Cum imi pot debloca contul de salariu blocat de catre banca Raiffeisen?

Cum imi pot debloca contul de salariu blocat de catre banca Raiffeisen? Si salariul si diurna sunt blocate pentru neplata unui imprumut catre o agentie de creditare nonbancara. Am si salariul si diurna blocate.

raiffeisen-bank-credite-chf-comisioane-carduri-internet-banking-mobile-banking-rezultate-financiare-profitBanca v-a blocat contul de salariu din dispozitia executorului judecatoresc, in cadrul procedurii de executare silita prin poprire, in vederea recuperarii datoriilor catre Institutia Financiara Nebancara (IFN).

Conform Codului Civil, vi se poate retine maxim 1/3 sau jumatate din salariu in cazul popririi, iar restul banilor puteti sa-i retrageti de la banca.

De aceea, va sfatuiesc sa luati legatura cu banca pentru a vedea ce trebuie sa faceti pentru a va recupera banii.

Va rog sa reveniti sa-mi spuneti daca ati rezolvat problema sau daca aveti nevoie de ajutorul meu.

7 raspunsuri la “Cum imi pot debloca contul de salariu blocat de catre banca Raiffeisen?

1. Ana Abutoaiei

AM o poprire pe pensie la banca raiffesen de 50% din Mai multe decizii juridice,banca imi opreste banii si printr-un SMS ma anunta ca pot utiliza timp de trei zile restul sumei si daca nu o fac in timp banii se blocheaza.Conform extrasului de cont la zi imi pune ca AM sold disponibil de 2880 leí ,AM sunat la banca si spune ca suma este blocata de banca pana la recuperarea datoriilor.Intrebarea mea este daca banca imi opreste 50%din pensie lunar are dreptul sa imi blocheze suma disponibila din sold?

2. Chirila Andrei

Daca banca (Raiffeisen Bank) mi-a blocat contul de salariu din dispozitia executorului judecatoresc, in cadrul procedurii de executare silita prin poprire, in vederea recuperarii datoriilor catre o institutie financiara nebancara (TBI), banca mai percepe comisioane de administrare cont cat timp contul este blocat? Mentionez ca dupa blocarea contului am luat salariul pe stat de plata si imediat a expiratat si cardul. De la data blocarii contului au trecut aproximativ 4 ani ma pot astepta sa platesc sume mari ?!

Dă-i un răspuns lui Crisan tiberius flavius Anulează răspunsul

5 × = 10