Cum renunt la un Cardavantaj, daca nu-l mai vreau?

Vineri in jurul orei 3 am fost sunata de un reprezentat al bancii pentru un CARDAVANTAJ..am dat toate datele peronale cardu mi’a fost aprobat..iar data emiterii cardului este in 20..si as dori sa renunt la card pentru ca nu il mai doresc ! Cum s? procedeaza? Va multumesc
frumos

cardavantaj_mastercard_standard_credit-europe

cardavantaj_mastercard_standard_credit-europe

Pentru a renunta la card, sunati la Credit Europe Bank, banca emitenta a cardului de credit Cardavataj, la numarul de telefon 0750.000.000 (număr apelabil din orice reţea de telefonie fixă sau mobilă, inclusiv internaţional), pentru a-i anunta ca nu mai doriti cardul.

Puteti renunta la card fara probleme si fara vreo explicatie, aveti acest drept.

Cardul nu poate fi activat, oricum, fara semnatura dumneavoastra pe contractul aferent cardului, asadar nu trebuie sa va faceti probleme cu privire la emiterea cardului. Chiar daca se emite, el nu este valabil decat din momentul in care semnati contractul.

Va rog sa reveniti la mine pentru alte informatii si daca doriti sa va ajut sa rezolvati problema.

Vasile Pop-Coman

4 raspunsuri la “Cum renunt la un Cardavantaj, daca nu-l mai vreau?

1. Ioana V

Din pacate eu ma chinui de o luna de zile sa renunt la Cardul lor Avantaj. Dupa ce am sunat, m-au pus sa trimit 3 documente la Sucursala lor eu neavand cum sa ajung pana in Bucuresti. Mi-au spus sa revin dupa 10 zile sa-mi confirme incetarea contractului/cardului si ce sa vezi dupa 10 zile imi zic ca nu au ajuns actele la ei desi awb-ul zicea altceva. Le-am mentionat ca awb-ul demonstrează ca actele sunt la ei si ca am nevoie urgent de o dovada de incetare pe care sa o primesc pe mail. Raspunsul primit „o sa transmit catre colegii mei”. A mai trecut o saptamana si nimic :(. Probabil trebuie sa astept trecerea in noul an ca sa mai primeasca inca 50 de lei de la mine, comisionul anual.

2. Lupea Katalin

Bună ziua eu am un CARD AVANTAJ și OPTIM dar as dori sa renunț la ele ca nu leam folosit de ani de zile. Cardul Optim nici nu este activat. Cum procedez?

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Pentru a renunta la carduri, sunati la Credit Europe Bank, banca emitenta a cardului de credit Cardavataj, la numarul de telefon 0750.000.000 (număr apelabil din orice reţea de telefonie fixă sau mobilă, inclusiv internaţional).

Puteti renunta la card fara vreo explicatie, aveti acest drept.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti probleme cu inchiderea cardurilor Cardavantaj si Optim.

− 1 = 3