Etichete: aprobare credit

Daca am conflicte cu un operator call center, pot fi afectata la scorul de credit?

„Bună ziua,

Dacă apar conflicte în discuția cu un operator call center, pot fi afectata în vreun fel? Scor credite șamd.
De asemenea, cum pot intra (și dacă) în posesia convorbirii cu agentul?

Mulțumesc!”

Postat in data: 21 ian., 2024

Ce se poate face daca banca (ING) mi-a respins cererea de credit dintr-un motiv absurd?

Am aplicat pt un credit de nevoi personale la ING. Nu am avut niciun credit pana acum, absolut nicio problema, am dus toate actele, toate bune pana cand mi s-a spus ca nu poate trece mai departe din cauza functiei de AGENT VANZARI. Totul era ok, perioada nedeterminata etc etc, absolut toate actele cerute… doamna foarte de treaba dar… mi se pare un motiv absurd. Ce se poate face? Sunt foarte dezamagita. Mai ales ca nu am avut pana acum nicio treaba cu bancile, joburi ok fara intreruperi..

Postat in data: 15 ian., 2016

Ce se poate face daca banca Raiffeisen nu-mi aproba creditul Prima Casa?

Am depus un dosar pentru Prima casa la Riffaisen, am primit preaprobarea financiara, am trecut de evaluarea imobilului, am dat avansul de 5% si acum mi-au transmis ca biroul juridic nu da ok! Mai precis ca imobilul nu este eligibil. Am cerut sa mi se spuna de ce nu este eligibil avand in vedere ca apartamentul se afla intr-un bloc nou construit si nu primesc niciun raspuns doar amanari, am facut sesizari peste sesizari ca putem pierde avansul si nimeni din banca asta nu stie ce se intampla.
Ce putem face in continuare sa primim un raspuns? Avem o cere la ei din data de 17/09 si tot asteptam.

Postat in data: 27 sept., 2015