Credit Europe Bank

Cum pot sterge restantele din Biroul de Credit?

Am o problema, am vrut sa fac un imprumut si mi s-a spus ca nu pot, pentru ca sunt in Biroul de Credit.
Eu am avut doua carduri la Credit Europe Bank, la care am avut restante, dar le-am achitat in urma cu cateva luni, firmei de recuperare la care m-au dat.
Intrebarea e cum scap de Biroul de Credit. Multumesc

Postat in data: 28 mart., 2018

Cum pot fi sters din Biroul de Credit?

Am vrut sa fac un credit si m-au gasit raportat la Biroul de Credit cu datorii.
Am avut mai demult un card de credit Cardavantaj la Credit Europe Bank si probabil ca de acolo mi se trage, dar nu m-au anuntat.

Ce pot sa fac ca sa fiu sters din baza de date?

Postat in data: 21 feb., 2018

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Care banci dau credite daca esti in Biroul de Credit?

Postat in data: 02 feb., 2018

Uniunea Executorilor Judecatoresti (UNEJ) explica modul in care cei care au poprire pe salariu pot sa-si achite ratele la credite sau carduri de credit

Postat in data: 06 dec., 2017

Cat se poate retine din salariu pentru doua popriri de la un singur creditor?

Stimate domn, va adresez rugamintea de a va exprima un punct de vedere cu privire la urmatoarea situatie:

Cei 50% care se pot retine din salariu in cazul unei popriri se aplica doar in situatia existentei a minim 2 creditori, sau se aplica si in cazul in care exista un singur creditor care a infiintat pe contul meu 2 popriri distincte, pentru doua carduri de cumparaturi.

Creditorul Credit Europe Bank a infiintat pe contul meu 2 popriri pentru 2 carduri de cumparaturi si, avand in vedere ca este un singur creditor, doresc sa stiu daca mi se va retine 33% sau 50% din salariu.

Va multumesc anticipat pentru raspuns.

Postat in data: 14 apr., 2017

Daca am poprire pe salariu, se poate pune si sechestru pe masina?

Am avut un card de credit la Credit Europe Bank, la care nu s-a mai platit, suma datorata fiind de 6200 ron cu tot cu cheltuieli de judecata. Mi s-a pus poprire pe salariu acum 5 luni, suma fiind acoperita mai mult de jumatate. Astazi am primit somatie de sechestru pe masina. Mentionez ca suma pe care o mai am de plata este de 2800 ron. Se poate face aceasta executare? Ma puteti indruma ce sa fac?

Postat in data: 12 apr., 2017

Bancile au voie sa imi puna poprire pe banutii din indemnizatie si alocatie?

Buna ziua. Am un credit de nevoi personale la care am ramas in urma (la Credit Europe Bank) din cauza lipsei unui job pe o perioada de cateva luni. Acum platesc cat pot. Uneori am platit mai mult uneori mai putin decat rata. Eu am un card de debit la o alta banca pe care ar trebui sa il folosesc pentru primirea indemnizatiei si a alocatiei pentru copil.

Intrebarea mea este daca cei de la Credit Europe Bank au voie sa imi puna poprire pe banutii din indemnizatie si alocatie. Multumesc frumos

Postat in data: 18 ian., 2017

Poprirea se poate face pe toate conturile, inclusiv pe cel aferent unui credit? Cum mai platesc atunci rata?

D-le Coman spuneti ca propriile se fac pe toate conturile bancare ale persoanei proprite! Nu. Daca sunt conturi creditoare cum se mai poate achita datoria catre ele daca sunt proprite de catre executor pentru o alta datorie? Se ajunge in situatia de a cere si celelalte executare si ce se intampla. Se propresc unele pe altele?

Daca se face un angajament se poate renunta sau suspenda proprirea?

Va multumesc anticipat!

Postat in data: 06 dec., 2016

Credit Europe Bank mi-a emis un card Avantaj fara sa semnez si fara documentele personale, doar in urma unei discutii la telefon. Ce pot sa fac?

In urma cu ceva vreme am intentionat sa obtin un card Avantaj. Am purtat o discutie la telefon cu un agent. Ulterior, acesta m-a sunat sa imi spuna ca a fost emis cardul. Mi s-a parut suspicios si i-am transmis ca nu doresc un card pentru care mi-am manifestat interesul doar telefonic si pentru care NU am semnat, nu am depus documente care sa dovedeasca venitul sau copii dupa acte de identitate. In fiecare saptamana ma suna un reperezentant al bancii si ma invita sa imi ridic cardul. Le-am spus tuturor ca nu doresc cardul, ca nu inteleg cum a putut fi emis. Pot fi emise carduri doar prin telefon, fara semnatura sau documente care sa dovedeasca identitatea? Pot avea probleme din aceasta cauza? Ce pot face in aceasta situatie?

Postat in data: 21 apr., 2015

Credit Europe Bank m-a raportat la Biroul de Credit pentru intarzieri la plata cardului de credit, dar fara sa ma anunte. Au procedat corect?

Buna ziua, am o mare rugaminte la dvs si sper sa ma puteti ajuta. Am un card de cumparaturi la Credit Europe Bank pe care l-am activat in anul 2008. Din cauza dobanzii foarte mari a acestui card (peste 30%) am vrut sa merg la alta banca si sa fac un credit pentru a achita toata suma integral in valoare de 4900 de lei. Asa am aflat ca am ajuns in Biroul de Credit pentru intarzieri iar eu nu am fost anuntat cu toate ca cei de la Credit Europe sustin ca au trimis plicuri acasa. Singurele contacte pe care le-am avut au fost cu reprezentati ai lor care m-au contactat telefonic si care doar m-au intrebat cand voi plati, nicidecum sa ma anunte ca o sa ajung in baza de date la Biroul de Credit.
Am depus o sesizare la Credit Europe legata de aceasta problema si astept raspunsul lor. V-as ruga mult daca se poate sa ma sfatuiti ce as putea face in aceasta situatie.

Va multumesc anticipat!

Postat in data: 11 mart., 2015