Ce pot face sa nu mai apar la Biroul de Credit?

Apar in Biroul de credit. Toate platile sunt achitate. Creditele au fost la Provident si date la colectare. Nu eu am facut aceste imprumuturi. Ce pot face?

date de contact Biroul de Credit

Birodul de Credit

Daca spuneti ca nu dumneavoastra ati facut imprumuturile la Provident care apar la Biroul de Credit, atunci este posibil sa fie o greseala de raportare.

In acest caz, trebuie sa va adresati Provident pentru a verifica situatia dumneavoastra, iar daca este vorba de o greseala, atunci cereti Provident sa va stearga de la Biroul de Credit.

Conform regulilor Biroului de Credit, numai bancile si IFN-urile pot sterge persoanele care au fost raportate ca rau-platnici pentru intarzieri de peste 30 de zile la plata ratelor la imprumuturi.

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema.

2 raspunsuri la “Ce pot face sa nu mai apar la Biroul de Credit?

1. Vișan elena

Am avut o intîrziere la provident de 60 zile din cauza ca nu au venit încasatori după rata care trebuia sa o achit săptămânal mau băgat în BC și nu pot sa fac inprumut la nicio banca. Ce pot sa fac

1. admin Post author

Daca nu ati fost instiintata de Provident cu 15 zile inainte de a fi raportata la Biroul de Credit, conform legii, trimiteti o cerere la Provident pentru a va sterge din Biroul de Credit.

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema.

7 + 8 =