Etichete: banca

Cum pot obtine un extras de cont de la CEC Bank?
reclamatie cec bank

„Am nevoie de un extras de la banca CEC Bank dar sa imi fie transmis prin email. Eu am alocatii pe card si as dori foarte mult un extras pentru a mai adauga alocatii pe el.”

Postat in data: 18 mart., 2024

Cum pot sa mut banii dintr-un cont Santander in alt cont?

„Buna seara! Am bani într-un cont Santander Spania.. Si as vrea sa ii scot eu fiind in Germania.. Sa ii mut într-un alt cont.. Cum se procedează? Precizez ca nu am cardul sau aplicația de banking! Este
vreo solutie? Mulțumesc anticipat!!”

Postat in data: 11 mart., 2024

Ce se intampla cu datoria la banca in cazul decesului?

„Buna ziua . Doresc sa stiu daca ma puteti ajuta cu o informatie despre datorie la banca . Recent a murit mama , eu nu locuiesc in Romania , o vecina care locuieste la aceeas adresa , adica la bloc ,mi-a zis ca are datorie la banca . Ce se poate intampla in aceasta situatie?”

Postat in data: 10 mart., 2024

De ce nu pot retrage banii de la Stanleybet?
stanleybet reclamatie

„Stanleybet imi cere o dovada ca unul dintre cardurile folosite pentru jocuri de noroc este inchis, pentr ca eu sa pot face retragere banilor!

Mi au cerut pentru ultimele doua carduri,unul e activ unul nu….doar ca ei vor sa verifice si pe acela care e inchis. Si pana nu le dau ceea ce cer,nu mi permit sa retrag banii. Este normal?”

Postat in data: 03 mart., 2024

Ce fac daca banca refuza Ordinul de Plata Conditionat (OPC) pentru refinantarea creditului?

„Va contactez in legatura cu o problema pe care o intampin cu cei de la Cetelem privind rambursarea sumei datorate pentru un card de credit ( pentru cumparaturi in magazinul Dedeman).

Am incercat sa fac acest demers printr-o refinantare la Unicredit Bank, acestia au transmis intreaga suma printr-un OPC (ordin de plata conditionat), insa Cetelem a refuzat aceasta tranzactie, motivand ca ei accepta doar ordine de plata simple.

Cum toate bancile cand vine vorba de refinantari, fac plata doar prin OPC -uri, ca metoda de siguranta, ne vedem blocati in a stinge datoria.

Personal, consideram ca este un abuz din partea Cetelem. Mentionez ca nicaieri in contract nu am regasit aceasta clauza, referitor la neacceptarea OPC-urilor.

Va rog mult daca m-ati putea ajuta cu un sfat referitor la cum as putea rezolva aceasta problema cu acest IFN.

Va multumesc frumos”

Postat in data: 01 mart., 2024

Nu pot activa cardul in aplicatia BT Pay, imi da eroare. Ce pot sa fac?
bt pay ups eroare

„Folosesc BT Pay de ceva timp si recent mi-am schimbat telefonul de atunci nu mai pot activa cardurile mele. De o saptamana sunt pe telefon cu customer service si cu chat online, singurul ajutor ce imi ofera este sa mai incerc. Simt ca imi pierd rabdarea deja…

In curand urmeaza sa platesc facturile lunare si nu pot deoarece nu imi accepta aplicatia cardurile (ba token nealocat, ba terminare proces de digitizare etc.). In schimb mi s-a oferit optiunea sa ma duc la un bancomat sa imi platesc facturile. Atunci de ce mai exista aplicatia?

Va multumesc ca mi-ati acordat timpul sa imi cititi email-ul si as fi recunoscator daca ati putea sa ma ajutati cu un sfat ce sa fac in situatia de fata.

O zi placuta va doresc.”

Postat in data: 28 feb., 2024

Trebuie sa platesc creditul pe care mi l-au facut la Revolut niste escroci, printr-o frauda?
revolut reclamatie credit frauda

„Acești escroci de la Neocapital nu numai ca m-au pacalit sa le transfer foarte mulți bani, dar au inițiat și un credit de nevoi personale direct din aplicația Revolut iar eu acum trebuie sa plătesc rate pentru acest credit. Am făcut reclamație la Revolut dar nu au putut sa ma ajute cu nimic.”

Postat in data: 27 feb., 2024

Oney Bank nu mi-a retras banii pentru rata din cont si m-a raportat la Biroul de Credit. Ce pot sa fac?
oney bank reclamatie

„Buna ziua,am luat in data de 27.12.2023 un credit de la oney bank in valoare de 1219 lei platibil in 4 rate.Am achitat prima rata urmand ca in data de 26.01.2024 sa achit a doua rata.Nu am achitat rata dar in data de 25.02.2024 am depus contravaloarea acestei rate in cont pentru a putea face tragererea de catre oney bank urmand ca ulterior sa platesc si a treia rata. Mentionez ca data de 25.02.2024 era o zi nelucratoare.

Banii nu au fost retrasi de respectiva nbanca sunt tot in cont,au fost anunntati dar nu au fost retrasi.Ba mai mult,am fost raportat la Biroul de credite si creditul a fost cesionat .La intrebarea mea ,au raspuns ca nu s-a putut face plata si ca in data de 25.02.2024 au fost depasite cele 30 zile.Nu pot sa cred ca din data de 26.01.2024 si pina pe data de 25.02.2024 sunt mai mult de 30 zile.”

Postat in data: 27 feb., 2024

De ce nu mi-au intrat banii pe cardul CEC Bank?
princess casino plata card

„Va rog frumos sa verificati ce se intampla de 2 zile mia fost trimisi niste banii la cek bank dar inca nu este pus pe card ce se intampla”

Postat in data: 17 feb., 2024

Cum pot plati 6 credite IFN, daca am salariu de 2.000 de lei?

„As vrea sa stiu am 6 credite la ifn iar salariu meu este de 2000 lei cum as putea plati ?”

Postat in data: 14 feb., 2024

Cum pot schimba numele de utilizator (Alias) la aplicatia George BCR, fara sa merg la banca?
aplicatia george bcr nu se deschide

„Cum îmi pot schimba utilizatorul alias fără să merg la bancă am sunat dar nimeni nu mă ajută”

Postat in data: 12 feb., 2024

Care este limita de retragere numerar de pe cardul Postbank la o banca din Romania?
limita retragere numerar card postbank

„Am card post-bank Germania care este limitate retragere numerar la ghișeul unei bănci din România? Mulțumesc!”

Postat in data: 12 feb., 2024

Am fost sunata de o persoana de la banca, sa ma ajute cu un credit. Ce trebuie sa fac?
contract credit fals inselaciune

„Bună ziua. Va rog sa ma ajutați într-o problema.
Am fost sunata în cursul zilei de vineri de o doamna care pretindea ca este din Cluj și lucrează la banca unicredit, și ma poate ajuta cu un credit.

Am trimis poza de pe buletin, și în cursul zilei de șimbata am primit pe whats’up un contract de credit cam dubios. Trb sa îl printez sa semnez și apoi sa îl trimit. Am văzut ca ceva nu este în regula și am cerut sa îmi dea nr tel banca, și alte date. În acel moment mi-a spus sa vin la Cluj sa o vad.

Vreau sa va întreb dacă aceea persoana poate lua bani în numele meu folosindu-se de acest contract. Va multumesc”

Postat in data: 11 feb., 2024

Unde gasesc numarul de client BRD?
nume utilizator aplicatie brd

„Unde găsesc numărul de client brd?”

Postat in data: 11 feb., 2024

Unde gasesc codul CVC sau CVV pe card?
cvv cvc card

„Unde gasesc cvv la card pentru o plata online?”

Postat in data: 10 feb., 2024

Cat timp dureaza pana obtin cardul reinnoit CEC Bank?

„In cursul lunii februarie a.c. mi -se expira cardul de pensionar CEC BANK. Cit timp dureaza pina obtin cardul reinnoit avind in vedere faptul ca din cauze obiective trebuie sa-l ridic de la o alta unitate CEC BANK? Va multumesc pt. raspuns.”

Postat in data: 10 feb., 2024

Se poate pune poprire pe indemnizatia de handicap?

„Buna seara va rog daca ma puteti ajuta,mamei mele i s-a pus o poprire cu data de 7 februarie anul curent problema este ca in acest cont intra pensia sociala minima si indemnizatia de handicap.Mentionez ca mama mea are handicap psihic grad 1.Executorul nu ma ajuta cu nimic.Ce cadru legal exista?multumesc”

Postat in data: 10 feb., 2024

Pe care telefoane se poate instala aplicatia BT Pay?
bt pay problema

„Când instalez aplicația BT PAY pe noul telefon Xiaomi13TPRO luat de o lună de zile îmi apare ups a apărut o eroare am fost la Bancă și nu a știut ce să facă,la fel și la firma de telefonie.”

Postat in data: 04 feb., 2024

De ce nu mai pot instala aplicatia BT Pay pe telefon?
bt pay eroare aplicatie

„Am un telefon samsung s8 și am de mult aplicația bt pay. De curând an șters di greșeală aplicația iar acum nu o mai pot instala pe telefon. Îmi zice ca telefonul nu este compatibil cu noua versiune de
bt pay. Mă puteți ajuta. Vă mulțumesc.”

Postat in data: 02 feb., 2024

Banca Raiffeisen poate sa-mi blocheze contul, fara sa ma anunte?
raiffeisen-reclamatie-card-credit-poprire

„Bună ziua. Raiffeisen Bank mi-a blocat contul in urma unei plăți primite după vânzarea unui produs. Deocamdată nu am primit nici un răspuns concret de la ei ( situația se analizează )”

Postat in data: 30 ian., 2024