card de credit

Pot fi sters din Biroul de Credit daca datoria a fost achitata iar popriririle ridicate?

Buna ziua domnule Coman,

In urma cu cativa ani de zile am avut un imprumut (card de credit mai concret) la ING. In urma neplatii am fost inscris in biroul de credit si un executor mi-a pus poprire pe salar. Avand in vedere ca datoria este stinsa de peste 1 an de zile, ridicandu-mi-se toate popririle, pot fi sters din biroul de credit? Am vazut un alt Articol de-al dumneavoastra in care va oferiti sa-i asistati pe nevoiasi cu informatii si sugestii legat de radiere.

Ce pot sa fac daca Cetelem m-a raportat rau-platnic la Biroul de Credit?

In urma cu cativa ani am facuut un imprumut pentru obiecte casnice si mi sa dat un card Cetelem, la care plateam rate. Dupa o vreme mi s-a pus poprire pe salariu, pentru ca mi-au spus ca am platit mai putin decat trebuia..
Pana la urma, pentru 15 milioane scosi de pe card am platit 18 milioane.
Acum am fost sa fac un nou credit dar mi-au zis ca sunt in Biroul de Credit rau platnic raportat de Cetelem.
Nu trebuia sa ma anunte si pe mine ca ma raporteaza la Biroul de Credit. Ce pot sa fac acum?

Cum pot scapa de un card de credit Axi, pentru care am platit aproape dublu?

Am fc in luna octombrie 2018 cu firma Axi un contract prin telefon, initial mi-au spus ca imi vor accepta imprumutul, era vorba de o suma de 800 euro , au trimis prin posta contractul cu un card Axi, eu am semnat, sa fiu sincera nu am citit atent, erau multe foi, ajungand acasa am vz ca era vorba de un card de credit care imi acorda mie lunar 500 ron ttttt eu eram stupefiata, am folosit in prima luna 500 ron de pe card fiind f convinsa sa intrerup bineanteles, am incercat sa contactez firma dar nu am reusit, eu nu am fost informata de nimeni cum stau treburile si nu am restituit suma imediat, , ,

eu intre timp am vb cu un reprezentant zicand sa imi intrerupa asa zisul contract , , , restituind suma de bani , , de la 500 ron ajungand la 870 ron , , , , , , , dar vorbind cu o amica de a mea de la ing mi-au facut o relama negativa, , , , , deci nu pot sa cred!!!

eu nu stiam ca se va ajunge aici, , , daca stiam plateam de la inceput, , , dar eu credeam ca nu e asa important si tot amanam, , , faza e ca pt 500 ron care i-am restituit dublu aproape
, , , am ramas cu o reclama proasta!!!cum pot proceda sa sterg toata treaba asta?

Cum renunt la un Cardavantaj, daca nu-l mai vreau?

Vineri in jurul orei 3 am fost sunata de un reprezentat al bancii pentru un CARDAVANTAJ..am dat toate datele peronale cardu mi’a fost aprobat..iar data emiterii cardului este in 20..si as dori sa renunt la card pentru ca nu il mai doresc ! Cum s? procedeaza? Va multumesc
frumos

In ce conditii se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost de catre Banca Transilvania?

Intrucat nu reiese clar de pe site-ul BT daca se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost in aceleasi conditii, ma gandeam ca poate ar fi interesant sa faceti un articol pe tema asta.

Dupa 17 ani am descoperit ca am o datorie la Flanco si sunt in Biroul de Credit. De ce si ce pot face?

Buna ziua acum 17 ani am cumparat un calculator in valoare de 16 milioan de la Flanco si mi-a dat si un card, mi-a zis ca am pe el 2 milioane. Toate bune si frumoase am platit rata la frgider si am cheltuit bani de pe acel card.

Dupa un timp am pierdut cardu am zis la ce mai imi trebuie. Dupa 17 ani m-am dus sa fac un credit de nevoi personale si mi-a zis ca sunt in Birou de credit datoare cu 45 de mil..mentinez ca n-am facut niciun credit la banci niciodata. Din luna aprilie acestui an platesc acea datorie ..

Ma puteti lamuri de ce ..s-a ajuns aici dupa atatia ani iar io n-am stiut nimic.

Cum pot sa inchid mai repede cardul la Credit Europe pentru obtinerea unui credit ipotecar la ING?

Buna ziua, vreau sa imi iau un credit ipotecar de la ING, toate bune si frumoase insa nu imi da suma de care am nevoie din cauza ca am un card de credit la CreditEuropeBank… Am fost la dansii sa imi fac cerere de lichidare… ei spunandu-mi ca in 10 zile se poate… mie mi-ar trebui adresa lichidare limita… iar din cate am inteles in aceste 10 zile imi dau doar adresa situatie client… adresa lichidare doar dupa 30 de zile… mie imi trebuie foarte urgent… Intrebarea mea este: dupa aceste 10 zile daca merg doar cu dovada la ING cu Adresa situatie client se poate oferi creditul?

Cum inchid un card Cetelem?

Am de ceva timp un card Cetelem pe care l-am facut la serviciu, unde au venit niste reprezentanti ai firmei. Acum vreau sa-l inchid, ca sa nu mai apar la Biroul de Credit cu el, pentru a ma putea califica pentru un credit, dar nu stiu cum. Eu sunt din Focsani. Cardul e acoperit, nu am datorii. Puteti sa ma ajutati?

Raiffeisen m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte, pentru un card pe care nu l-am folosit. Ce pot sa fac?

Am fost raportat la Biroul de Credit fara sa fiu anuntat, pentru un card de cumparaturi pe care Raiffeisen mi l-a dat printr-o oferta prin telefon.

Eu nu am activat niciodata cardul, pentru ca am fost plecat in strainatate, si l-am rambursat bancii in plicul sigilat, cand am venit acasa, pentru ca nu avem nevoie de el.

Acum, cand am vrut sa fac un credit, am aflat ca sunt raportat la Biroul de Credit cu datorii.

Am fost la o agentie Raiffeisen din Oradea dar nu m-au gasit in calculator, am sunat si la centrala Raiffeisen, dar nici ei nu-l mai gasesc in baza de date, mi s-a spus ca e posibil sa fie vandut catre o firma de recuperare.

Ce pot sa fac?

Cum pot fi sters din Biroul de Credit?

Am vrut sa fac un credit si m-au gasit raportat la Biroul de Credit cu datorii.
Am avut mai demult un card de credit Cardavantaj la Credit Europe Bank si probabil ca de acolo mi se trage, dar nu m-au anuntat.

Ce pot sa fac ca sa fiu sters din baza de date?