reesalonare rate credit

Poate sa vina executorul judecatoresc sa-mi ia apartamentul? Ce pot sa fac?

Am un apartament luat cu Prima casa la banca Bcr. si mai am un credit de nevoi personale luat de la Brd. in urma cu 2 ani am platit 2 ani rata dar acum de 6 luni nu am mai platit nimic am ramas fara loc de munca. am fost instiintat ca sa reziliat contracu. Spunetimi va rog poate sa vina executorul judecatoresc sa ia apartamentul? Ce este de facut in cazul acesta. va multumesc.

IFN-urile nu trebuie sa respecte legea, ca bancile, si sa-mi ofere solutii de rescadentare sau restructurare a creditelor?

Buna seara. Am 2 credite in rate la Credius si Garanti credite de consum.

Mi-am platit pana acum ratele la timp dar acum au aparut cateva probleme cum ar fi: probleme medicale, mi-am pierdut locul de munca, cheltuieli neprevazute pt casa si auto.

Le-am cerut sa ma amane cu plata ratelor pentru o perioada de 30 zile dar ei m-au refuzat spunand fiecare ca nu se poate.

Vreau sa va intreb IFN-urile nu trebuie sa respecte legea privind contractele de credit, ca bancile? Nu ar trebui sa ma inteleaga si sa-mi ofere solutii de rescadentare sau restructurare?

Ce pot sa fac daca am restanta de cateva luni la banca?

Buna seara! As dori sa stiu in cazul in care am restanta la banca de cateva luni in urma si eu mai am aproximativ 1 an de plata cum se procedeaza! As putea sa imi fac o refinantare sau sa-mi prelungeasca perioada inca 1an? Multumesc!

IFN-urile sunt obligate de lege sa-mi ofere solutii de rescadentare si reesalonare a creditului?

Buna ziua. Am luat un credit de 1.000 de lei de la IFN-ul Hora Credit, dar apoi am avut o problema medicala care s-a agravat si nu am putut plati. Le-am cerut sa ma amane cu plata imprumutului, dar ei m-au refuzat, mi-au spus ca trebuie sa platesc imediat cei 1.000 de lei. Vreau sa va intreb IFN-urile nu trebuie sa respecte legea privind contractele de credit, ca bancile? Nu ar trebui sa ma intelegeaga si sa-mi ofere solutii de rescadentare sau restructurare?

Ce mi se poate intampla daca nu mai pot sa achit creditul?

Am si eu un credit facut la Unicredit, si nu mai am posibilitatea sa il achit. Ce mi s-ar putea intampla, in situatia in care eu nu am nimic pe numele meu, si in cazul ca eu ma angajez din nou peste ceva timp ar putea sa imi pun? oprire pe salariu daca am un cont la alta banca???

Dupa cat luni de neplata se face poprire pe salariu?

Buna seara, as dori sa stiu si eu dupa cate luni de neplata se face propire pe salariu? Am 3 credite, unu la Garanti Credite de consum de 5000 si 2 la Cetelem, unu de 2500 celalant de 6000 si nu am mai platit de 3 luni. Astept raspuns, va multumesc

BCR: Solutii pentru clientii persoane fizice care se afla in situatii dificile

BCR: Solutii pentru clientii persoane fizice care se afla in situatii dificile [citeste tot]
Cum trebuie sa procedez daca nu mai pot plati creditul? Sa fac unul nou?

Am un credit si nu pot sa mai dovedesc sal achit si sint in baza de date si vreau sa fac unul din nou ca sami revin la normal. Cum sa procedez?

Exista vreo solutie de diminuare a ratei unui credit prin reesalonarea duratei de rambursare peste varsta de 75 ani?

Exista vreo solutie de diminuare a ratei unui credit in derulare din 2010 prin reesalonarea durate de rambursare peste varsta de 75 ani, in conditiile in care debitorul a devenit pensionar si rata reprezinta 405Eu/576Eu-venit familie 2persoane ??? Multumesc pt atentie