Cum pot sa vad online banii din contul bancar in care se vireaza alocatia copilului? Pot transfera banii online in alte conturi?

Am nevoie de niste lamuriri un privinta contului pe care il am la banca BRD. Am deschis un cont in care sa mi se vireze alocatia copilului. Intrebarea mea
este daca am posibilitatea de a vedea on line toate operatiunile si daca pot face transfer intr-un alt cont din alta tara. Mentionez ca eu locuiesc un Spania.

Daca sunteti in Spania sau in alta tara si nu puteti ajunge la banca sau daca sunteti in Romania dar vreti sa scutiti timp pentru a merge la banca, puteti vedea banii din orice conturi si puteti face transferuri in alte conturi online, prin intermediul serviciului de internet banking sau mobile banking.

Serviciul de internet bankiing este disponibil pe o pagina de internet dedicata a bancii, care se poate accesa si de pe telefoanele mobile. De asemenea, unele banci au aplicatii de mobile banking ce se pot descarca pe telefonul mobil tip smartphone.

Va rog sa reveniti daca aveti nevoie de informatii suplimentare sau de ajutor in rezolvarea problemei cu banca.

8 − = 7