Cum poti grabi lichidarea unui credit la Idea::Bank prin procura?

Incerc de 4 zile sa aflu daca matusa mea care are procura sa imi administreze/inchida conturi poate face cerere de lichidare a unui credit. Primul contact cu banca a fost pe data de 15.09.2016. De atunci am sunat la banca de 4 ori, am trimis mail si nici acum nu am un raspuns daca accepta procura pentru a lichida creditul. Ce se poate face in acest caz?

idea-bank-contact-call-center

idea-bank-contact-call-center

Am luat legatura cu reprezentantii Idea Bank, pentru a le transmite intrebarea dumneavoastra, iar raspunsul a fost urmatorul:

„La Idea Bank se pot inchide conturi/credite in numele unei alte persoane, in baza unei procuri autentificate de un notar public, in care sa se mentioneze in mod expres tipul operatiunii/lor pentru care este imputernicita persoana respectiva.”

Banca va recomandata sa sunati la call center, la numerele de telefon *4455 (apelabil din orice retea nationala, fixa/mobila, tarifat normal in reteaua proprie) sau 021.318.95.00 (apelabil din orice retea) pentru ca banca sa va poata identiica si sa va rezolve problema

Daca nu reusiti sa luati legatura cu banca si sa rezolvati problema, va rog sa reveniti la mine.

Bancherul.ro
Ghiseulbancar.ro