ING

ING nu vrea sa-mi deblocheze contul pentru a incasa alocatia primita din alta tara. Ce pot sa fac?

Va rog sa ma ajutati sa rezolv o problema cu banca ING, care nu vrea sa-mi deblocheze contul pentru a incasa banii aferenti alocatiei pentru copil, primita din alta tara.

Banii sunt virati in contul de la ING cu specificarea prestatie familiala, iar cei din banca nu inteleg ca e vorba de alocatie, desi le-am trimis o adresa de la executorul judecatoresc, care confirma ca e alocatie.

ING imi cere traducerea legalizata din strainatate pentru a-mi elibera acei bani. Ce pot sa fac?

Pot fi sters din Biroul de Credit daca datoria a fost achitata iar popriririle ridicate?

Buna ziua domnule Coman,

In urma cu cativa ani de zile am avut un imprumut (card de credit mai concret) la ING. In urma neplatii am fost inscris in biroul de credit si un executor mi-a pus poprire pe salar. Avand in vedere ca datoria este stinsa de peste 1 an de zile, ridicandu-mi-se toate popririle, pot fi sters din biroul de credit? Am vazut un alt Articol de-al dumneavoastra in care va oferiti sa-i asistati pe nevoiasi cu informatii si sugestii legat de radiere.

ING mi-a blocat contul pentru neactualizarea datelor personale. Ce pot sa fac?

Contul meu a fost blocat datoritt faptului ca nu am actualizat datele personale la timp. Am sunat la banca ti am cerut sa mi se fact actualizarea datelor pe baza de pataport datoritt faptelor ca nu sunt in Ro ti imi este dificil sa imi fac de aici buletinul.

Problema este ca au trecut deja 3 stpttmani ti tot imi spun ca trebuie sa attept pt ca sunt multe cereri ti deci eu nu imi pot pltti utilitttile sau alte pltti, ti nici sa primesc bani in cont nu se poate.

Solutia venitt din partea lor a fost ca sa sun la ei de fiecare data cand vreau sa fac o Operatiune in banca, doar ca eu nu pot suna la orice Operatiune ce trebuie sa o realizez pt a-mi fi
ridicatt restrictia.

Am sunat azi pt a face reclamatie insa Domnita
ce a rtspuns la telefon mi-a spus ca nu are rost sa fac reclamatie.

Ce ma sfatuitit?

Cu cat timp inainte banca trebuie sa ma notifice ca ma raporteaza la CRC?

Am facut o linie de credit la ING pe firma, linie care anul trecut a fost transformata in credit pe 36 luni. din pacate am avut 3 luni intarziere de plata si mi-au reziliat contractul dandu mi 15 zile de achitare.

Din pacate este o clauza generala in contract in sensul ca ei spun, ca in cazul in care nu platim la data prevazuta in contract,
au dreptul sa rezilieze contractul.

Nu sunt de rea credinta incerc sa recuperez restantele dar nu pot sa mai fac nimic cu rezilierea.

Exista o prevedere in legislatie cu cat timp inainte tb sa ma notifice ca ma raporteaza la CRCt sau nu este ca si la BIROUL DE CREDITt

MULTUMESC
anticipat

ING nu vrea sa-mi deblocheze diurna. Ce e de facut?

Am telefonat la call center ul ING de cel putin cinci ori, iar ei tot nu vor sa deblocheze suma ce reprezinta diurna.
Motive: la detalii plata nu scrie in lb romana diurna, ci echivalentul in lb engleza.
Azi, la recomandarea unei d soare de la call center, am solicitat o adeverinta de la actualul loc de munca, adeveRinta ce a fost trimisa de pe e mail ul oficial al firmei.

Pana acum am vb cu cinci angajati call center, si de fiecare data, mi s a spus altceva.

Ce e de facut?

Maine dimineata, nu am posibilitatea sa ii sun, nu am roaming ul activat!

Daca ING ma executa silit, imi poate executa si casa sau doar poprire pe salariu?

Am o datorie la ING de 12000 de lei urmeaza sa ma execute silit imi poate executa casa? sau doar poprpire pe salariu?

Cum pot sa inchid mai repede cardul la Credit Europe pentru obtinerea unui credit ipotecar la ING?

Buna ziua, vreau sa imi iau un credit ipotecar de la ING, toate bune si frumoase insa nu imi da suma de care am nevoie din cauza ca am un card de credit la CreditEuropeBank… Am fost la dansii sa imi fac cerere de lichidare… ei spunandu-mi ca in 10 zile se poate… mie mi-ar trebui adresa lichidare limita… iar din cate am inteles in aceste 10 zile imi dau doar adresa situatie client… adresa lichidare doar dupa 30 de zile… mie imi trebuie foarte urgent… Intrebarea mea este: dupa aceste 10 zile daca merg doar cu dovada la ING cu Adresa situatie client se poate oferi creditul?

De la ce bancomat pot sa retrag euro?

Doresc sa retrag Euro de la un bancomat din Bucuresti. Cardul este de la o banca nemteasca. Unde se poate? ING are doar pentru clientii sai stiu, la BCR merge?

Pot obtine credit cu indemnizatia de crestere a copilului?

Sunt in indemnizatie crestere copil si toate bancile la care am aplicat pentru un credit nu iau acest tip de venit in considerare. Ma puteti ajuta?