BRD Finance

Care banci si IFN-uri raporteaza la Biroul de Credit datele clientilor?

Stergere Biroul de Credit
Care banci si IFN-uri raporteaza la Biroul de Credit datele clientilor?
Stergere Biroul de Credit

Postat in data: 19 oct., 2023

Care banci si IFN-uri raporteaza restantele la Biroul de Credit?

Care sunt bancile si IFN-urile care raporteaza restantele la Biroul de Credit?

Postat in data: 10 oct., 2022

Ce solutie ar fi sa achit restantele la IFN-uri?

Buna seara .am niste IFN ne achitate si ceva restanțe. ce solutie ar
putea fi sa le pot achita.va mulțumesc.

Postat in data: 23 sept., 2022

Vreau sa fac un credit de casa si nu pot, din cauza istoricului negativ in Biroul de Credit. Ce trebuie sa fac?

Bună seara. Am avut anul trecut 3 popriri ( icredit, ferattum si brd finance)la 3 executori diferiți. Toate datoriile sunt achitate la zi. Vreau sa fac un credit de casă și din cauza istoricului negativ în biroul de credit nu pot lua împrumutul
Ce trebuie sa fac? Cineva din cunoscuții mei mi-a spus ca trebuie sa merg la executorul care a preluat creditul și sa fac o cerere de ștergere din biroul de credit cu număr de înregistrare. Asa trebuie sa procedez?

Postat in data: 26 mart., 2022

Cine si cum poate amana ratele la credite, pe maxim 9 luni, conform Ordonantei Guvernului

Postat in data: 27 mart., 2020

Pot face contestatie la executare pentru un credit vechi? Si cum trebuie procedat?

In anul 2007 am luat un credit pentru achizitie bunuri de la BRD FINANCE IFN, in baza deciziei de indemnizatie crestere copil. Un an mai tarziu am terminat indemnizatia de crestere a copilului si pentru ca firma la care lucram daduse faliment intre timp, am ramas fara servici si totodata mi-a fost imposibil sa mai platesc creditul, ultima plata in noiembrie 2008. Din diverse surse am aflat ca s-a emis hotarare judecatoreasca de executare silita pentru acel credit. In acest moment nu am proprietati pe numele meu si nici nu lucrez. Intrebarea mea este daca pot face contestatie la executare si cum trebuie procedat. Ps. Sunt executata de INTRUM DEBT FINANCE AG. MULTUMESC

Postat in data: 28 iun., 2019

Dupa 17 ani am descoperit ca am o datorie la Flanco si sunt in Biroul de Credit. De ce si ce pot face?

Buna ziua acum 17 ani am cumparat un calculator in valoare de 16 milioan de la Flanco si mi-a dat si un card, mi-a zis ca am pe el 2 milioane. Toate bune si frumoase am platit rata la frgider si am cheltuit bani de pe acel card.

Dupa un timp am pierdut cardu am zis la ce mai imi trebuie. Dupa 17 ani m-am dus sa fac un credit de nevoi personale si mi-a zis ca sunt in Birou de credit datoare cu 45 de mil..mentinez ca n-am facut niciun credit la banci niciodata. Din luna aprilie acestui an platesc acea datorie ..

Ma puteti lamuri de ce ..s-a ajuns aici dupa atatia ani iar io n-am stiut nimic.

Postat in data: 26 aug., 2018

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Postat in data: 02 feb., 2018

Cum pot fi stearsa din Biroul de Credit ca sa mi se aprobe un nou imprumut?

Vreau sa iau un credit de la Banca Transilvania, dar cei de acolo mi-au spus ca nu se poate intrucat figurez la Biroul de Credit cu o restanta de 67 de lei din 2013, pentru un card pe care l-am platit, de care nu stiam. Ce pot sa fac ca sa fiu stearsa din Biroul de Credit?

Postat in data: 06 oct., 2017

BRD Finance nu vrea sa-mi dea o scrisoare privind achitarea creditului. Ce pot sa fac?

Am avut un credit la BRD Finance, pe care l-am achitat in data de 12-06-2017,nu vor sa-mi trmita nici azi confirmarea ca am achitat, am fost si la un punct de-al lor din Careffour unde am facut si o cerere in scris, le-am trimis mailluri dar nimic, am achitat 19600 si ei nu sunt in stare sa-mi dea o hartie pe care la alte banci in momentul cand ai achitat se da pe loc.

Postat in data: 19 iun., 2017