De pe un card One Pay din Anglia pot scoate bani din Romania si daca da de la ce bancomat?

One Pay Visa Card fees

One Pay Visa Card fees

Cardurile emise de One Pay in Anglia sunt marca Visa si pot fi utilizate la orice bancomat din lume, inclusiv la cele din Romania.

Veti avea aceleasi comisioane indiferent de bancomatul utilizat, intrucat comisioanele sunt stabilite de firma emitenta a cardului, One Pay, pentru toate bancomatele utilizate: 1 lira pentru fiecare retragere de numerar (ATM withdrawal), la care se adauga un comision pentru utilizare internationala (international transaction) de 0,75 de lire. (vezi fotografia cu comisioanele pentru carduri, disponibila pe site-ul One Pay).

Va rog sa reveniti la mine pentru alte informatii sau daca aveti probleme cu cardul.

Vasile Pop-Coman

35 raspunsuri la “De pe un card One Pay din Anglia pot scoate bani din Romania? Dacă da, de la ce bancomat?

1. Ursea

Bună seara dacă ma duc la una din băncile din România sa nu mai folosesc bancomatul pot scoate din banca bani? Am văzut multa lume ca au scris și au spus ca nu au putu scoate bani din bancomat…..va rog sa îmi răspundeți….va mulțumesc!

1. admin Post author

Da, exista acest risc, am primit in ultimul timp mai multe reclamatii de la cei care n-au putut folosi cardurile OnePay in Romania, din motive necunoscute. Pur si simplu mesajul de la ATM era „tranzactia nu a putut fi efectuata”.

De aceea, sfatul meu e sa va asigurati inainte de a veni in Romania ca acest card functioneaza in strainatate si ce trebuie sa faceti daca veti avea probleme. Cel mai bine e sa intrebati persoana care v-a dat cardul.

Reveniti la mine daca aveti probleme, pentru a va ajuta sa le rezolvati.

2. Gheorghe Marian

Am venit acum recent din Anglia și ce unde mi-a trimis un mesaj că am primit banii dar nu îmi dă voie sa plăteasc de oarece nu îmi spre nimic pe card ce trebuie sa fac mulțumesc frumos

1. admin Post author

Cardul onepay se poate folosi si in Romania, daca este activat si daca l-ati folosit deja in Anglia. Daca nu este activat, trebuie sa sunati la tel. 0113 320 1900 pentru a-l activa.

Reveniti la mine daca sunt probleme.

1. admin Post author

Trebuie sa fiti client Select al OnePay, in cadrul aplicatiei Onepay (vedeti aici linkul) ca sa aflati numarul contului de card, astfel incat sa puteti primi bani pe el de la altcineva decat angajatorul care a incheiat un acord cu Onepay, pentru plata salariului.

Reveniti la mine daca aveti probleme.

3. Paun Daniela

Buna seara! Detin un card One Pay, caruia i am blocat codul pin.Pot efectua deblocarea lui, direct din bancomat?[in Romania?] va multumesc!

1. admin Post author

Da, cardul OnePay poate fi folosit si in Romania sau in alte tari.

Reveniti la mine daca aveti probleme cu el.

1. admin Post author

In acest caz trebuie sa luati legatura cu persoana care v-a facut cardul, din Anglia, pentru ca doar respectiva persoana poate vorbi cu emitentul cardului, firma One Pay, ca sa va deblocheze cardul si sa puteti scoate banii de pe el.

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema.

4. Istrate Elena Laura

Buna ziua ! Săptămâna viitoare plec în țară . Am o întrebare pot scoate bani din Romania de pe cardul one pay din Anglia?? Vă rog aștept raspuns

1. admin Post author

Veti avea aceleasi comisioane indiferent de bancomatul utilizat, intrucat comisioanele sunt stabilite de firma emitenta a cardului, One Pay, pentru toate bancomatele utilizate: 1 lira pentru fiecare retragere de numerare (ATM withdrawal), la care se adauga un comision pentru utilizare internationala (international transaction) de 0,75 de lire.

Reveniti la mine daca aveti probleme.

5. Cristina Gavrila

Buna am și eu o întrebare dacă puteți sa ma ajutați și pe mine sunt in Londra și am un card one pay și a-și vrea sa plec in România dar nu știu exact dacă pot sa scot bani după el și dacă de ex eu unde muncesc se da salariu cu o săptămâna in urma eu de ex plec săptămâna asta și ei mai au să-mi de bani pe o săptămâna dor ca eu o sa fiu in România a-mi intra pe card chiar dacă nu sunt in uk?

1. admin Post author

Da, va intra bani pe card chiar daca nu sunteti in UK si puteti folosi cardul si in Romania.

Reveniti la mine daca aveti probleme cu cardul OnePay.

Dă-i un răspuns lui admin Anulează răspunsul

− 1 = 8