Etichete: card

De ce nu pot retrage banii de la Stanleybet?
stanleybet reclamatie

„Stanleybet imi cere o dovada ca unul dintre cardurile folosite pentru jocuri de noroc este inchis, pentr ca eu sa pot face retragere banilor!

Mi au cerut pentru ultimele doua carduri,unul e activ unul nu….doar ca ei vor sa verifice si pe acela care e inchis. Si pana nu le dau ceea ce cer,nu mi permit sa retrag banii. Este normal?”

Postat in data: 03 mart., 2024

Care este limita de retragere numerar de pe cardul Postbank la o banca din Romania?
limita retragere numerar card postbank

„Am card post-bank Germania care este limitate retragere numerar la ghișeul unei bănci din România? Mulțumesc!”

Postat in data: 12 feb., 2024

Unde gasesc codul CVC sau CVV pe card?
cvv cvc card

„Unde gasesc cvv la card pentru o plata online?”

Postat in data: 10 feb., 2024

Pot retrage euro de la bancomatele din Germania cu un card in lei?
alphacard-visa-debit-alpha-bank

„Intrebare
Buna ziua. Întrebarea mea suna cam așa, am un card de debit în roni de la Alphabank , pot retrage euro de la bankomat din germania de exemplu?”

Postat in data: 04 feb., 2024

De ce nu pot activa aplicatia YOU BRD pe telefon?
you brd problema activare

„De ce nu pot activa cardul YOU Brd pe telefon? Am încercat, dar când introduc Cnp și nr telefon îmi spune „Ups, a apărut o eroare, încercați mai târziu”.
Aștept un răspuns! Mulțumesc!”

Postat in data: 20 ian., 2024

Pot sa fac un transfer din Libretto Smart pe card?
banco posta app

„Buna seara sunt posesoare a unui Libretto smart întrebarea mea este pot transfera din aplicația care o am a băncii intru n cont al altei persoane ce detine un card postepay”

Postat in data: 18 ian., 2024

Care este procedura pentru inchiderea unui card Cetelem?
card-cetelem-inchidere

„Bună seara! Scriu în legătură cu două carduri de credit făcute la Cetelem în urmă cu ceva timp,pe care intenționez să le închid.
A-și dori,dacă se poate niște informații în legătură cu procedura aferentă închiderii cardurilor respective,ulterior și contractelor.
Mulțumesc!”

Postat in data: 01 ian., 2024

Cum inchid cardul Avantaj?
card avantaj inchidere

„Buna ziua! As dori sa-mi inchid cardul Avantaj , sunt din judetul Mures. Prin telefon incerc sa iau legatura, ma tine robotul zeci de minute, o singura data am reusit sa ajung cu un operator la punctul sa-i comunic adresa mea de mai dari s-a intrerupt, dupa care nu am mai reusit sa vorbesc cu nimeni. Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez.”

Postat in data: 27 dec., 2023

Cum inchid un Card Avantaj?

„Am încercat de mai bine de o lună să închid acest card avantaj , dar se pare ca mi se promite ca îmi vor trimite acea cerere , dar se fac uitați.
Nu mai vreau să am acest card avantaj , nu-l folosesc , nu îmi este de ajutor și am și o scandența la el .
Va rog să mă ajutați să închid acest card odată .

Mulțumesc anticipat”

Postat in data: 24 oct., 2023

Pot sa primesc euro in contul de lei la Banca Transilvania?

„Bună, trebuie sa primesc euro pe contul de lei la Banca Transilvania , de la o organizatie. Au trecut 7 zile și ei spus ca suma s-a livrat dar eu nu am primit nimic…
Ma puteți ajuta , va rog?”

Postat in data: 26 sept., 2023

Pot sa fac aplicatia YOU BRD, daca nu am card?
activare aplicatie you brd fara card

„Cum Pot sa fac aplicatia pe telefon daca nu am niciun card de la banca, vazand ca la un momendat imi cere ultimele 4 cifre de la card. Multumesc”

Postat in data: 26 sept., 2023

Nu se incarca aplicatia BT Pay. Ce pot sa fac?
bt pay problema

„De cateva zile nu se încarcă aplicatia BT Pay. Nu pot să fac plățile on line. Ce pot sa fac?
Va multumesc!”

Postat in data: 19 sept., 2023

Cum se face un transfer din Anglia pe un card Revolut?
transfer revolut

„Buna ziua ! Ca sa imi transfere bani din Anglia pe un card Revolut Standard( al meu ) cum se procedeaza ? Eu sunt la inceput si nu prea inteleg.Va multumesc”

Postat in data: 29 aug., 2023

Cum pot sa aflu cati bani am pe cardul Postepay?

„Bună ziua! Am venit în România cu cardul poste pay din Italia, și am încercat să aflu câți bani mai am pe card, la mai multe bancomate de la bănci,dar nu îmi dă voie să văd. A-și vrea să aflu de ce nu pot vedea câți bani mai am în cont.”

Postat in data: 26 iul., 2023

BRD nu vrea sa-mi dea inapoi banii furati de pe card. Ce pot sa fac?
reclamatie brd

„Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un sfat in legatura cu situatia mea. In data de 6 august 2021 mi-am verificat contul bancar in aplicatia Mybrd. Am observat 8 tranzactii(800 lei) necunoscute si am mers la banca BRD din Iasi sa fac refuz de plata. Mai exact mi s-au furat bani de pe card.

La banca am fost primita cu o nonsalanta din partea angajatelor, ca sa raman calma ca si respectivei ce lucreaza acolo i s-a furat in trecut tot din contul bancar (BRD) o anumita suma de bani doar ca cu mult peste a mea. Din afirmatia ei deducem cata siguranta ni se ofera de renumita banca BRD.

Povestea continua cand am dorit sa fac aviz refuz plata pentru cele 8 tranzactii, sumele fiind inca blocate, am primit un mare nu, doar 5 tranzactii au fost “valide” pentru a face refuz plata, 3 nu si sa revin peste cateva zile dupa ce se deblocheaza tranzactiile. Intre timp pentru cele 8 tranzactii in parte mi-a fost oprit si cate un comision de 8 lei. Paguba totala fiind de 864 lei.

Dupa deblocarea tranzactiilor revin la banca si iarasi mi se refuza sa fac aviz de refuz plata deoarece tranzactiile nu apar in programul lor. Am cerut de asemenea o explicatie si nu mi-a fost oferita, doar o simpla ridicare din umeri si ca o sa ma contacteze cand situatia se va schimba. Am depus si declaratie la politie, dar incep sa ma descurajez foarte tare si nu am sperante ca se va rezolva situatia.”

Postat in data: 25 ian., 2023

Cum pot fi stearsa din baza de date de la Biroul de Credit, cu un card Cetelem?
card-cetelem-inchidere

„Bună seara! As dori să știu dacă pot fi stearsa din baza de date. Am avut un card de cumpărături la Cetelem. Am avut ceva întârzieri dar am platit și în avans când am închis contul. Nu pot face o refinanțare din cauză că sunt băgată in baza de date. Vă rog frumos, am mare nevoie. Nu am fost anuntata ca voi fi raportata la Biroul de Credit si ca voi avea probleme cu refinantarea.”

Postat in data: 16 ian., 2023

Am card Post bank, pot sa il folosesc in Romania?
limita retragere numerar card postbank

Plec peste câteva zile în țară și am card post bank pot sa îl folosesc în România?

Postat in data: 08 dec., 2022

Banca poate lua toata pensia de pe card, la o poprire de la ANAF?

Bună ziua, domnule Coman!

Am o problemă legată de popriri pe venituri din pensii, nu știu cum să-i dau de capăt și vă rog să mă ajutați.

In primăvara acestui an, nașul meu, care este stabilit in Statele Unite din anul 2005, îndeplinind condițiile de pensionare, m-a împuternicit să-l reprezint la Casa de Pensii, pentru obținerea drepturilor aferente perioadei în care a lucrat în Arad. I-a fost emisă decizie de pensionare și i-am deschis cont la Banca Transilvania. Cuantumul pensiei este de 1200 lei.

Luna trecută am constatat că pe card i-a fost virată o anumită sumă de bani. După câteva zile, știind că urmează să primească o nouă pensie, am verificat din nou soldul de pe card și, spre stupoarea mea, am constatat că acesta era zero. De la casa de pensii mi s-a comunicat că pensiile au fost trimise integral băncii. De la bancă am primit un extras de cont în care sunt menționate două popriri, fără a mi se comunica instituția emitentă, doar id-ul și un număr.

Pe căi neoficiale, am aflat că popririle au fost emise de ANAF, pentru datorii pe care nașul le-ar avea din perioada 2003-2010, când desfășura activități de taximetrie.Nimeni nu l-a informat nici pe el și nici pe mine de existența acestor datorii și nici a acestor popriri. Nu ne-a fost comunicat nimic în mod oficial, nici de către ANAF, nici de către bancă și nici de către casa de pensii.

In aceste condiții, și ținând cont de prevederile legale referitoare la popririle veniturilor din pensii(nu poate să-i fie blocată întreaga pensie), dar și de faptul că ruda mea nu poate veni în țară, vă rog să-mi spuneți care sunt pașii pe care trebuie sa-i urmez, pentru ca acest om să beneficieze, totuși, de drepturile de pensie prevăzute de lege.
Cu deosebit respect,

Postat in data: 23 sept., 2022

Cu ce banca din Romania lucreaza Santander Spania?

Cu ce banca din romania lucreaza Santander spania?

Postat in data: 21 sept., 2022

Cum se face o reclamatie la BRD?
reclamatie brd

Am o problema cu banca BRD. Cum pot face o reclamatie?

Postat in data: 08 iul., 2022