Intrebari si raspunsuri

Pot sa scot euro de la bancomatele Banca Transilvania?

Daca am un cont in euro la Banca Transilvania si am bani in euro pe el si ma duc la bancomat, pot sa extrag bani in lei sau numai in euro merge?

Postat in data: 11 feb., 2022

Reziliere contract Vodafone fara succes! Ce pot sa fac?
vodafone-reclamatie-abonament

Buna ziua! Acest mesaj le-am trimis celor de la Vodafone si încă o mie de apeluri și mers in magazin la vivo center floresti însă fără un răspuns, au spus sa aștept, a trecut jumate de an fără un răspuns. va rog sa ma ajutați sau ce pot face mai departe, mulțumesc!

„Buna ziua! Am încercat in nenumărate ori sa reziliez telefonic cât și in magazin contractul pe motivul ca nu am semnal in apartamentul unde locuiesc, dar fără a putea rezolva ceva. am sunat de pe numărul meu personal pentru a spune problema routerului și a cartelei ca nu am semnal in casa și merge dezastru și nu au făcut nimic doar sa aștept.

Am spus ca vreau rezilierea ca nu pot folosi serviciile voastre însă fără succes. v-am atașat una din dovezi și nu mi se pare just sa faceți așa ceva cu clienții voștri care vor rezilierea.

Ce teapa! nu este vina noastră ca voi nu aveți acoperire pe zona unde locuiesc, am fost in magazin din prima luna și am semnalat problema semnalului și nu s-a luat nici o măsura, am plătit aproape 7 luni fără sa ma bucur de servicii, chiar am ajuns bătaie de joc! va rog luați o măsura serioasă nu vorbe și tragerea la răspundere a vinovaților!

Altfel promit ca utilizez toate căile competente sa îmi rezolve speța in cauza! Acuma sa aștept sa ma caute executorul din cauza voastra ca nu ne-am înțeles amiabil !!!!!
Aștept un răspuns clar nu doar sa fiu dusă cu vorba!”

Postat in data: 11 feb., 2022

Cum pot reinstala you brd fara sa ma deplasez pana la unitatea bancara ?
BRD aplicatie you

Cum pot reinstala you brd fără sa ma deplasez pana la unitatea bancara ?

Postat in data: 11 feb., 2022

Cum schimb PIN-ul la Smart mobile si la Smart Token?

Cum schimb PIN-ul la Smart mobile și la Smart Token?

Postat in data: 11 feb., 2022

Cand imi intra banii de la Hora Credit pe card?

Ieri mi au fost transferați bani de la hora credit la ora 22 către contul meu Raiffeisen.

când îmi întra banii pe card?

Postat in data: 10 feb., 2022

Cum pot afla unde am datoria de rau platnic, la ce banca?
biroul-de-credit-inregistrare-cont

Buna seara, cum asa putea afla datoria de o suta saptzeci de zile rău platnic? am vrut sa scot bani din banca si apar cu aceasta intirziere, nu mai imi amintesc, dacă se poate să imi aratati problema. multumesc

Postat in data: 08 feb., 2022

Kruk m-a executat silit pentru un credit din 2008. Ce pot sa fac?
kruk-reclamatie

În anul 2008 am facut un credit la Banc Post iar in anul 2009 am plecat in italia la munca plătind o parte din acest credit până în anul 2012 cand banca sa desfiintat iar eu am avut domiciliul în italia până în 2018 cand m-am repartriat. Din 2018 până astăzi 07 februarie 2022 nu am cunoștință sa fi primit nici o scrisoare, somatie sau notificare cu caracter informativ cum ca as fi in litigiu cu banca sau alte institutii de recuperare credit.

Astazi in urma unui sms si a unui mail de la banca ing unde îmi primesc salariul am fost înștiințata ca sunt supusă blocării contului datorita acestei executari silite a unei firme de recuperare creante KRUK (despre care am aflat in urma contactarii serviciului de relații clienti ING). Va rog sfatuitima ce am de facut pentru a rezolva această problemă implicit pt a putea sami folosesc banii din contul personal.Va multumesc anticipat

Postat in data: 08 feb., 2022

Se poate pune sechestru pe apartament daca am datorii la IFN-uri?

Buna seara! Eu am datorii la 5 ifn-uri, in jur de 30.000 lei, deja sunt executat silit, conturile blocate. Voi primi o mostenire, voi aparea pe actele unui apartament, este vreo problema daca imobilul este pe numele meu? Pot sa puna sechestru pe el pentru suma aceasta?

Postat in data: 08 feb., 2022

De pe cardul Bancoposta unde pot scoate bani in Romania?
card bancoposta

Am un card de la posta Italia Bancoposta ,de unde pot scoate bani in Romania? Va multumesc

Postat in data: 07 feb., 2022

Cum pot sa-mi recuperez cardul de alocatie CEC Bank?
cec-bank-mobile-banking

Buna ziua! Am un Cont deschis la cecbank unde imi intra alocatia copiilor, sunt plecata din Tara si toate actele inclusiv card alocatii sunt ramase la fostul sot si nu vrea sã mi dea Nimic!
Este vreo Sansa sã pot afla numar de Cont sã fac aplicatia online banking Sau sã recupereaz cumva cardurile pentru ca acesta sã nu poata intra in posesia banilor care apartin copiilor? Mentionez ca eu nu mai am domicilu stabil in Romania pentru a cere cardurile la o anumita adresa! Multumesc

Postat in data: 06 feb., 2022

De ce nu pot sa deschid aplicatia George BCR?
george-aplicatie-amprenta-logare

Buna ziua. De ce nu pot deschide alicatia George imi arata cod eroare300. 9.ZVBO9mNK
Pentru actualizare de date am fost la banca de curând.
Va rog sa ma ajutati cumva. Mulțumesc

Postat in data: 05 feb., 2022

Cum iau legatura cu Ultimo Portofolio, pentru plata datoriei?
ultimo portofolio debt colection agency b2kapital

Buna ziua si ma scuzati de deranj
Am facut o prostie acum ceva timp si am luat bani de la Provident.. luptandu ma cu un divort , un copil,si o chirie ..clar nu am putut sa mai achit nimic firmei respective
M au preluat o firma de recuperare ..Berja si Dorcioman..ceva de genul.. in momentul de fata mai am de achitat la ei 1240 ..dar m au anuntat ca e posibil sa se recalculeze si sa fie si mai mult ..sa iau legatura cu firma Ultimo Portofolio investion si sa imi spuna ei pretul final pe care trebuie sa il platesc …
nu v as fi scris daca numarul lor dupa internet nu functioneaza ..mi se inchite apelul instant ..si da stiu ca in Romania este alta firma …sincer o iau razna ..vreau sa rezolv situatia cat mai repede si nu am cu cine ..nu e corect ..mai si gresim.. trebuie sa ni se dea dreptul sa rezolvam situatia

Postat in data: 05 feb., 2022

Pot sa scot bani de pe cardul Postbank la ghiseul unei banci, cu buletinul?
card posbank

Bună seara! Soțului meu i sa blocat cardul postbank făcut în Germania în România la BRD . Vrem sa scoatem banii din cont doar cu buletinul știți la ce banca trebuie sa mergem în Romania ? Sau trebuie sa mergem în Germania ?

Postat in data: 05 feb., 2022

De ce nu functioneaza aplicatia YOU BRD? Ce putem face?

Nu merge aplicația you brd am sterso si am instalato din nou si tot mu merge, zice eroare…va rog daca puteți sa ma ajutați in legătură cu această problema, mulțumesc.

Postat in data: 05 feb., 2022

Cat dureaza transferul de bani de pe Revolut in contul altei banci?

Buna ziua, cat dureaza un transfer de bani de pe Revolut in contul Raiffeisen? Mentionez ca am confirmarea de trimitere de la Revolut dar banii nu se regasesc in contul Raiffeisen, toate detaliile contului fiind corecte. Multumesc!

Postat in data: 03 feb., 2022

Este caz penal daca n-am inchis cardul refinantat?

Buna ziua, am facut o refinantare la Brd prima data in 2020 apoi in 2021 si acum, in 2022. De fiecare data am refinantat acelasi card de cumparaturi de la Cetelem dar am folosit mereu banii neinchizand nici o data cardul. Acum in cadrul unui control mi au cerut adresa de inchidere pe care implicit nu o am. Ce pot face? Este caz penal?

Postat in data: 02 feb., 2022

Daca am card emis in Europa, pot scoate euro de la un atm in Romania?

Daca am card BancoPosta din Italia sau un oarecare card emis in Europa, pot scoate euro de la un atm in Romania??.multumesc

Postat in data: 02 feb., 2022

Daca am o problema cu Ferratum, cum ii pot contacta?
ferratum reclamatie

Daca ai o problema cu acest fost IFN cum îi poți contacta? Doar prin email și cu răspuns într-o săptămână?

Postat in data: 02 feb., 2022

Nu pot accesa aplicatia George. Imi arata ca nu am acces la internet. De ce?
george-bcr-aplicatie

Nu pot accesa aplicația George. Îmi arată ca nu am acces la internet. De ce? Am vrut sa actualizez aplicatia etoken, dar nu
eusesc, apare cod eroare 300.9.8.klnzse6.

Postat in data: 01 feb., 2022

Cum obtin o adresa de refinantare de la Cetelem?

Buna ziua, am un card cetelem flanco le-am trimis mail celor de la cetelem dar nu am primit nici in raspuns. Doresc da fac un credit la o bancă si imi trebuie adresa de refinantare.

Postat in data: 31 ian., 2022