Tag Archives: conditii generale bancare

BRD mi-a blocat conturile fara sa ma anunte. E legal?

BRD mi-a blocat conturile deoarece nu mi-am actualizat datele personale, am primit o notificare ca isi rezerva dreptul sa blocheze conturile acum 1 an, dar de atunci nimic, acum cineva a incercat sa faca o plata si i-au spus ca am conturile blocate …

Intrebarea mea e: e legal sa imi blocheze banii si sa nu mai am access la conturi pana nu imi actualizez datele personale?

E legal sa imi blocheze conturile fara sa imi spuna : conturile or sa fie blocate incepeand la data de xxx? multumesc

De ce nu functioneaza aplicatia pentru telefon my brd?

De ce nu functioneaza aplicatia pentru telefon my brd? Incerc sa ma conectez si imi da eroare.

Poate banca Raiffeisen sa-mi traga alocatia copilului din cont?

Buna seara! Am si eu o intrebare daca ma puteti lamuri!
Sotul meu are o rata la banca mai exact la Banka Raiffeinsen Bank…platesc rata din anul 2008, fara o luna restanta dar cu mici intarzieri de cateva zile..exact pana in 15-20 zile.. Sotul meu are pe numele lui la aceiasi banka un cont in care imi intra lunar alocatia copilului…fara sa intre un alt venit.. doar alocatia, cei de la banka m-au tras luna de luna alocatia din cont…timp de 2-3 ani, eu nu am scos, pt ca imi era extrasa de banka! Va intreb asa si apreciez daca imi ve-ti raspunde. Este normal? au dreptul? Repet in acel cont doar alocatia copilului sa
livrat! Va multumesc frumos si poate imi ve-ti da un raspuns si ce pot face!