transfer euro

Cum pot sa mut banii dintr-un cont Santander in alt cont?

„Buna seara! Am bani într-un cont Santander Spania.. Si as vrea sa ii scot eu fiind in Germania.. Sa ii mut într-un alt cont.. Cum se procedează? Precizez ca nu am cardul sau aplicația de banking! Este
vreo solutie? Mulțumesc anticipat!!”

Postat in data: 11 mart., 2024

Cat dureaza un transfer din Postepay Italia in contul meu din Romania?
card-postepay-evolution

„Cineva a facut un transfer ieri din poste pay din contul de italia si nici pana la ora actuala nu mi-au intrat banii in cont . Puteti sa imi spuneti de ce ? Mentionez faptul ca banii i-au plecat de dimineata si nici la ora actuala nu-i am .”

Postat in data: 20 feb., 2024

De ce imi cere banca documente justificative pentru o plata?
first-bank credit bancpost

Va rog sa ma informati care este motivul pentru care TOATE tranzacțiile pe care le efectuez, absolut toate sunt verificate de banca.

Mai mult decat atat toate sumele pe care eu le incasez prin conturile first bank sunt sume din societatea pe care o detin, sume declarate pentru care am platit taxe si impozite.

Pe langa faptul ca ma sunati sa aprob aceste plati, pentru care am mentionat de nenumarate ori ca nu doresc sa le reconfirm telefonic, acum printr-un abuz imi cereti pentru toate platile documente justificative.

Pentru plata de mai sus asa cum am mentionat este un impumut pe termen scurt pentru un prieten din turcia.

Pot intelege sa justific una, doua trei plati, dar nu pot sa ma justific pentru toate cheltuielile pe care le fac.

Prin urmare voi inchide toate conturile pe persoana fizica si pentru toate societatile pe care le detinem.

Va multumesc”

Postat in data: 23 ian., 2024

Cum pot sa trimit bani prin Postepay, din Italia?
banco posta app

„Buna ziua. Daca un prieten vrea sa-mi trimita bani prin postpay din Italia online cum trebuie sa procedeze?”

Postat in data: 20 ian., 2024

Se pot trimite lei intr-un cont de euro?

„Buna ziua ,as dorii sa ma ajutati cu urmatoarea problema.Acum aproape o luna cumnata mea mi a trimis din elvetia suma de 4000 ron.Precizez ca au fost trimisi in contul meu de euro pe care il detin la raiffeisen bank.Doar ca suma a fost trimisa in lei in contul de euro.Banii nu au ajuns nici la mine ca beneficiar si nici nu s au intors inapoi in contul persoanei care ia trimis.Multumesc.”

Postat in data: 04 dec., 2023

Cat timp dureaza un transfer in euro BRD – Revolut?

„Bună ziua…Am trimis astăzi niște bani de la BRD către Revolut, cont de Euro…oare cât timp durează pana se procesează tranzacția?”

Postat in data: 02 dec., 2023

Cat ar dura un transfer urgent în € din BT în Raiffaisen?

„Bună seara
Vreau să fac un transfer urgent în € din BT în Raiffaisen cat ar dura ?
Vă mulțumesc”

Postat in data: 28 nov., 2023

Pot sa primesc euro in contul Revolut de lei?
reclamatie revolut

„Bună ziua,dacă cineva mi-a trimis euro in contul meu de lei de revolut îi primesc? Și în cât timp? Specific că persoana care mi-a trimis euro nu are revolut…sunt sanse sa ii primesc totuși?”

Postat in data: 10 nov., 2023

Daca transfer USD intr-un cont in lei, primesc lei sau tot USD?

„Am ordonat un transfer USD de la CEC si am primit lei la Raiffaisen.
Nù trebuia sa primesc tot USD?”

Postat in data: 28 oct., 2023

Banii transferati nu au ajuns la banca beneficiarului. Ce pot sa fac?

„In urma cu trei saptamani mi-au fost trimisi niste bani in euro intr-un cont la o banca din Romania, dar nici acum n-au ajuns. Cum aflu daca au fost trimisi sau nu banii? Cat dureaza un transfer in euro?”

Postat in data: 24 oct., 2023

Pot sa primesc euro in contul de lei la Banca Transilvania?

„Bună, trebuie sa primesc euro pe contul de lei la Banca Transilvania , de la o organizatie. Au trecut 7 zile și ei spus ca suma s-a livrat dar eu nu am primit nimic…
Ma puteți ajuta , va rog?”

Postat in data: 26 sept., 2023

Cum se face un transfer din Anglia pe un card Revolut?
transfer revolut

„Buna ziua ! Ca sa imi transfere bani din Anglia pe un card Revolut Standard( al meu ) cum se procedeaza ? Eu sunt la inceput si nu prea inteleg.Va multumesc”

Postat in data: 29 aug., 2023

Cat dureaza un transfer din Italia la o banca din Romania?

„buna ziua.societatea de asigurari unipol Din Italia mi-a facut un transfer de 8000 euro pe contul euro deschis la banca Transilvania, Plata a fost facuta pe data de 4 August si nici pana acum nu mi-au intrat banii.Controlez Mereu pe bt Mobil dar contul in euro ramane 0 !”

Postat in data: 28 aug., 2023

Cum aflu daca s-a facut transferul in euro si in cat timp ajung banii in cont?
plata euro ing bt

„Va rog sa ma lămuriri dacă acest transfer sa efectuat și in cât timp ajung banii in cont
Va multumesc!”

Postat in data: 01 aug., 2023

Cum fac o tranzactie in euro, daca am card Postepay?

„Aș vrea să fac o tranzacție în euro 😔 nu știu la ce bancă trebuie să apelez . Ma puteți ajuta?? Am card Postepay”

Postat in data: 01 aug., 2023

In cat timp primesc in Franta banii trimisi din Romania?

„Dacă azi au fost trimiși bani in contul meu in cit timp ii primesc sunt in Franța”

Postat in data: 29 iul., 2023

Cat dureaza un transfer Revolut – ING?

„Am făcut un transfer de pe revolut pe ING în euro ieri și tocmai azi miau făcut transferul în cont dar nu miau întrat banii în contul de ING transferul lam făcut ieri la ora 8. 30”

Postat in data: 02 mai, 2023

In cat timp intra banii trimisi de la Banca Transilvania la Revolut?
banca transilvania transfer

„Buna ziua, îmi puteți spune va rog frumos in cât timp îmi intra banii trimiși de pe Banca Transilvania pe Revolut?”

Postat in data: 07 mart., 2023

Cat dureaza un transfer in euro BCR – Revolut?

„Cat durează un transfer de bani de pe BCR în euro pe revolut?”

Postat in data: 03 mart., 2023

Cat dureaza un transfer bancar din Germania, de la Reiffaisen Bank, in contul meu Revolut?
revolut aplicatie

„Mi s-a făcut un transfer bancar din Germania, de la Reiffaisen BANK, in contul lei de 100€ pe Revolut și încă nu mi-au intrat in cont..am vorbit cu cine mi-a făcut transferul și mi-a zis ca nu contează ca este contul in lei sau euro, am zis sa meargă la banca sa vada ce s-a întâmplat ca mie nu mi-au intrat banii..transferul făcut pe data de 13 Februarie
Tare mult mi-as dori să-mi dați un răspuns!
Seara Frumoasa!”

Postat in data: 22 feb., 2023