monede

Unde pot sa schimb monede straine?

„Bună ziua!
Am venit recent din Anglia și am rămas cu 14 lire în monede de câte o liră, iar băncile și casele de schimb valutar refuză să
mi le schimbe. Ce să fac?”

Postat in data: 27 mai, 2022

Nu mi-au primit la Auchan monedele de 5 bani pentru ca aveau urme de rugina. Ce pot face cu banii?

Buna seara. Acum o ora am fost la cumparaturi in magazinul auchan din cartier Titan si am vrut sa achit cumparaturile in valoare de 20 ron cu marunt strans in casa dar am avut surpriza neplacuta sa nu mi se primeasca banii pe motiv ca cei de 5 bani nu aratau bine si aveau urme de rugina. Este normal sa nu-mi primeasca banii? Eu asa i-am primit la randul meu ca eu nu am fabrica de facut bani. Ce pot face cu banii acestia? Astept un raspuns va rog.
Multumesc anticipat

Postat in data: 20 feb., 2015

Bancile refuza sa-mi primeasca monedele din pusculita copilului. Ce fac? Arunc banii la gunoi?

Am monede in valoare de 300 RON din pusculita copilului, dar la banci nu ii primesc. Am incercat in diverse banci, printre care si BRD, unde sotul meu este client, avem credit si carduri, dar nu a contat, ne-au refuzat. Au spus ca nu au masina de numarat. Ce este de facut? Ii arunc la gunoi?
Multumesc nespus pentru faptul ca va intereseaza povestea noastra, cam greu de gasit cineva caruia sa-i pese. In cele din urma vom incerca sa mergem intr-un centru comercial sa cumparam ceva de acea valoare poate asa reusim sa ii dam.

Postat in data: 26 sept., 2014