Etichete: ASF

Neocapital este o firma serioasa de investitii sau da teapa?
neocapital teapa

„Asi dori un sfat și o părere de la dumneavoastră asi dori să știu ce știți despre aceasta platformă NEOCAPITAL sau nu știu cum să o numesc mi-au spus sa depun pentru inceput 12 milioane jumate casa pornesc o afacere cu ei ce știți despre NEOCAPITAL vreau să știu sunt serios sau repari mă pot baga in afaceri cu ei sau nu
Va mulțumesc fii binecuvântat 🙏

Și azi am primit telefon de la o doamna și mi-a spus daca m-am gândit tot insista sa mă bag in aceasta afacere cu analistul lor și că osa am un profit foarte mare spunetimi va rog frumos ce știți de acești oameni de aceasta firma sunt corecți sau e firmă fantomă care da teapa”

Postat in data: 05 oct., 2023

Neocapital mi-a furat banii din contul de salariu, cand am vrut sa retrag investitia. Ce pot sa fac?

„Am cerut să îmi închid contul de la Neocapital unde am investit 1250 RON. Am trimis o declarație de închidere și un domn împreună cu colegul său jurist mi-a trimis un link pentru închiriere cont și transfer sumă.Cind am terminat cu ei am văzut că aplicația de la Banca Transilvania unde aveam salariu a fost ștearsă și banii din contul de salariu nu mai erau și aveam și depozit și au luat tot. Am făcut un extras și toți banii erau transferați unei persoane care este angajata firmei NEOCAPITAL. D-na a zis că nu are banii dar în extras se văd în contul ei de la CECE BANK. VĂ ROG SĂ MĂ AJUTAȚI SĂ-MI RECUPEREZ BANII.”

Postat in data: 24 sept., 2023

Am luat teapa cu o suma mare de bani de Blochchain.com și de modertrader.UK
blockchain teapa

„Am luat teapa cu o suma mare de bani.
Buna ziua am fost mințiți de o companie Blochchain.com și de modertrader.UK de o suna de 20000 mii euro,suntem in Germania și mergem luni pa poliție aici,nu mai cred ca deja vom întoarce banii”

Postat in data: 07 sept., 2023

Mai pot retrage banii investiti in bitcoin din aplicatia Moonpay sau a fost teapa?
moonpay criptomonede teapa

„Va salut. In urma cu putin timp am fost indrumat de catre o persoana apropiata sa iau legatura cu un agent , broker sau cum se numeste el, pe a face niste tranzactii cu bitcoin. Aplicatia de baza este moonpay. As dori , daca ma puteti ajuta, sa-mi spuneti daca mai pot retrage banii din aplicatie sau a fost teapa. Va atasez mai jos cateva capturi de ecran. Va multumesc.”

Postat in data: 07 sept., 2023

Am luat teapa cu tranzactii forex in contul de broker orion-innovationmarkets. Pot sa-mi recuperez banii?

„Buna ziua dl.Vasile Coman ,am primit o teapa cu gesteonatea contului pentru tranzacti forex ,am inntrodus 6k eur convertiti in btc si am trimis la adresa care o aveam in contul de broker https://orion-innovationmarkets.online/signin ,si acum imi cere 1500 eu pentru finalizarea tranzactiei ,ce spuneti se mai pot recupera bani ?Multumesc !”

Postat in data: 25 aug., 2023

Cum pot afla daca mi-am luat teapa pe moonpay cu un broker de crypto?
moonpay teapa

„Cum pot lăsa capturi de ecran sa întreb dacă mi am luat sau nu teapa pe moonpay cu un broker de crypto?”

Postat in data: 24 aug., 2023

Cum pot sa retrag banii investiti in contul NeoCapital?
teapa neocapital broker inselatorie scam

„Bună ziua ,problema mea ar fi că ,la încercarea de retragere a unei sume de pe NeoCapital ,am fost contactat de un domn ,care îmi cere sa depun 25% din suma respectiva că fiind garanție pentru nu știu ce.

Nu cred că există așa ceva ,nu mi ae pare normal și ce as putea face.Banii din contul de NeoCapital ,au plecat Intr un alt cont …al cui nu știu.”

Postat in data: 03 aug., 2023

Ce se intampla cu asigurarile RCA Euroins?

Ce se intampla cu asigurarile RCA Euroins?

Postat in data: 18 mart., 2023

Am investit in cripto moonpay si am fost tras in teapa! Cum pot sa-mi recuperez banii?
cumparare bitcoin moonpay

„Am investit tot salariul meu in cripto moonpay si nu am primit nici un profit si vreau sa imi recuperez banii înapoi am fost tras in țeapă!”

Postat in data: 11 mart., 2023

Cum pot obtine banii depusi la Clair Capital?
clair capital merricksinvest teapa

„Buna ziua! Am depus 1740 de euro la Clair Capitalsi nu am obtinut nimic din castig si nici nu putem scoate banii nostrii depusi. Va rog frumos sa ne dati un raspuns cum putem obtine banii nostrii inapoi.”

Postat in data: 07 mart., 2023

Ce stiti despre „Clair Capital”, sunt pusi pe fraude sau e firma corecta?
clair capital merricksinvest teapa

„Buna ziua, va rog sa imi dati ceva informatii daca cunoasteti, …ce stiti despre „Clair Capital” sunt pusi pe fraude sau e cat de cat corecta firma ?”

Postat in data: 14 feb., 2023

Cum imi recuperez banii de pe platforma de tranzactii Clair Capital – merricksinvest.cc?
clair capital merricksinvest teapa

„Cum imi recuperez banii de pe platforma de tranzactii clair capital?”

Postat in data: 11 feb., 2023

Am investit intr-o platforma de criptomonede cex coin si cand am vrut sa-mi scot banii, nu am mai putut. Ce pot sa fac?

Am pierdut in jur de 40 000 de Euro, am investit intro platforma numită cex coin si cand am vrut să-mi scot bani nu am mai putut si nu știu ce sa fac am depus plângere la poliție dar nimic nu stiu ce sa mai fac.

Am intrat in contact cu o persoana care sa prezentat ca find lin lisa expert in criptomonede si blockchain aceasta tot a insistat timp de 3 săptămâni sa investesc spunandumi căi sigur si mia trimis un lick către saitul cex coin si mia dat un cod de invitație, am investit prin intermediul platformei zengo, crypto.com si binance, puneam bani in aceste platforme si le trimiteam catre portofelul meu virtual de pe acest sait
recomandat,

dupa ce am investit am dorit sami scot bani doar că când am vrut sa fac asta miau cerut taxe după ce am platit taxele tot nu am primit nimic ,am incercat tot ce am știu am trimis email la saitul respectiv, am fost la politie nimic apoi am văzut pe internet că acest sait a fost o scamatorie si saitul lor a fost inchis si acum nu stiu ce sa fac , am toate dovezile: poze , screenshots, numărul ei de WhatsApp, nu stiu ce ar trebui sa fac sau daca se mai poate face ceva

Ps acei bani nu leam amvut o data lam învestit pe rand is bani mei pe 2 ani de zile munciți in olanda plus vanzarea a doua autoturisme

Postat in data: 02 feb., 2023

Am fost inselata prin manipulare si phishing, am trimis bani unei persoane si catre Binance. Cum pot sa-i recuperez?
binance cripto

Bună ziua, va scriu pentru ca am fost înșelată prin manipulare și prin phishing..A sustras toți banii din banca și i -a trimis unei persoane Melinda Făgăraș și către Binance.

As putea sa mai recuperez banii pierduți?? menționez ca am toate dovezile de plată din  extrasul de cont  …

Va rog sa ma îndrumați ce trebuie sa fac sa îmi recuperez banii

Postat in data: 31 ian., 2023

Mi-au blocat banii investiti in bitcoin prin platforma Merrics Invest. Ce pot sa fac?
merricks invest bitcoin

Buna ziua,va rog sa ma ajutati daca puteti in aceasta problema,iar daca nu se poate sa ma informati la cine sa apelez?

Anul trecut prin septembrie am inceput tranzactia cu bitcoin pe o platforma Merrics Invest,cu 250 euro,acesta era punctul de pornire!

M-au intrebat daca stiu sa tranzactionez,daca nu sa-mi dea un instructor specializat in acest domeniu.

Am apelat la un instructor care zicea ca o sa ma invete sa tranzactionez,dar facea el in locul meu,mie aratandu-mi de la o zi la alta cum creste dobanda,punandu-mi la dispozitie o platforma si ma logam direct dintr-o aplicatie,pe care tot ei mi-au pus-o la dispozitie.

Totul a mers frumos,dobanda crestea de la o zi la alta,foarte repede si substantial,numai ca ,dupa cateva saptamani mi-a solicitat sa vin cu o suma mai mare,sa investim in contracte foarte profitabile.Eu le-am spus ca nu am de unde sa fac rost de acesti bani de 5000 euro, dupa care nu mi-a mai raspuns la telefon,eu incercand cu
multe mesaje dar degeaba!

La un moment dat ma suna o fata din partea firmei si spune ca acel baiat-instructor nu se mai ocupa cu partea aceasta si ca o sa ma preia ea !
La fel s-a intamplat si cu aceasta fata,care se dadea drept director financiar si dupa un anumit timp mi-a cerut sa tranzactionez cu o suma mai mare,eu spunandu-i la fel ca nu am de unde si atunci ea a zis ca o sa investeasca acea suma disponibila in depozit intr-un contract mai mic,el fiind de 2000 euro.
dupa un timp de doua saptamani vad ca nu apare nimic pe platforma si o rog sa-mi spuna ce se intampla?
Tocmai am vrut sa va sun,zice ea,ca ati avut noroc ca vi s-a dublat suma,aparand pe platforma mea o suma de 5891 euro,suma ce m-a speriat,eu cotizand doar cu 250 euro.
Atunci i-am propus ca vreau sa scot o mie de euro,ca am nevoie pentru operatie,la care ea a spus ca ma ajuta,dar ca trebuie sa mai pun eu 1000 de euro,ca asa functioneaza sistemul si pe urma mi-i returneaza pe toti in cont.

Mi s-a parut cam dubioasa aceasta situatie,dar fiind foarte convingatoare ca numai asa pot sa scot acei bani,am facut prostia de am depus inainte de sarbatori 1000 de euro.Sistemul i-a luat foarte repede,dupa care mi-a zis ca in decurs de 10 minute trebuie sa-mi intre in cont toata suma,adica vreo 2000 euro,transformati in lei.
A trecut o zi,au trecut doua mie nu mi-au intrat nici un ban,dupa care am sunat-o sa intreb de ce nu mi-au intrat banii?Ea mi-a zis ca s-au blocat intr-o celula la BINANCE si nu au intrat unde trebuie si ca ar trebui sa mai repetam operatia,ca numai asa poate sa deblocheze banii din acea celula.

Atunci am regretat amarnic pentru ca mi-am dat seama ca am fost inselata si bineinteles ca au sters platforma sa nu mai fie nici o dovada de excrocherie!
V-am detaliat toate acestea pentru a ma indruma ce as putea sa mai fac,daca este vreo posibilitate de a-mi recupera banii?
Va multumesc ca mi-ati ascultat plangerea mea!
Astept raspunsul d-voastra!
Multumesc!!!

Postat in data: 24 ian., 2023

Itrust este sigura pentru a cumpara bitcoin?

Știți ceva despre ltrust? E sigura? Pot sa cumpar bitcoin?

Postat in data: 04 ian., 2023

Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia, UK! Cum pot sa-mi recuperez banii?
fivoro bitcoin teapa

„Am fost pacalit de o platforma Fivoro din Anglia(UK). In momentul cand am cerut sa nu se mai faca traduri pentru ca doresc sa scot banii de pe platforma, acestia refuza sa imi faca transferul. Contul in care am transferat banii incepe cu PL presupun ca este Polonia. Ce as putea face sa imi recuperez banii? Contul mai exista si banii pe platforma dar refuza sa imi transfere banii.”

Postat in data: 13 dec., 2022

Cum verific o platforma de investitii in criptomonede daca este de incredere?
Firme neautorizate de ASF

„Cum pot sa verific daca este sigur un site pentru investitii in bitcoin si alte criptomonede, sa nu-mi pierd banii?”

Postat in data: 13 dec., 2022

Am tranzactionat bitcoin pe platforma invest-revolut cu un asa-zis broker, pana cand mi-a zis ca banii sunt blocati in blockchain. Cum pot sa recuperez banii?
invest-revolut teapa bitcoin

Buna ziua! Am si eu o problema: am tranzactionat pe o platforma invest-revolut cu un asa zis broker, transferurile le faceam prin binance pana la un moment dat cand mi-a spus ca suma este blocata pe blochain.

M-a contactat alta persoana care a spus ca este de la blochain si pt. a-mi debloca suma tb sa mai depun, sa mai depun…

Am trimis mesaj celor de la Binance si au zis ca pare a fi o înselaciune.                Va rog, sa ma ajutati cu pasii care ar tb sa îi urmez pt a-mi recupera suma depusa.
Multumesc!

Postat in data: 02 dec., 2022