Etichete: ameninta

Cum pot inchide dosarul la firma de recuperare datorii Kredyt Inkaso?
kredyt-inkaso

Bună ziua, am un dosar la aceasta firma de recuperare Kredyt Inkaso si doresc să găsesc o variantă pt a o inchide. Din păcate ei nu sunt foarte receptivi si sumele pe care mi le cer sunt foarte mari si nu mi le pot permite. Mă puteți ajuta in vreun fel? Mulțumesc anticipat

Postat in data: 13 dec., 2022

Hora Credit mi-a pus dobanzi foarte mari la credit, iar acum ma ameninta cu executarea silita! Ce pot sa fac?
dobanda credit hora credit

„Am primit o linie maxima de credit de 1710 lei de la Hora Credit, din care am plătit 450 lei , dar a crescut chiar mai mult până luna următoare în care trebuia să plătesc diferența, în afară de acest lucru situația actuală este plată în rate de 3765.15 și
pentru a încheia datoria , care îmi este peste puteri.

Deși am rugat să ajungem la o înțelegere pt a putea plăti datoria în rate, mă amenință cu executarea silită și că deja a raportat dosarul către departamentul executării silite, menționez că le-a am spus situația mea că stau cu chirie, că îmi este imposibil să plătesc tot odată și să nu mai mărească datoria cu dobânzi peste dobânzi , penalități peste penalități ,

totul este în zadar, ce este de făcut, mi se pare un mare abuz, cămătărie, nu a făcut
nimeni o crimă că a făcut un împrumut, sunt care nu se ajung cu banii, spunem pentru nevoi personale, de fapt poate pentru tratament , terapii la un copil cu nevoi speciale cum este cazul meu și cu miile în aceiași situație, dobânda este peste suma împrumutată în continuare creștere, parcă această nenorocire este fără ieșire, ce să fac?

Sfat : numai împrumutați oameni buni și aveți grijă de la cine că cădeți în mână cămătarilor cu acte în regulă, sper să dispară de pe piață astfel de proceduri exagerat de abuzive!!!”

Postat in data: 20 oct., 2022

Cum pot scapa de Kruk? Ma ameninta ca ma da in judecata pentru o datorie la Telekom!
kruk datorie

Kruk m-a instiintat ca as avea o suma restanta de 2700 RONI in urma neachitarii ab tel mob Telekom.

Cum pot scapa de Kruk? In 2017 am facut un ab la Telekom si nu am mai achitat deoarece imi umflau factura grosolan! Acum in Februarie 2022, m-am trezit cu o copie a asa ziselor mele facturi neachitate, cuprinse intr un maldar de hartii precum ca voi fi dat in judecata de catre KRUK, aflandu ma in pragul acesta, pe fond, sustine KRUK!

Postat in data: 07 mart., 2022

Raiffeisen m-a executat silit, iar acum ma ameninta cu o noua executare, pentru noi dobanzi. E legal?
reclamatie Raiffeisen

Buna ziua, am luat de la Raiffeisen un credit de 8800 de euro in 2008, in 2014 mi s-a poprit salariul pt suma de 10500 de euro . In 2017 am achitat suma din executare. Menționez ca de la serviciu au cerut executorului dovada încheierii însă nu au primit nimic.
Acum ma suna cei de la Raiffeisen ca am de plata 22000 de euro din dobânda , ca deși a fost executat silit creditul, spun ei ca dobânda continua.
Îmi oferă și o reducere de 80% , adică sa achit vreo 4600 de euro și îmi Închide creditul.
Ce este de făcut? Este legal ca pt un credit executat silit sa curgă in continuare dobânda?

Postat in data: 23 ian., 2022

Kredyt Inkaso ma ameninta cu judecata pentru o datorie la BCR. Ce pot face?

Buna ziua, avem si noi un credit luat de la BCR cu multi ani in urma adica 2008, suma era de 45000 lei pana in 2013, am platit apoi am mers la ei sa platim o suma mai mare 10000 lei si sa ne scada rata , dar nu au vrut sotul meu s-a suparat si de atunci nu am mai platit nimic, acum 1an , ne-a sunat cei de la kredit inkaso, ca avem o datorie la ei, am mers acolo am discutat cu ei si nu au vrut sa facem rata la ei in fiecare luna sa platim un 500 ron si tot asa nu le-am mai platit nimic, lunar ne vin hartii de la ei ca avem de inapoiat o suma de 31000 lei , si daca nu platim ne da in judecata, cam ce ne sfatuitii in privinta asta?

Postat in data: 28 feb., 2017