extras de cont

Cum pot obtine un extras de cont de la CEC Bank?
reclamatie cec bank

„Am nevoie de un extras de la banca CEC Bank dar sa imi fie transmis prin email. Eu am alocatii pe card si as dori foarte mult un extras pentru a mai adauga alocatii pe el.”

Postat in data: 18 mart., 2024

Cum, unde si cand pot sa vad si sa primesc extrasele de cont la Banca Transilvania (BT)?

Bunt ziua. Azi in data de 28 Mai 2019 am vrut sa ridic extrasele de cont ale firmei pana in prezent adict 28 Mai de la agentia BT Cluj Zorilor.

Angajata de la ghiteu nu a vrut sa- mi elibereze numai pana la sfartitul lunii trecute, ori de cate ori am rugat-o ca doresc extrasele pana in prezent. Am renuntat ti am plecat ftrt extrase.

Doresc sa ttiu dact pot ridica extrasele pana la ce data doresc sau aveti o data pana la care se pot ridica.

Postat in data: 31 mai, 2019

Cum pot sa inchid mai repede cardul la Credit Europe pentru obtinerea unui credit ipotecar la ING?

Buna ziua, vreau sa imi iau un credit ipotecar de la ING, toate bune si frumoase insa nu imi da suma de care am nevoie din cauza ca am un card de credit la CreditEuropeBank… Am fost la dansii sa imi fac cerere de lichidare… ei spunandu-mi ca in 10 zile se poate… mie mi-ar trebui adresa lichidare limita… iar din cate am inteles in aceste 10 zile imi dau doar adresa situatie client… adresa lichidare doar dupa 30 de zile… mie imi trebuie foarte urgent… Intrebarea mea este: dupa aceste 10 zile daca merg doar cu dovada la ING cu Adresa situatie client se poate oferi creditul?

Postat in data: 29 apr., 2018

Pe extrasul de cont poprit nu ar trebui sa apara si ce suma s-a retinut?

Buna ziua. La un cont poprit, nu trebuie sa arate in Extrasul de cont cat s-a retinut? Am cerut extras de cont si nu apare, iar cei de la banca au zis ca nu stiu sa imi dea explicatii. Scrie doar suma ce a intrat si comisionul bancii pentru retragerea diferentei la ghiseu. Dar suma ce s-a retinut nu scrie. Va multumesc.

Postat in data: 08 apr., 2016

Este corect si legal ca banca UniCredit sa nu-mi dea inapoi actele semnate pentru o refinantare care nu a fost aprobata?

Am depus la o sucursala UniCredit Bank din Bucuresti documentele pentru o refinantare. Dupa mai multe telefoane si drumuri, cerand tot felul de alte acte (adeverinte), mi-au comunicat ca nu ma incadrez pentru refinantare, deoarece am un venit mic.

Am mers la Banca si mi-au dat inapoi doar o parte din acte (extrase de cont, grafice de rambursare de la cele 2 banci unde aveam credite si una din cele doua adeverinte de venit pe care le-am depus la dosar. Mentionez ca Adeverinta data de banca, copiile xerox dupa CI si actele semnate de mine pentru imprumut nu mi-au fost returnate. Am intrebat si mi-au spus ca raman la Banca. Este CORECT, LEGAL acest lucru??

Credeti ca angajata bancii ar putea sa faca o excrocherie si sa spuna ca mi-a dat banii pentru refinantare? Dupa cate stiu eu, banii se dau la Casierie, sub semnatura, sau se vireaza pe Card. In ambele cazuri, se poate dovedi foarte usor excrocheria.

Postat in data: 09 ian., 2016

Se poate pune poprire pe indemnizatiile pentru copii dintr-un cont la Raiffeisen Bank?

Buna ziua, acum ceva vreme am facut si eu un credit la Cetelem. In ultima perioada fiind si in concediu de crestere copil si cu sotul fara serviciu, nu am mai putut plati ratele la Cetelem, din acest motiv primind ieri, 07.01.2016, mesaj pe yahoo.mail, cum ca se va face o poprire pe contul meu de la Raiffeisen, cont in care mi se vireaza alocatia copiilor si indemnizatia de crestere copil.
Am fost la banca si de acolo mi s-a spus ca poprire pe alocatiile copiilor nu se face, dar ca indemnizatia cel mai probabil mi se va opri pana la achitarea sumei sau daca nu suma intreaga mi se va opri doua treimi din indemnizatie. E posibil acest lucru, pentru ca din ce am citit ce ati postat dvs nu se face poprire pe indemnizatie.

Postat in data: 08 ian., 2016

De ce mi s-a poprit contul cu alocatia pentru copil la Raiffeisen Bank, desi legea interzice acest lucru?

Raiffeisen Bank mi-a poprit contul cu banii din alocatia copilului, desi, din cate am aflat, nu au voie sa retina banii din alocatie, iar banca stia ca in respectivul cont primeam doar banii de alocatie. Ce pot sa fac?

Postat in data: 04 ian., 2016

Cum as putea afla daca mi s-au pus alocatiile pentru copil in cont, aflandu-ma in Italia?

Cum as putea afla daca mi s-au pus alocatiile pentru copil in cont, aflandu-ma in Italia. Sau cum sa aflu starea contului aici in Italia? Si la care banci as putea retrage bani fara comision?

Postat in data: 08 sept., 2015

Raiffeisen Bank mi-a oprit la o poprire mai mult decat ar fi trebuit, 1/3 din salariu. Pot recupera suma?

Va scriu in speranta ca ma puteti ajuta/sfatui in vederea solutionarii problemei mele legate de poprirea infiintata in luna Iunie 2015.
In luna aceea s-a oprit o suma mai mare decat ar fi trebuit, mai mult de jumatate de salariu. Mentionez ca este vorba numai despre o poprire si ar fi trebuit aplicat 1/3 din suma virata. Am facut o sesizare catre Raiffeisen (unde am contul deschis pentru virarea salariului), apoi am cerut executorului sa-mi vireze in cont diferenta de suma, insa nu am primit raspuns. Va rog sa imi spuneti daca exista o cale de a recupera suma aceasta de bani.

Postat in data: 11 aug., 2015

BRD nu m-a anuntat timp de 6 ani de existenta unei limite de creditare pe card, iar acum aflu ca am o datorie de 400 de lei din comisioane

Va aduc la cunostiinta urmatoarea situatie:
Pana in anul 2009 am lucrat la o companie la care retributia era platita pe baza unui card personal ce avea o limita de creditare; In anul 2009, mi-am schimbat locul de munca, iar cardul a fost inchis; La sfarsitul anului 2014, am deschis un cont la BRD, moment in care mi s-a adus la cunostiinta ca am un debit de cca 400 lei, deoarece limita de creditare nu a fost inchisa si s-au adunat comisioanele; Am solicitat extrasul de cont din care reiesea ca in decurs de 6 ani, nu a fost folosita acea limita de creditare. In acesta perioada nu am fost instiintata despre existenta acestei limite de creditare, ceea ce consider eu ca este o eroare din partea bancii. Ca urmare a celor mentionate mai sus, va rog, sa ma sfatuiti, cui sa ma adresez.

Postat in data: 24 mart., 2015

La ce autoritate putem reclama ERB RETAIL SERVICE IFN SA pentru un credit la care nu scade soldul desi am platit lunar?

Va rog sa-mi spuneti la ce autoritate ne putem adresa, intrucat fratele meu a luat un credit cu vreo 7 ani in urma de la ERB RETAIL SERVICE IFN SA, ii vine extras in august 2014 cu o suma in sold identica cu soldul din luna ianuarie, desi a platit lunar nu scade soldul.

Postat in data: 23 feb., 2015