Etichete: alocatie copii

Pot scoate alocatia copiilor cu buletinul de la banca Raiffeisen?

„Am alocația la copii pe card la raiffeisan bnk o pot scoate și cu buletinul de la banca?”

Postat in data: 08 aug., 2023

Pensia alimentara primita de la tatal copiilor poate fi supusa executarii prin poprire?

Ma puteti lamuri va rog cu termenul de indemnizatii? Pensia alimentara este considerata indemnizatie? De alocatie am inteles ca nu poate fi supusa executarii dar pensia alimentara primita de la tatal copiilor poate fi supusa executarii? Nu imi este clar termenul de indemnizatii pt copii – include si aceasta pensie d ecare vorbesc?

Postat in data: 12 oct., 2015

Ce trebuie sa fac daca banca BRD mi-a blocat alocatia pentru copii pentru o amenda la ANAF?

Eu am o amenda de 5 ani la ANAF si mi-au blocat contul, adica mi-au oprit alocatia la copii. Nu pot sa o ridic. Va rog frumos sa-mi dati si mie un sfat ce sa fac si unde sa ma duc, eu am alocatia pe card la banca BRD.

Postat in data: 21 sept., 2015

Cum as putea afla daca mi s-au pus alocatiile pentru copil in cont, aflandu-ma in Italia?

Cum as putea afla daca mi s-au pus alocatiile pentru copil in cont, aflandu-ma in Italia. Sau cum sa aflu starea contului aici in Italia? Si la care banci as putea retrage bani fara comision?

Postat in data: 08 sept., 2015

Raiffeisen Bank mi-a poprit alocatia copiilor. Unde ma pot adresa fara a apela la instanta?

Am un cont deschis la Raiffeisen Bank, unde imi intra si alocatiile copiilor. Un copil de 13 ani si un bebe de 2 luni. Ieri am vazut pe internet banking ca mi-au poprit 40% din alocatia copiilor. Unde ma pot adresa in aceasta privinta fara a apela la instanta? VA MULTUMESC

Postat in data: 17 apr., 2015

Este normal ca cei de la firma de recuperare creante EOS sa-mi puna poprire pe toate conturile mele si ale sotiei mele si alocatia copiilor?

Postat in data: 30 mai, 2014