brokeri

Trebuie sa platesc taxe brokerului pentru investitia la Bursa?

„Buna ziua am investit si eu 50 euro in bursa am gasit un brocker dupa aia mia cerut pt o taxa ca nu sunt cetateam american am dat 100 dupa mia mai cerut o taxa sa plateasca avocat sa rezolve problema am mai dat 100 deacu mai vrea 200 de euro pentru taxe trebuie sa platesc taxele , eu cred ca este un brocker fantoma ce mati putea sfatui”

Postat in data: 16 sept., 2023

Trebuie sa platesc o taxa pentru a retrage banii investiti pe platforma bitcoin?
teapa platforma investitie bitcoin

„buna ziua am o întrebare la dumneavoastră ,eu m-am in registrat mi-am făcut portofoliu si am făcut cu ajutorul unei doamne de la platforma ,eu am intrat platforma cu 50 euro cas primesc 750euro si doamna mia cerut toate datele mele si poza asa a zis ca trebuie ,știți ce a făcut doamna are profilul meu la ua si banii nu mii da imi zice sa achit 250 si pe urma imi da bani va rog spuneți eu va dau datele mele de la profil ,va rog ajutați mă ,si mie chind mi-am facut profilul mia venit cod pentru profil si doamna le are.

doamne ma ajutat sa înregistrat programa si a cerut datele mele sa facă profilul ca sami faca sâni vie banii in portofoliul meu si codul ia mi la tat sal pun la plata ,aceasta Este doamna si codul ei.”

Postat in data: 26 aug., 2023

Am luat teapa cu tranzactii forex in contul de broker orion-innovationmarkets. Pot sa-mi recuperez banii?

„Buna ziua dl.Vasile Coman ,am primit o teapa cu gesteonatea contului pentru tranzacti forex ,am inntrodus 6k eur convertiti in btc si am trimis la adresa care o aveam in contul de broker https://orion-innovationmarkets.online/signin ,si acum imi cere 1500 eu pentru finalizarea tranzactiei ,ce spuneti se mai pot recupera bani ?Multumesc !”

Postat in data: 25 aug., 2023

Cum pot afla daca mi-am luat teapa pe moonpay cu un broker de crypto?
moonpay teapa

„Cum pot lăsa capturi de ecran sa întreb dacă mi am luat sau nu teapa pe moonpay cu un broker de crypto?”

Postat in data: 24 aug., 2023

Ce fac daca mi se cere taxa pentru retragerea profitului din investitia in Neocapital?
teapa neocapital broker inselatorie scam

„Aș vrea să vă rog să mă sfătuiți ce sa fac în situația în care, după ce am investit o sumă maricica la Neocapital, am cerut să retrag profitul care este de 8000$ și expertul financiar m-a ajutat sa fac cont pe Coinbase pentru retragere, dar mi se cere o taxă de 20%, adică 1600$.

Mi se pare enormă aceasta taxă și am fost avertizata, ca să nu spun amenințată că, dacă nu plătesc taxa în 48 de ore, vor fi aplicate penalități și chiar pot fi acționată în judecată. Ce ma sfătuiți să fac? Eu cred ca e țeapă…”

Postat in data: 14 aug., 2023

Am fost inselata de Binance si o firma de brokeri, pe platforma Ip-t.trade. Cum pot recupera banii investiti in bitcoin?
platforma ip trade teapa bitcoin

„Buna ziua, povestea mea de frauda e o greșeală pe care o recunosc iar de la Dvs îmi doresc sa ma puteți ajuta sa recuperez banii investiți !
Am intrat pe o platforma Bitcoin Loophole, nu am apucat sa ma înregistrez sau sa fac un cont ca ma sunat cineva pe nume Mirela Cojocaru care mi-a spus ca e suport client și ma ajuta cu înregistrarea pe platforma, am depozitat suma minima de 250 de euro și mai apoi am stabilit o parola pe care sa o am in comun cu brokerul care urma sa se ocupe de tranzacțiile mele ajungând sa fac profit !
Am toate documentele și conversațiile cu el , pe nume Radu Andrei . Cum pot sa iau legatura cu Dvs și ce ma sfătuiți sa fac .
Am bani in Binance 4100euro și in trust wallet 8500 dar nu ii pot recupera ca sunt blocați . Iar pe platforma lor de tranzacționare care se numește
Ip-t.trade 10000 euro.
Aștept răspunsul Dvs , sunt in mare încurcătură știu , poate îmi puteți oferii atenția și răbdarea Dvs !
Mulțumesc din suflet !”

Postat in data: 14 mart., 2023

Itrust este sigura pentru a cumpara bitcoin?

Știți ceva despre ltrust? E sigura? Pot sa cumpar bitcoin?

Postat in data: 04 ian., 2023

Am tranzactionat bitcoin pe platforma invest-revolut cu un asa-zis broker, pana cand mi-a zis ca banii sunt blocati in blockchain. Cum pot sa recuperez banii?
invest-revolut teapa bitcoin

Buna ziua! Am si eu o problema: am tranzactionat pe o platforma invest-revolut cu un asa zis broker, transferurile le faceam prin binance pana la un moment dat cand mi-a spus ca suma este blocata pe blochain.

M-a contactat alta persoana care a spus ca este de la blochain si pt. a-mi debloca suma tb sa mai depun, sa mai depun…

Am trimis mesaj celor de la Binance si au zis ca pare a fi o înselaciune.                Va rog, sa ma ajutati cu pasii care ar tb sa îi urmez pt a-mi recupera suma depusa.
Multumesc!

Postat in data: 02 dec., 2022

Am investit in bitcoin cu compania Merricks Invest si nu mai pot recupera banii, spun ca sunt blocati in blockchain. Ce pot sa fac?

Buna seara, am o problema am investit o suma de bani cu compania Mericks invest si acuma numi mai pot recuperam banii, tot spun ca sunt blocati in blockchain Oare ar fi o posibilitate sai recoper
Va Multumesc

Postat in data: 26 nov., 2022

Care sunt consecintele daca nu am platit de 2 luni banca?

Am facut un credit de nevoi personale in valoare de 20.000de lei, mai exact in anul 2018 pe 22 august(BCR).

Am platit pana in luna august-septembrie 2019,dar m-am lasat pacalita de o refinantare printr-un broker bancar si am ajuns in
imposibilitatea de plata a unor 2 banci mai exact BCR cel facut personal, dar si BRD cel facut oarecum personal, acesta fiind cel facut cu broker.

As dori sa stiu care sunt consecintele la care ma supun pentru faptul ca nu am platit de 2 luni banca BCR si niciodata banca
BRD.

Postat in data: 15 dec., 2019

Am certificate Bere Rahova si as vrea sa le vand. Stiti vreun broker de incredere?

Am certificate bere rahova…as vrea sa le vand. Stiti vreun broker de incredere interesat de aceste certificate?

Postat in data: 11 aug., 2016