Etichete: baza de date datornici

Banca ma poate scoate din Biroul de Credit, daca am platit datoria?

„Buna ziua!Am fost dat in judecata de catre garanti bank pentru un card de credit in valoare 2200 lei . Nu am fost anuntat nici de raportarea la biroul de credite si nici de actionarea in justitie In prezent am achitat datoria prin firma de recuperari ce a ffost angajata de catre garanti bank si doresc sa stiu daca banca ma poate scoate din biroul
de credite? Va multumesc!”

Postat in data: 03 oct., 2023

Cum pot fi sters de Cetelem din Biroul de Credit?
cetelem reclamatie biroul de credit

„Cu respect, vă expun situația mea, în speranța că mă puteți ajuta.
Am avut un credit la Cetelem in anul 2018, pe care nu l-am achitat, datoria fiind cesionată către Kruk, iar că urmare am fost executat silit fiind instituită poprire. În anul 2020 am primit de la executorul judecătoresc încheierea de încetare a executării silite.

De atunci, figurez în Biroul de Credit cu raportări lunare din partea BNP PARIBS, precum că aș avea o restanță de 1127 lei și „G” -urile aferente.
Am discutat telefonic cu cei de la Kruk și mi-au spus că datoria a fost achitată integral. Am discutat și la Cetelem, dar insistă că figurez încă cu suma de mai sus, cu toate că datoria a fost cesionată și achitată.

Am apelat la o firmă și mi-au fost ștere toate mențiunile de G anterioare din Biroul de Credit, mai puțin cea din luna curentă, unde figurez din nou cu restanța de 1127 lei .

S-a solicitat din nou ștergerea mențiunii, fiind atașat documentul de încheiere a executării, însă în rezoluția de răspuns la solicitare se face din nou mențiunea referitoare la restanță de către participant și că .

Mi-ar fi de mare ajutor dacă mă puteți îndruma cum să procedez, pentru a rezolva această problemă.

Mulțumesc.”

Postat in data: 22 mart., 2023

Cum pot sa stiu daca mai sunt in baza de date a Biroului de Credit?
biroul-de-credit-inregistrare-cont

Vreau sa stiu daca mai sunt in baza de date a biroului de credit

Postat in data: 04 dec., 2022

Hora Credit nu vrea sa ma scoata din Biroul de Credit. Ce pot sa fac?
hora credit ifn

Bună seara, am avut un credit la Hora Credit, l-am achitat dar nu vor sa scoată din biroul de credit. Nu am fost notificat în scris că mă vor baga în biroul de credit în termenul de 15 zile conform legii, nu vor să ne înțelegem pe cale amiabila, doresc sa accesez o finanțare pe firma pentru a ne putea dezvolta dar nu putem până nu scăpăm de aceasta problema.

Postat in data: 17 mart., 2022

Cum aflu codul de inrolare pentru Birouldecredit.ro?
biroul-de-credit-inregistrare-cont

Buna ziua.cum pot afla codul de înrolare.vreau să mă loghez pe site-ul biroului de credit și am nevoie de acest cod.nici banca care m-am poprit nici executorul nu mi-l poate spune.multumesc!

Postat in data: 16 oct., 2021

Mai sunt in baza de date a Biroului de Credit ca dator, daca am facut un imprumut acum 8 ani si nu l-am mai platit?

Am facut un imprumut acum 8 ani de zile si nu l-am mai platit, mai sunt in baza de date ca dator?

Postat in data: 20 feb., 2016