Toate

Gapinvestcapital.com imi spune ca banii sunt blocati in Coinbase. Ce pot sa fac?
gapinvestcapital frauda inselatorie scam

Am fost inselat de gapinvestcapital, mi se spune ca bani sunt blocati in coinbase și trebui sa încarc
contul sa-i pot debloca (in realitate e mailul și telefonul primit se pare ca e tot de la ei)

Am făcut sesizarea la politie unde sa deschis un dd penal respectiv am sesizat Coinbase și am cerut lămuriri (mi-ai confirmat ca au primit sesizarea mea dar încă nu mi-au răspuns)
Bani ii vad în Coinbase dar parca sunt înghețați
Considerați ca ar mai trebui sa fac ceva.”

Postat in data: 05 ian., 2024

Cum pot sa-mi actualizez numarul de telefon la BCR?
bcr reclamatie

„Bună ziua as dori actualizare număr de telefon la BCR”.

Postat in data: 04 ian., 2024

Ce pot sa fac daca IFN-urile nu vor sa-mi restructureze creditele?

„Buna seara si La multi ani!
Va contactez in urma lecturarii unui articol si al raspunsului oferit de dumneavoastra unei persoane, situatie in care ma regasesc si eu. Desi am incercat insistent de 2-3 luni incoace sa obtin niste restructurari la credite IFN, nu reusesc sa obtin niciun raspuns pozitiv de la Hora Credit. Icredit si Ferratum.

Icredit ma bombardeaza incontinuu cu telefoane si mesaje pe whatsapp, prilej cu care am solicitat temporar o solutie, dar se prefac ca nu vad si cer plata (achit partial dar efectiv ma terorizeaza).

Hora Credit a ignorat absolut toate mailurile iar la telefon spun ca vor verifica si vor reveni cu un raspuns, iar raspusul este de fapt amenintarea permanenta cu Biroul de Credit, unde se pare ca m-au si raportat deja, fara ca macar sa fi depasit 30 zile de intarziere. Ferratum nici nu au sediul social in Romania si de 3 luni le scriu consecvent, dar raspunsul lor este ca nu se poate.

Va rog sa imi transmiteti cum ati putea sa ma ajutati si ce costuri ar fi, deoarece fiind cu aceste datorii, problema banilor este una delicata. Cu alte ifn-uri am rezolvat repede si convenabil dar cu acestia nu reusesc, nu vor.

Va multumesc anticipat pentru orice sfat sau ajutor !
Toate cele bune!”

Postat in data: 03 ian., 2024

Dobanda la creditul Hora Credit trebuie platita din ziua semnarii contractului sau de cand au intrat banii in cont?
hora credit clauza abuziva credit

„Bună ziua!
Am cerut un împrumut de la un IFN( Hora credit) pe data de 31.12.2023, în jurul orei 09.30, am sunat în departamentul de informații pentru a afla dacă voi primi suma respectivă in aceeași zi, colega mi a transmis faptul ca voi primii banii in maxim o ora in cont.

Astăzi suntem în data de 03.01.2024 și nu am primit banii.Am sunat în fiecare zi la aceștia și mi au spus ca in nu ar trebui să fiu comisionata pentru aceste zile deoarece nu mi au intrat acești bani și să sun astăzi, am discutat astăzi cu un coleg și mi a transmis faptul ca, nu îl interesează ce am vorbit cu o colega sau cu alții, trebuie să achit acea dobândă deoarece atunci s a semnat contractul, deși mi s a spus foarte clar faptul ca voi primii banii in ziua in care am depus și solicitarea, altfel aș fi solicitat depunerea în ziua de 03.01.2024, dacă ar fi știut ca nu îmi vor fi virați.
Aș dori sa aflu părerea dumneavoastră.
Vă mulțumesc!”

Postat in data: 03 ian., 2024

Ce fac daca cineva a facut un credit la un IFN pe numele meu?

„Cred că cineva a făcut un credit la un inf. Mi-a furat toate datele, inclusiv semnătura pe care o aveam pe un act. Ce pot poți daca nu plătesc, căci nu o să plătesc. Nu are pe ce să-mi pună
sechestru…nu am casa, mașină, pămînt, loc de munca.”

Postat in data: 02 ian., 2024

Ce pot face daca nu mi-au intrat banii transferati de la Revolut la Raiffeisen?

„Mi-am transferat de pe Revolut o suma de bani pe cardul Raiffeisen pe data de 16.12. 2023 și nu mi-au intrat banii nici pana în ziua de azi..ce pot face ?”

Postat in data: 02 ian., 2024

Cat este comisionul daca scot bani de pe cardul Postbank?
limita retragere numerar card postbank

„Am văzut un articol pe internet despre comisioanele băncii germane PostBank. Recent am venit acasă din Germania și am vrut sa fac un transfer străin iar aici m-am uitat parola de securitate BestSign. Iar acum vreau sa scot acei bani la un bancomat din România. Întrebarea mea este care ar fi comisionul și cati bani pot sa scot cel mai mult într-o zi?
Va doresc o zi frumoasă!”

Postat in data: 01 ian., 2024

Cum verific daca am bani pe cardul Postbank?
postbank internet banking

„Cum pot sa verific daca mai am ceva bani in cardul Postbank de Germania?”

Postat in data: 01 ian., 2024

Care este procedura pentru inchiderea unui card Cetelem?
card-cetelem-inchidere

„Bună seara! Scriu în legătură cu două carduri de credit făcute la Cetelem în urmă cu ceva timp,pe care intenționez să le închid.
A-și dori,dacă se poate niște informații în legătură cu procedura aferentă închiderii cardurilor respective,ulterior și contractelor.
Mulțumesc!”

Postat in data: 01 ian., 2024

Se mai adauga dobanzi la creditul IFN scadent anticipat?
dobanzi penalizatoare credit ifn

„Bună ziua! Dacă mi s-a declarat scadenta azi! Iar din câte am înțeles din ce am citit la dvs mă poate executa în minim 3 luni, dacă eu achit în aceste 3 luni în rate mi se scad banii achitați? De exemplu eu achit în aceste 3 luni câte 2000 lei/ lună! Mai ajung la executare? Se mai închide creditul? Se mai adaugă dobânzi la suma scadentă de 4000 lei?”

Postat in data: 31 dec., 2023

Cum pot sa aman ratele la Unicredit?
Unicredit reclamatie

„Am un credit ipotecar la Unicredit Bank și vreau sa aman 3 luni ratele bancare. Care e procedura și ce demersuri sunt cele mai bune ptr a rezolva?”

Postat in data: 29 dec., 2023

Ce fac daca nu pot plati rata la creditul Unicredit?

Unicredit credit Prima Casa schimbare robor cu ircc
Ce fac daca nu pot plati rata la creditul Unicredit?
Unicredit credit Prima Casa schimbare robor cu ircc

Postat in data: 29 dec., 2023

In cat timp intra banii de pe cardul BCR in contul ING?

„Bună! Aseară mi sa facut transfer de pe card BCR pe ING în cât timp trebuie sa între bani în contul ING?”

Postat in data: 29 dec., 2023

Am primit mesaj de cod de activare de la Hora Credit. Ce pot să fac?

„Am primit mesaj de cod de activare de la hora credit dar n-am cerut nimic, acum câteva zile. Ce pot să fac?”

Postat in data: 29 dec., 2023

Care este riscul la depozitele TBI Bank?
tbi bank banca ruseasca

„Am facut un depozit de 60,000 de lei la TBI bank, insa ma tot intreb acum dupa ce-am citit ca-i detinuta de un rus, cat de probabil este ca banca sa dea faliment in urmatorii ani?

Stiu ca-s garantat de fondul din Bulgaria si o sa primesc echivalentul in leva, dar parca n-as vrea sa-mi bat capul cu schimbul banilor.

Si de aceea ma intreb oare cum pot cunoaste daca banca este aproape de faliment sau dimpotriva, o duce foarte bine.

Exista vreun loc unde pot vedea castigul bancii pe mai multi ani, sa-mi fac idee de progres?”

Postat in data: 28 dec., 2023

Am uitat numele de utilizator pentru aplicatia BCR. Cum il aflu?
nume utilizator aplicatia bcr

„Am aplicația bcr și nu mai știu codul de utilizator. Cum pot sa-l aflu?”

Postat in data: 28 dec., 2023

Se poate pune sechestru pe casa, daca nu platesc creditele la IFN-uri?
sechestru imobil

„Buna ziua!am mai multe credite la ifn-uri și nu am cum sa le mai plătesc pe toate,se poate pune sechestru pe casa soțului din cauza neplatiilor,menționez că casa nu e a mea ci a soțului”.

Postat in data: 27 dec., 2023