Bani

Cum schimb bancnotele vechi de lire sterline recent iesite din uz?
schimbare lire vechi hirtie

Buna ziua. Am citit postarea dvs cu indicatii despre schimbarea bancnotelor vechi de 50,20,10 lire iesite din uz. de pe site-ul Bank of England se intelege ca se pot trimite prin posta/probabil curier, si se pot vira in cont cele noi. Se pot trimite din Romania prin UPS sau FEDEX, cost in jur de 200 lei. V-as ruga sa imi spuneti daca exista si o alta cale. Multumesc.

Postat in data: 09 nov., 2022

Imi sunt refuzate pentru schimbare bancnotele de 50 de lire! Este legal?
schimbare lire vechi hirtie

Buna ziua, as dori sa ma ajutati cu un raspuns privitor la schimbarea bancnotelor din hartie de 50 de lire. Anglia a anuntat ca ii retrage din circulatie incepand cu 31 Sept 2022, dar mie deja imi sunt refuzate peste tot in Romania. Este legal?

Postat in data: 11 sept., 2022

Cand intra banii cu un transfer cu taxa de urgenta de la BT la Raiffeisen?

Buna ziua! Daca azi am transferat de la BT la Reiffeisen,până în ora 15 cu taxă de urgentare,banii vor intra mâine sau azi?

Postat in data: 01 sept., 2022

In cat timp se face un transfer de bani de la BT la BRD?

Bună ziua! Am trimis o suma de bani din contul meu BT, către contul meu BRD, astăzi, duminică, la ora 19:30. Când vor întra banii în contul BRD?

Postat in data: 15 aug., 2022

Banii vechi mai au valoare, se mai pot schimba?
bancnote-vechi-bani-vechi-schimb-bnr

„Am gasit intr-o casa veche o punga de bancnote vechi, de 500 de mii si de un milion. Mai au vreo valoare? Se mai pot schimba?”

Postat in data: 19 iul., 2022

Bancomatul Raiffeisen din Scornicesti, Olt, ramane mereu fara bani!
reclamatie Raiffeisen Bank

„Avem un bancomat în orașul Scornicesti jud Olt unde în toate sfârșitul de săptămâna nu sant bani menționez ca avem în zona
peste 800 muncitori de la drumul expres care sant cazați în oraș și au card raiffaizen și nu pot sa ridice bani ca nu sant

Puteți sa stabiliți cu firma sa alimenteze cu sume mai mari?”

Postat in data: 15 mai, 2022

Pot sa scot euro de la bancomatele Banca Transilvania?

Daca am un cont in euro la Banca Transilvania si am bani in euro pe el si ma duc la bancomat, pot sa extrag bani in lei sau numai in euro merge?

Postat in data: 11 feb., 2022

Pot sa scot bani in Romania de pe un card Postbank Vpay emis in Germania?
card posbank

Buna ziua, am un card PostBank pe care l-am facut in Germania, le care incasez salariul. Daca merg in Romania, pot scoate si de acolo bani de pe el? E un card tip V Pay, Girocard, nu e Visa sau Mastercard. Multumesc

Postat in data: 18 apr., 2020

Cu cati bani pot sa ies sau sa intru in tara?

Vreau sa vin in tara cu mai multi bani cash, nu pe card, si vreau sa stiu care e legea, cu cati bani pot intra si iesi din tara si daca trebuie sau nu declarati. Multumesc

Postat in data: 03 ian., 2020

Bancnota de 500 de lei emisa in 1 iulie 2005 mai este in circulatie?

Dupa moartea tatalui meu, am gasit printre hartiile lui cateva bancnote de 500 lei emise la 1 iulie 2005. Mai sunt in circulatie?
Daca nu mai sunt in circulatie, unde le pot schimba?

Postat in data: 07 mai, 2019

Care este comisionul interbancar pentru transferul unor bani din contul Marfin Bank la Raiffeisen Bank?

Buna ziua! Am vandut un teren, cumparatorul avand cont deschis la Marfin Bank. A trebuit sa imi deschid si eu cont la aceasta banca, dar nu m am interesat inainte, daca o sa vreau sa trimit acesti banuti in contul bancii Raiffeissen cat comision se percepe! Va multumesc!

Postat in data: 03 mart., 2018

Unde pot schimba banii cu noile bancnote emise in 2018?

Daca locuiesc in Brasov, unde pot schimba banii cu noile bancnote emise in 2018 si care este maxim ce se pot schimba? Va multumesc

Postat in data: 05 feb., 2018

Se poate sa-mi opreasca bani si banca si angajatorul?

Am salariu de 2000, o preoprire de 270 si acum am mai primit una la un credit de 9300. Cat la suta imi poate opri din salariu? Mai am o nelamurire se poate sa-mi opreasca si banca si angajatorul? Am primit de la banca o notificare prin care sunt anuntata ca am o preoprire pe salariu.De ce?

Postat in data: 11 ian., 2018

Pot sa scot bani de la banca sa-mi platesc datoriile?

am luat bani din banca si nu am platit toate ratele. As putea sa scot de la alta banca sa imi platesc datoriile anterioare? Lucrez cu carte de munca, salarul e de 1900 de lei.

Postat in data: 08 ian., 2018

Unde se pot schimba monedele vechi si ce valoare au?

Vreau ca sa va intreb unde as putea schimba o Moneda de 5000 Lei din anul 2002 si una de 500 Lei din anul 2000 si ce suma de bani as primi in locul lor la ora actuala. Va multumesc anticipat.

Postat in data: 05 ian., 2018

Cat timp dureaza un transfer de bani de pe un card BCR pe un card BT?

Am transferat o suma mica de bani de pe un card BCR pe un card BT de aproximativ 40 de minute si nu mi-au intrat banii. Cat timp dureaza?

Postat in data: 07 nov., 2017

Pot sa retrag bani de la bancomat din Romania de pe un card Santander?

Lucrez in Londra si am doua carduri basic si un alt card de debit la banca Satander. Banii de salariul sunt virati pe cardul basic. Va rog sa-mi spuneti daca pot sa retrag bani de la bancomat din Romania mai precis din Bacau. O zi buna.

Postat in data: 21 oct., 2017

Cand ajung banii in Germania daca fac un transfer in Euro prin internet banking de la Banca Transilvania?

Ma voi duce in Germania sa achizitionez o masina saptamana viitoare. Masina o voi vedea miercuri in jurul orei 15:00.

Daca totul este in regula, vreau sa fac transfer in EUR din contul meu de EUR de la Banca Transilvania in contul EUR al Dealerului din Germania.

Daca fac transferul online (prin internet banking), sa spunem, la ora 16:00 – 17:00 miercuri, cand ajung banii in contul dealerului din Germania?

Postat in data: 26 sept., 2017