Orange mi-a spus ca am net nelimitat in roaming, dar apoi m-a taxat si m-a executat silit. Ce pot sa fac?

In 2013 am plecat in Franta la lucru si am sunat la Orange sa vad daca cat net am in strainatate. Un operator mi-a spus ca daca platesc inca 3 euro la abonament, am net nelimitat in roaming.

Dar cand m-am intors in tara, mi-a venit factura de 12 milioane. Am vrut sa fac o reclamatie la un magazin Orange dar n-au vrut sa mi-o primeasca, mi-au spuns ca nu stiu cu cine am vorbit eu la telefon. Pai si atunci cum de mi-au activat roamingul, daca nu stiu?

Acum sunt executat silit de o firma de recuperare pentru o datie de 55 de milioane, pentru problema aceeea.

Spuneti-mi va rog ce pot sa fac?

Trebuie sa faceti este o reclamatie in scris la orice magazin Orange sau pe site-ul Orange.ro, in care sa scrieti exact ceea ce mi-ati spus mie ca ati patit.

Nu uitati sa puneti data si sa cereti numar de inregistrare.

Orange va trebui sa verifice ce s-a intamplat atunci cand ati vorbit la telefon si v-a fost activat roamingul si sa va spuna de ce v-a taxat, desi v-a spus ca aveti net nelimitat.

Reveniti va rog la mine cu raspunsul de la Orange, pentru ca daca nu vi se rezolva problema, va trebui facuta o reclamatie la Autoritatea pentru Protectia Consumatorului (ANPC).

3 × 4 =