card cumparaturi

Unde gasesc codul CVC sau CVV pe card?
cvv cvc card

„Unde gasesc cvv la card pentru o plata online?”

Postat in data: 10 feb., 2024

Cum pot fi scos din Biroul de Credit de catre BRD?
BRD - reclamatie-cont-inactiv

As dori sa intreb si eu daca pot fi scos din Biroul de Credite de la BRD in care am fost introdus pentru neplata unor rate la un card de credit .

Mentionez ca la o perioada dupa ce am facut cardul ( aproximativ o jumatate de an) am pierdut numarul de telefon inregistrat la banca ( cartela fiind magnetizata) .

Mentionez la fel ca la solicitarea cardului am spus agentei ca eu nu sunt din acelasi oras , atunci fiind la facultate si sa imi treaca adresa de pe viza de flotant dar ea a zis ca se trece doar adresa din buletin .

Ca urmare eu neputand fiind anuntat pe telefon , sau la locul de munca, eu avand salariul la BRD , (pe email nu am fost informat ) doar prin plic de la BRD an ajuns sa fiu raportat la biroul de credite .

Credeti ca as putea solicita stergerea din Biroul de Credite deoarece nu am fost informat?

Multumesc.”

Postat in data: 05 ian., 2024

Cum pot inchide creditul Cetelem?

„Doresc să închid creditul cetelem. Cum pot inchide creditul cetelem?”

Postat in data: 10 dec., 2023

In cat timp se poate inchide un card de credit?
card avantaj inchidere

„Se poate inchide cardul de credit mai rapid de 10 zile?
Din pacate avem nevoie sa inchidem cardul de credit (card avantaj) in vederea aprobarii unui credit ipotecar la bcr iar banca nu vrea sa ni-l inchida mai devreme de 10 zile. Avem nevoie cat mai repede pentru a putea obtine creditul mai devreme de 2024 pentru a evita majorarea tva-ului la imobiliare.
Va multumesc anticipat pentru raspuns.”

Postat in data: 25 nov., 2023

Ce sanse am la un card de cumparaturi, daca am istoric negativ in Biroul de Credit?

„Buna seara, Vreau sa cumpăr o mobila în rate prin tibi bank și din păcate am primit răspunsul negativ,ca am istoricul negativ caci intirziam cu plățile am avutcreditul la BRD cred ca 5 6 ani în urmă ce lam achitat .vreau sa știu va rog ce șanse am sa-u cum sa
procedez ?sa-u un card de cumparaturi? Am card de salariu la banka Transilvania ,mulțumesc aștept ras dv”

Postat in data: 08 oct., 2023

Cum inchid cardul Avantaj? Nu raspunde nimeni la telefon.
card avantaj inchidere

„Buna ziua. As dorii sa închid cardul avantaj, dar la numerele de telefon nu Răspunde nimeni. Nu am folosit acest card niciodată și totuși îmi vine mesaj ca am de plata comision de întreținere lunar 45 lei, chiar dacă ni s-a spus ca dacă nu-l folosim nu avem de plata comision de întreținere .”

Postat in data: 24 feb., 2023

Cum inchid cardul Cetelem? Nu-mi raspunde nimeni la telefon.
card-cetelem-inchidere

„Am o problemă cu închiderea cardului Cetelem…
În 05.09.2019, am achiziționat în rate, (printr-un contract de credit) de la Flanco, un TV și un telefon, pe care le-am achitat înainte de termen, însă problema mea este că după ce am primit cardul prin poștă, nu l-am activat, iar de câte ori am sunat la Cetelem, pentru a închide cardul, nu mi-a răspuns nimeni.
Vă rog din suflet să mă ajutați…au cam trecut ceva ani…”

Postat in data: 23 feb., 2023

Ce se intampla daca nu pot inchide descoperitul de cont la o refinantare?

Ma puteti ajuta va rog cu un sfat intr-o problema? Am facut o refinantare la banca Raiffeisen pentru :
– credit BCR 77500 lei( inchis)
– card de cumparaturi Raiffeisen 13000(inchis)
– descoperire cont Banca Transilvania 10000 lei, acesta nu l-am inchis,am intrat in banii respectivi.Ordinul de plata a fost normal , nu conditionat.

Dupa 3 saptamani sunt contactat de angajata raiffeisen la care am aplicat pentru refinantare, sa ii aduc urgent adresa de inchidere descoperire de cont banca transilvania.
Nu pot inchide acum acel descoperit de cont.de luna aceasta mi-a facut si o marire de salariu.
Ce pot face in aceasta situatie?o sa-mi anuleze creditul?si ma executa silit?(asta insemnand sa imi puna proprire pe salariu 1/3?
Multumesc si scuze de deranj!

Postat in data: 16 feb., 2023

Cum pot fi stearsa din baza de date de la Biroul de Credit, cu un card Cetelem?
card-cetelem-inchidere

„Bună seara! As dori să știu dacă pot fi stearsa din baza de date. Am avut un card de cumpărături la Cetelem. Am avut ceva întârzieri dar am platit și în avans când am închis contul. Nu pot face o refinanțare din cauză că sunt băgată in baza de date. Vă rog frumos, am mare nevoie. Nu am fost anuntata ca voi fi raportata la Biroul de Credit si ca voi avea probleme cu refinantarea.”

Postat in data: 16 ian., 2023

Pentru inchiderea cardului Avantaj ce trebuie sa fac?

Postat in data: 04 ian., 2023

Cum pot sa-mi inchid Cardul Avantaj, daca nu pot sa ajung in sucursala?
card avantaj inchidere

Am văzut pe internet cum ca m-ați putea ajutat cu închiderea unor card de credit Card Avantaj emis de Credit Europe BANK .

Am sunat in Call Center dar mi-au spus ca trebuie sa merg neaparat intr-o sucursala . Îmi este imposibil sa ajung. Ce ar trebuie sa fac sa pot sa-mi închid cardurile.

Postat in data: 22 nov., 2022

Ce oferte au bancile de Black Friday?
black friday banci

Unde gasesc ofertele bancilor de Black Friday?

Postat in data: 11 nov., 2022

Politia m-a anuntat ca pe masina cumparata s-a pus sechestru. Ce pot sa fac?

Bună ziua,
Am cumpărat un autoturism în data de 6 august,cel de la care l-am
cumpărat, la rândul său, il cumpărase în data de 7 iulie de la
proprietarul din certificatul de inmatriculare. De fiecare data au
fost scoase certificate fiscale de la admin financiare.

În data de 20 septembrie ,când am avut programarea la DRPCIV mi s -a spus ca
autoturismul are sechestru asigurator civil din data de 16 septembrie.

Proprietarul a aflat ,tot de la politie, ca s a pus sechestru pe
autoturism pentru un card CETELEM din urma cu mai mulți ani. Nu stiu
daca acest sechestru este de la executor,nu stiu nr dosar sau decizie
si nu stiu de unde sa incep ori ce fel de demers.

Cert este ca nu știu
și nu am cum sa aflu ce se întâmplă cu adevărat. De aceea ,va
rog, să îmi dați un semn dacă ma puteți ajuta,desigur cu tot ceea
ce presupune,inclusiv costurile.
Mulțumesc.

Postat in data: 27 sept., 2022

Cetelem nu vrea sa-mi dea adeverinta de inchidere a cardului pentru refinantare. Ce pot sa fac?
card-cetelem-inchidere

„Cetelem nu vrea sa-mi dea adeverinta de inchidere a cardului pentru refinantare, desi le-am platit 80 de lei in plus, spun nu se poate decat dupa 16, cand se emite extrasul de cont si se calculeaza alte dobanzi. Inițial mi-au spus ca durează 3 zile. M-au pus sa le trimit și ordinul de plata a cardului, le-am trimis, eu am o limita de 4000 de lei și a trebuit sa plătesc mai mult, 4.080 de lei.

Am sunat de mai multe ori, le-am trimis e-mailuri, dar nu se rezolva. Angajații Cetelem tipa la mine în ultimul hal, unii îmi spun ceva, alții altceva, nu pot sa mă înțeleg cu ei. Am avut un card și la BRD, pe care mi l-au închis în ziua în care l-am plătit.
Mi se pare ilegal ce face Cetelem. Ce ma sfatuiti sa fac?”

Postat in data: 09 iul., 2022

Pot sa fac cererea de inchidere a cardului de credit Credit Europe Bank prin e-mail?

„Bună ziua.
Am un card de cumpărături la europe credit bank pe care nu îl mai folosesc de câțiva ani și pe care as vrea sa îl închid(toate datoriile platite). Am sunat la ei și mi-au cerut sa fac o cerere de închidere cont + cerere scrisa de mana cum ca o sa distrug cardul pe care sa le trimit prin posta romana sau prin fan curier la sediul lor.

Eu sunt din Iași și nu mai au sucursala aici. Este normal sa ma pună sa trimit documentele prin curier și sa nu accepte sa le trimit pe email? Mulțumesc, o zi buna”

Postat in data: 25 iun., 2022

Cum inchid un card Cetelem? Nu raspunde nimeni!
card-cetelem-inchidere

Incerc sa inchid si eu un card si nu imi raspunde nimeni , nici telefonic, nici pe e-mail.
Ma puteti ajuta ?

Multumesc frumos ,

Postat in data: 09 apr., 2022

Ce se intampla cu sumele de bani ramase pe cardurile de cumparaturi daca acestea sunt refinantate?
Unicredit reclamatie

Bună ziua! Am un card de cumpărături la BT Transilvania de 1.000 de RON (din care nu am consumat nimic, suma este intactă pe card de 1.000 RON) și încă unul la Raiffeisen Bank de 10.000 RON (din care am cheltuit 8650 RON) între timp am solicitat un credit la UniCredit Bank în plus cu refinanțarea celor două carduri de cumpărături, întrebarea mea este următoarea, ce se întâmplă cu sumele de bani rămase pe cardurile de cumpărături dacă aceasta sunt refinatate? În mod normal eu ar trebui sa întru în posesia banilor care sunt acum pe cardurile de cumpărături ? dacă da cum sa procedez?
Mulțumesc anticipat!

Postat in data: 21 feb., 2022

Raiffeisen imi trimite notificari de plata, desi am cerut inchiderea cardului. Ce pot sa fac?
raiffeisen-reclamatie

Mă confrunt cu următoarea problemă. Am solicitat închiderea unui card de credit pentru cumpărături la una dintre agențiile Raiffeisen Bank. Între timp agenția s-a închis si după câteva luni am început să primesc notificări de plată prin poștă și prin sms cu sume de plată aferente acestui card.

Am contactat telefonic Raiffeisen Bank, iar aceștia mi-au transmis ca e posibil să se fi pierdut documentele care atestă închiderea contului la momentul închiderii agenției.

Am trimis pe e-mail centrala@raiffeisen.ro copia dupa notificarea privind renuntarea la cardul de credit și foaia de vărsământ care atestă plata sumelor rămase de achitat la momentul închiderii contului, dar nu am mai primit nici un răspuns.

Încă primesc aceste notificări de plata, ce se poate face în această situație? Mulțumesc!

Postat in data: 17 dec., 2021

Cum pot afla daca sunt sau nu pe lista neagra, in vederea obtinerii unui card de credit?
Stergere Biroul de Credit

Cum pot afla dacă sunt sau nu pe lista neagra în vederea obținerii unui card de credit!?

Postat in data: 30 sept., 2020

Cum se face cererea de amanare a ratelor la Raiffeisen?

Ce trebuie sa contina cererea amanarii ratelor la Raiffeisen Bank, este vorba de un card de cumparaturi.

Postat in data: 02 apr., 2020