Etichete: codul

Unde gasesc codul CVC sau CVV pe card?
cvv cvc card

„Unde gasesc cvv la card pentru o plata online?”

Postat in data: 10 feb., 2024

Nu primesc SMS cu codul pentru cardul Ma French Bank. Ce pot sa fac?
mafrenchbankcard

buna ziua, miam facut un card MA FRENCH BANK dar din pacate codu numi mai vine spunetimi va rog ce pot face

Postat in data: 18 aug., 2022

Cum introduc codul pentru activarea aplicatiei BT Pay pe noul telefon Iphone?
bt pay aplicatie

Vreau să semnalez o problemă de înregistrare în BT Pay.
Zilele trecute am achiziționat un nou telefon, mai exact Iphone 13 Pro Max. Mi-am instalat aplicația, însă pentru înregistrare este necesar ca acel cod primit prin SMS să fie preluat direct din mesaje. La acest telefon această opțiune nu este posibilă, am încercat orice variantă posibilă, însă nu mă pot conecta. Vă rog să mă ajutați.
Mulțumesc anticipat!

Postat in data: 04 apr., 2022

Cand si unde trebuie sa introduc codul de 4 cifre din tokenul BCR in aplicatia George?
cod-etoken-george

Bună ziua! De aprox. 10 zile am fost la o sucursală BCR ptr. instalarea aplicației GEORGE pe laptop.

Am primit un Diapozitiv Token, am fost și instruită cum să folosesc dispozitivul, și un contract care conține Codul de Utilizator.

Pe aplicatia instalată https://login.bcr.ro/users/login, trebuie să urmez următorii pași:

1) la COD TOKEN/eTOKEN complectez codul primit de la Banca BCR

2) Apas tasta ON de pe Token,

3) Apas tasta 1

4) Complectez cu codul generat la căsută solicitată!

INTREBARE: Când trebuie să INTRODUC CODUL din 4 cifre pe Token? Am încercat după pasul 2): ON și după pasul 3) Tasta 1. Tokenul nu generează nici un cod! Deocamdată nu mă descurc și am mare nevoie de urmărirea contului de acasă, de pe laptop. Mulțumesc anticipat!

Să aveți o zi excelentă!

Postat in data: 10 nov., 2021

Pot sa obtin codul de activare eToken fara sa merg la o unitate BCR?
george-aplicatie-amprenta-logare

„Buna ziua, cu tot respectul cer ajutorul d-voastra pentru a putea rezolva problema mea care este:

In momentul de fata sunt rezident in Spania, in data de 01.08.2018 am incheiat un Contract Cadru pentru Servicii Bancare, pentru utilizarea Internet Banking, Mobil Banking, Phone Banking, pentru ca am uitat la 3 luni sa-mi schimb parola nu mai pot sub nici o forma sa-mi verific sub nici o metoda contul, mai mult, acum nici telefonic.

Am sunat la banca sa cer ajutor pentru a putea activa George Banking la care se face atata reclama si mi se spune ca trebuie sa ma duc personal la Sucursala pentru a obtine codul de activare eToken, cu tot respectul dar mi se pare o aberatie sa fac un drum Spania Romania numai pentru a obtine acest cod, cand cardul mi-a fost trimis prin DHL iar codul pin prin SMS iar pentru acest cod trebuie sa ma duc personal la sucursala.

Va rog cu respect sa ma ajutati sa rezolv aceasta problema.”

Postat in data: 09 aug., 2021

De ce nu ma lasa sa intru in mybrd net? Am bagat codul si parola dar imi da autentificare esuata!

Am bagat codu si parola pe care mi le-a dat BRD si nu ma lasa sa intru in mybrd net, imi sa autentificare esuata. Imi puteti trimite o adresa pt my brd net?

Postat in data: 15 ian., 2018