Santander

Cum pot sa mut banii dintr-un cont Santander in alt cont?

„Buna seara! Am bani într-un cont Santander Spania.. Si as vrea sa ii scot eu fiind in Germania.. Sa ii mut într-un alt cont.. Cum se procedează? Precizez ca nu am cardul sau aplicația de banking! Este
vreo solutie? Mulțumesc anticipat!!”

Postat in data: 11 mart., 2024

De ce nu pot sa scot bani de pe cardul Santander?
card santander debito

„Ma puteți ajuta eu am card de spania santander am bani în cont și nu pot sai scot la bancomat îmi spune fonduri insuficiente la magazin dacă vrea sa cumpăr cu cardul îmi spune depășire limita”

Postat in data: 29 nov., 2023

Daca schimb telefonul, trebuie sa merg la banca Santander, pentru activarea aplicatiei?

„As dori o informatie in legatura cu banca Santander din Spania.
Soțul meu are cont la aceasta bancă, iar in momentul de față schimbând telefonul nu a reușit să incarce aplicația pe noul telefon. Banca ii scrie ca clave de acceso blocat. Ni s a furnizat din Spania de la banca informatia doar ca personal trebuie să meargă la bancă. Precizez ca noi locuim in Romania iar in Spania am imputernicit o persoană care ne-a ridicat cardul, dar la deblocarea contului nu are acces. Ce se poate face ca totusi pentru o deblocare cont sa nu ne deplasam la banca?
Cu respect.”

Postat in data: 04 nov., 2023

Ce pot sa patesc daca nu platesc creditul auto din Germania?

„In 2021 am achiziționat o mașină în rate din Germania , în 2023 am plecat in Romania definitiv ,de când am plecat nu am mai plătit ratele ,mașina între timp sa defectat și am dat-o la piese de schimb
Acuma mia venit o hârtie de la noi din Romania.
Ce pot sa pățesc daca nu plătesc nimic ,nu am nimic pe numele meu ?”

NOTIFICARE

Subscrisa, Santander Consumer Bank, persoană juridică de naționalitate germană, cu sediul în Santander Platz 1, Monchengladbach 41061, Germania, având codul de identificare: HRB 1747, reprezentată de către …, în calitate de avocat,

având în vedere:
i. încheierea Contractului de credit nr. D223208829 in continuare denumit prescurtat „Contractul”, prin care v-a fost împrumutată suma de bani necesară cumpărării autovehiculului marca Mercedes modelul GLC 220D in continuare denumit prescurtat „Autovehiculul”;

ii. faptul că nu v-ați respectat obligația de a achita subscrisei sumele de bani datorate cu titlu de restituire împrumut, respectiv ați încetat să vă mai achitați ratele;

vă comunică următoarele:

1. Contractul a fost reziliat conform dispozițiilor clauzei înscrise la pct. V lit.da) din Contract.

2. Autovehiculul este proprietatea subscrisei, iar deținerea acestuia de către dvs. în prezent este lipsită de titlu. Conform dispozițiilor clauzelor înscrise in Contract aveți obligația platii sumelor restante sau a predării Autovehiculului către subscrisa. Pentru îndeplinirea acestei obligații, vă solicităm să ne contactați la numărul de telefon: …

3. În situația în care nu veți da curs prezentei notificări și nu veți achita suma restanta in valoare de 3.803,2 EUR pana la data de 17.10.2023 sau restitui autovehiculul, subscrisa va demara toate demersurile legale în vederea recuperării Autovehiculului prin promovarea tuturor acțiunilor și cererilor necesare, costurile acestora urmând a fi suportate de către dvs. cu titlu de cheltuieli de judecată. Împotriva dvs. se va formula și o plângere penală pentru refuzul restituirii, faptă care, conform dispozițiilor art. 238 din Codul penal român, este pedepsită cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă. De asemenea, va fi emisă și o alertă cu privire la Autovehicul în sistemul „Sirene”, veți fi oprit în trafic de către poliție, iar Autovehicul va fi reținut.”

Postat in data: 25 oct., 2023

Cu ce banca din Romania lucreaza Santander Spania?

Cu ce banca din romania lucreaza Santander spania?

Postat in data: 21 sept., 2022

Pot sa scot bani in Romania de pe cardul Santander Debito?
card santander debito

Pot sa scot bani după cardul Santander in Romania dacă nu este visa?
Este card de debito

Postat in data: 30 iul., 2022

Am facut un credit auto la Santander Germania, dar nu am primit cartea masinii. Ce trebuie sa fac?
santander germania credit

„Buna seara, am facut o finanțare auto in germania la santander in 2019 cu o rata fixa lunara de 225€ pe o durata de 5 ani si in 2020 am plecat din germania plătind bine ințeles ratele în continuare.

Anul acesta mam decis sa ma duc sa le dau restul de bani si sa inchid finantarea ca sa imi trimită cartea masini sa o pot inmatricula in romania, mai exact acum 3 saptamani am fost in germania la ei la banca am achitat restanța care o mai aveam si mi.au spus că in decurs de 2 saptamâni va veni cartea prin posta la adresa care am avuto in germania ( tin sa precizez că acolo inca sta sora mea ) si deja a trecut a 3 saptămână si nu a venit ce ar trebui sa fac ???
Va mulțumesc si astept raspunsul dumneavoastră.”

Postat in data: 20 iun., 2022

Pot sa platesc ratele la creditul Santander din Romania?
credit santander germania

Am și eu o întrebare.Am cumpărat o mașină din Germania printr-un credit la banca santander și as vrea sa plec acasă în România. Și întrebarea mea este pot sa plătesc ratele la banca și din România. Va multumesc

Postat in data: 04 mai, 2022

Cardurile emise de bancile din Anglia vor mai putea fi folosite in tarile din Uniunea Europeana in cazul unui Brexit?

Buna ziua, as avea o intrebare, mama mea are card la banca Sandander in Anglia, avand in vedere ca Anglia s-ar putea sa iasa din Uniunea Europeana, daca se va intampla acest lucru va mai putea scoate bani din Spania de la banca Santander de exemplu?

Postat in data: 14 mart., 2019

Pot sa folosesc cardul Santander in Romania?

Am cont deschis la Santander in Londra; pot sa folosesc cardu in Romania?

Postat in data: 04 mart., 2018

Pot sa retrag bani de la bancomat din Romania de pe un card Santander?

Lucrez in Londra si am doua carduri basic si un alt card de debit la banca Satander. Banii de salariul sunt virati pe cardul basic. Va rog sa-mi spuneti daca pot sa retrag bani de la bancomat din Romania mai precis din Bacau. O zi buna.

Postat in data: 21 oct., 2017

Am card Santander UK si nu pot vedea cati bani am pe el. Ce pot sa fac?

Buna ziua! Am card Santander din Londra, am venit in Iasi si nu am homebanking, nu pot vedea soldul cardului …ce ma sfatuiti sa fac?

Postat in data: 02 iun., 2017

Cum pot sa scot bani de pe un card MasterCard emis in Statele Unite de banca Santander?

Salut!Va rog sa ma ajutati in legatura cu un MasterCard emis in Statele Unite de banca Santander! Asta vara am lucrat acolo si m-am intors in tara cu toti banii castigati, dolari, varsati in acel card. Cum pot sa scot acesti bani de pe acest card si in ce conditii in Romania? Comisionul pereput de Santander il cunosc.Va multumesc!

Postat in data: 21 oct., 2016

Cate zile dureaza transferul in euro dintr-un cont ING din Romania intr-un cont Santander in Spania?

Dureaza cinci zile lucratoare transferul in euro dintr-un cont ING din Romania, intr-un cont Santander in Spania?

Postat in data: 07 sept., 2016

Daca am bani depusi la banca Santander, cum pot sa-i scot, fara sa merg in Spania?

Daca am bani depusi in Spania la aceasta banca, Santander, in afara de a ma prezenta in Spania sa-i scot, cum altfel ii pot recupera?

Postat in data: 28 iul., 2016