Etichete: card cumparaturi

Care sunt cele mai bune carduri de credit?

Care sunt cele mai bune carduri de credit?

Postat in data: 28 oct., 2021

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare?

dobanzi-carduri-credit
La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare?
dobanzi-carduri-credit

Postat in data: 18 mart., 2021

Kruk ma ameninta ca-mi vinde apartamentul la licitatie pentru o datorie la banca de numai 14.000 de lei. Au voie sa faca asta?

Acum 3 ani am luat de la BCR un card de cumparaturi de 4000 lei si un imprumut cash de 5000 lei. Am platit si…s-a intamplat si neprevazutul…nu am mai putut plati.
Datoria mi-a fost vanduta la Kruk, am dat cate 100 ron pe luna iar cei de la kruk vroiau 500, asta in cazul in care eu am minimul pe economie. Azi m-am trezit cu somatie ca-s raportata la executor pt executare silita. Am apartament pe numele meu. Am incercat sa ajung cu ei la un numitor comun, nu se poate. Vor in prima faza 6000 ron si restul pana la 14000 ron in 5 rate. Nu am de unde sa scot banii acestia si mi-au zis ca o sa-mi scoata casa la licitatie sa-si recupereze datoria. Eu vreau sa platesc, dar mai mult de 400 ron pe luna nu pot da. Din cate am observat, fac tot posibilul sa-ti scoata bunurile mobile si imobile la licitatie. Au voie sa-mi scoata casa la licitatie pt 14000 ron? Asta in cazul in care nu accepta sa le dau lunar, nu accepta sa-mi opreasca din salariu, direct casa la licitatie. Ce sa fac?

Postat in data: 14 iun., 2015

BCR vrea sa-mi blocheze toti banii de pe cardul de salariu, pe care imi intra alocatia si indemnizatia pentru copil. E corect?

Am avut un card de cumparaturi la BCR, figurez cu restanta de 1 an si acum vor sa imi blocheze sumele de bani de pe cardul de salar (momentan sunt in maternitate si pe acel card imi intra alocatia copilului si indemnizatia de crestere copil) vor sa imi opreasca toata suma de 800 de lei. Intrebarea mea: este corect? Ei spun k nu e vorba de o proprire ci doar imi retin toate sumele pana se termina datoria. Ce pot face sa nu raman fara nici un ban?

Postat in data: 08 iun., 2015