ING

Pot sa scad durata creditului la ING Bank, prin plata anticipata?

Daca platesc mai multi bani la creditul ING decat rata lunara, pot sa scad durata creditului, sa termin mai repede cu el?

Postat in data: 14 nov., 2022

Care banci au cele mai mici dobanzi fixe la creditele ipotecare?
top dobanzi fixe credite ipotecare

La care banca gasesc cea mai mica dobanda fixa la un credit pentru casa?

Postat in data: 14 nov., 2022

Ce oferte au bancile de Black Friday?
black friday banci

Unde gasesc ofertele bancilor de Black Friday?

Postat in data: 11 nov., 2022

ING mi-a respins cererea de amanare a ratelor la credit. Ce pot sa fac?

Va rog sa ma ajutati cu informatii, daca se poate: sotul meu a ramas fara job in 24.06.2022 si si-a gasit de lucru abia in data de 10.08.2022, de atunci a inceput un nou job.

A solicitat la ING amanrea ratelor la creditul de nevoi personale pina cand ne mai
revenim, am avut si eu venituri mai mici in ultima perioada.

Azi a primit raspuns de la ING ca nu se poate sa faca amanare de rate.

Va rog sa ma indrumati, ce demersuri si unde putem face in acest sens.
El a solicitat amanare si de 2-3 luni dar nu a gasit la ei intelegere.

Va multumesc si va doresc toate cele bune!

Postat in data: 31 aug., 2022

Cat dureaza la ING aprobarea cererii pentru schimbarea indicelui ROBOR cu IRCC?

Buna ziua, pe 27 iulie am depus la ING cerere pentru schimbarea indicelui ROBOR cu IRCC si ni s-a comunicat ca dureaza 30 zile, azi am sunat ca au trecut cele 30 zile si au zis ca dureaza 60 zile. Isi bat joc de noi?

Sora mea intr-o saptamana a semnat aditionalul de schimbare, a depus odata cu noi, doar ca alta banca. Fondul de garantare raspunde preferential? La unii in 2 zile si la altii in 60? Este normal ce se intampla?

Postat in data: 30 aug., 2022

Cât durează un transfer bancar între BCR și ING?

Bună ziua , cât durează transfer bancar între BCR și ING ? Am făcut transfer la ora 12:30

Postat in data: 26 aug., 2022

Cum pot sa-mi aman ratele la creditul ING?

Cum se face amanarea ratelor la un credit ING?

Postat in data: 14 aug., 2022

Stergerea datelor negative din Biroul de Credit se poate face chiar daca am fost notificata de banca?

Am incercat o ștergere a datelor negative introduse de ING și nu am reusit ,am apelat a doua oară la o firma specializata și nu am reușit .

Credeți că cu o solicitare de ștergere din bunăvoință se poate realiza ștergerea?

Ei îmi trimit răspuns de fiecare dată că m-au notificat și îmi trimit notificările .

Mulțumesc.

Postat in data: 13 aug., 2022

Ce fac daca am uitat codul de utilizator de la Home Bank?
cod utilizator home bank ing

Buna ziua, am uitat codul de utilizator de la Home Bank, va rog sa mi-l trimiteti.

Postat in data: 12 iul., 2022

In cat timp intra banii din contul ING in contul Banca Transilvania?
ing credit robor ircc

Cineva mi-a transferat la ora 01:00 dimineața după contul lui personal ING de lei pe contul meu Banca Transilvania tot de lei, dar banii nu au intrat nici până la ora aceasta, este ceva normal? Mulțumesc

Postat in data: 06 iul., 2022

Topul bancilor cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa in lei

La care banci gasesc cele mai mici dobanzi pentru un credit ipotecar?

Postat in data: 05 iul., 2022

Se poate face conversia indicelui ROBOR in IRCC la creditul ING?

„Buna Ziua,

Am facut o cerere la ING, mentionand legea si motivele pentru care doresc aceasta schimbare. Dupa mai multe emailuri schimbate
raspunsul a fost acelasi cu copy paste cum s-ar spune, generic, in care ma nu imi ofera decat refinantare. In ultimul email chiar am cerut sa mi se raspunda ferm cu ” se aproba/ nu se aproba” plus motiv, cererea mea. Acest raspuns ferm care l-am cerut nu a fost prezentat.
De mentionat:
– cand am discutat la telefon despre acest subiect cu reprezentatul ING mi s-a sugerat sa nu vin la sediu si sa o depun online;
– in emailul formulat pentru aceasta cerere am atasat si cererea in format PDF semnata, cu data la care am cerut-o;

Care ar fii urmatorii pasi in solutionarea acestei cereri?”

Postat in data: 22 iun., 2022

Cat dureaza refinantarea unui credit?
refinantare credit banca transilvania

„Va salut. Am facut o refinantare a unui credit de nevoi personale de la ING,urmand a fi refinantat de Banca Transilvania. S-a facut refinantarea, s-a facut inchiderea contului, insa acum Banca Transilvania spune ca trebuie sa primeasca un e-mail din partea ING, iar dupa aceea pot primi banii suplimentari.

Dupa o lunga asteptare,mi se pare o taraganeala, o rea voință. Vi se pare normal? Va multumesc.”

Postat in data: 20 iun., 2022

Este legal sa mi se opreasca si din pensie si din salariu, la o poprire?
raiffeisen poprire cont

„Bună ziua,
Dacă pensia o primesc la ING și mă angajez, dar salariul îl primesc la Raiffeisen, există riscul să mi se oprească poprirea la ambele bănci? Dacă da, este legal?
Mulțumesc și aștept un răspuns de la dumneavoastră.”

Postat in data: 20 iun., 2022

Care este suma care are voie sa-mi opreasca din pensie, legal?

„Bună dimineața.
Sunt pensionar, iar pensia o primesc la Banca ING. La această bancă am un împrumut de 60.000 lei pe 5 ani. Rata lunară este de 1237,57 lei și sunt opriți când primesc pensia. Totul ok.
Am fost anunțat de bancă că au primit o poprire pe numele meu de 26.961,33 lei de la un Executor.
Pensia mea este de 3.325,00 lei.
Vă rog să-mi spuneți care este suma care are voie să-mi oprească din pensie, legal?
Mulțumesc și aștept un răspuns de la dumneavoastră.”

Postat in data: 16 iun., 2022

Cat dureaza transferul de pe contul Revolut in contul ING?
transfer ing revolut

Bună ziua . Vin cu o problema . Mi am făcut azi cont la ING , după care soțul mi a transferat de pe contul lui de Revolut o suma de bani . Problema e ca lui i arata ca banca ing a primit banii , și transferul este efectuat corect (iban +nume) dar eu am 0 lei … poate dura câteva zile ?

Postat in data: 15 apr., 2022

Pot transfera bani din contul in lei intr-un cont in euro, prin Home Bank?
home bank ing

Pot transfera bani prin Home Bank din contul de lei in cel de euro?

Postat in data: 08 apr., 2022

Care banci au cele mai mari dobanzi la depozitele in lei?
dobanzi depozite banci top

Postat in data: 22 mart., 2022

Nu mai pot folosi aplicatia Smart Mobile dupa actualizare, nu mai este compatibila cu telefonul meu. Ce pot sa fac?
problema smart mobile raiffeisen

Se pare ca au vrut sa imbunatateascai aplicatia Smart Mobile doar pentru clientii care au telefoane peste IOS 13. Eu nu mai pot folosi aplicatia de pe telefon deoarece am IOS 12.5.5 Cu siguranta ca mai sunt si alti clienti care au aceeasi problema.
Am fost la o sucursala Raiffeisen si mi-au spus ca nu ma pot ajuta. Care ar fi rezolvarea problemei? Exclus schimbarea telefoanelor!

Postat in data: 11 mart., 2022

Cum pot sa deblochez banii de diurna de pe cardul ING poprit?

Bună seara. Am o poprire la banca ing de la primărie.. Cardul a fost blocat astăzi.. Cum as putea sa fac sa îmi fie deblocat banii.. Țin sa precizez ca banii sunt din diurnă (eu muncind ca șofer de camion). Firma la care lucrez este Belgiana dar poate trimite o scrisoare către banca care sa ateste ca banii primiți care au fost opriți sunt exclusiv diurna.. Va mulțumesc

Postat in data: 02 mart., 2022