plata cu cardul pe internet

De ce nu mi-au intrat banii pe cardul CEC Bank?
princess casino plata card

„Va rog frumos sa verificati ce se intampla de 2 zile mia fost trimisi niste banii la cek bank dar inca nu este pus pe card ce se intampla”

Postat in data: 17 feb., 2024

Unde gasesc codul CVC sau CVV pe card?
cvv cvc card

„Unde gasesc cvv la card pentru o plata online?”

Postat in data: 10 feb., 2024

Am fost inselat de o persoana care face documente false. Ce pot sa fac?

Buna ziua, am fost pacalit de o persoana iam facut virament si ma inselat se numeste PODEANU Constantin am si numarul de cont al acestuia face documente ilegale permise false ,diplĂ´me,etc .

O sa sesizez politia astazii eu am fost pacalit pentru un dosar auto IAM facut virament in suma totala de 1400 de euro.

Postat in data: 25 oct., 2022

Cum pot face tranzactia de pe card Livret A pe card de debit George BCR?

Spune ti mi va rog cum pot face tranzactia de pe card livret a pe card mastercard,sau pe un card debit george? multumesc

Postat in data: 27 feb., 2022

Raiffeisen a aprobat plata cu cardul, desi am anuntat ca e frauda! Ce pot sa fac?
reclamatie Raiffeisen

„Pe 21 ianuarie am primit 3 SMS-uri de autorizare a unor sume pe care nu le recunosteam. Am sunat in Call Center sa va spun ca nu autorizez sumele si sa va rog sa blocati sumele si cardul. M-am prezentat in sucursala din Pantelimon sa reiterez tentativa de frauda si apoi am depus o plangere la Sectia de Politie nr. 9.
Banca a retinut sumele.
Fara sa ma contacteze, pe 26 ianuarie banca a procesat plata.
Cat de putin sigur este sistemul informatic al dvs. incat nu ati putut corela o reclamatie de frauda cu sume retinute in cont?
Ati solutionat 2 din 3 reclamatii fara a avea ceva de la politie (dupa aproximativ 2 saptamani in care mi s-a spus doar sa astept, v-am adus, pe langa nr de inregistrare si dovada de la politie).
De ce ati dat drumul, pe 26 ianuarie, tranzactiilor reclamate de mine pe 21 ianuarie fara a lua legatura cu mine sau cu politia?
Ati putut sa reemiteti cardul rapid, insa nu mi-ati putut tine in siguranta contul de economii.
Voi reveni saptamanal cu reclamatii la dvs. pana cineva isi asuma cazul.”

Postat in data: 12 feb., 2022

Cu ce card e mai bine sa platesc in strainatate: cu cel in lei sau cu cel in euro?

De multa vreme incerc sa aflu un raspuns concret la o intrebare. (pana acum am primit doar raspunsuri contradictorii)

Detin un card de debit in lei si unul in euro la Raiffeisen Bank. In functie de modul cum se fac conversiile care este cea mai convenabila metoda de plata in situatia

1. Plata in strainatate in EUROPA moneda diferita de euro de exemplu zlot polonez

Folosesc cardul de debit in lei sau cel in euro pentru reducerea costurilor?

2. Plata in strainatate in afara UE moneda evident diferita de euro

Folosesc cardul de debit in lei sau cel in euro pentru reducerea costurilor?

Postat in data: 22 ian., 2020

Cum imi pot recupera banii in urma unei fraude? Nu am mai primit produsul platit

Daca am trimis cuiva o suma de bani pentru a achizitiona un bun si acesta refuza sa-l trimit?, ce pot face ca sa-mi recuperez banii?
Mentionez ca nu am decat contul Iban si numele persoanei respective.
Cu ajutorul politiei se poate face ceva?

Postat in data: 27 aug., 2018

De la ce bancomat pot scoate lei de pe un card Barclays si care este comisionul?

Am un card Barclays si acum am venit in tara si vreau sa scot bani de pe el. O cunostinta mi-a spus ca se poate la bancomatul Idea Bank. Vreau sa va intreb ce comision mi se ia la retragerea banilor de pe card?

Postat in data: 09 ian., 2017

Ce comision se aplica la o plata pe internet cu un card Visa Electron la ING?

In data de 19/10/2015 am efectuat o plata pe internet pentru achizitionarea unui produs. Costul total a fost de 90,00 euro iar plata a fost facuta din contul personal in Lei deschis la ING cu un card VisaElectron.

Dupa cateva zile am constatat ca mi-au fost retrasi 96,15 Euro iar banca mi-a raspuns ca aceasta suma se datoreaza conversiei Visa plus comisionul aplicat de banca de 2%. Conversia afisata in sectiunea Raport Tranzactii a fost de 4,487. Totusi nu se justifica suma de 96,15 euro si as dori o parere in acest sens.

Postat in data: 25 oct., 2015