Etichete: conditii

Termeni si conditii privind actualizarea datelor online la BRD

In ce conditii se poate face actualizarea datelor personale la BRD online, pe site-ul bancii?

Postat in data: 26 aug., 2022

Intrebari si raspunsuri utile despre OUG 37/2020 privind amanarea ratelor la credite

amanare-rate-credite-banci--ifn-car-recuperatori
amanare-rate-credite-banci--ifn-car-recuperatori

Postat in data: 04 apr., 2020

Pentru ce sume minime datorate si in ce conditii imi poate pune ANAF poprire pe conturi?

Buna seara, domnule Coman,

BCR M-A INFORMAT PRINTR-UN SMS CA AM PRIMIT O POPRIRE PE CONT IN VAL DE 200 Lei – reprezentand impozit casa de la DIT sector 1.
ACEASTA BLOCARE DE CONT S-A FACUT NETINAND CONT DE Ordinul nr.2098/2019.

Fiscul nu mai pune poprire pe conturile persoanelor cu restante de peste 2000 Ron SI A DATEI SCADENTE DE PLATA IMPOZIT.

SUMA DE 200 LEI PLUS COMISIOANELE DE PLATA CATRE DIT SECTOR 1 AU FOST BLOCATI SI RETRASI DIN CONT FARA ACORDUL MEU , TITULAR DE CONT.

VA MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU EXPLICAREA ACESTEI PROCEDURI ABUZIVE.

Postat in data: 05 feb., 2020

Cum pot lua un credit pentru dezvoltarea firmei?

Buna ziua.
Am o firma infiintata anul trecut, in domeniul serviciilor de curatatorie la domiciliul clientilor, si vreau sa iau un credit pentru dezvoltare, vreau sa cumpar niste echipamente si am nevoie de o hala pentru depozitarea materialelor.

Cum pot obtine un credit si care ar fi conditiile?

Postat in data: 30 ian., 2020

Ce motiv ar trebui invocat pentru a fi stearsa din Biroul de Credit?

Am facut o adresa catre CEC pentru stergerea datelor din biroul de credit, insa am primit raspuns negativ.

Ce motiv ar trebui invocat mai exact pentru a putea fi sters? Multumesc.

Postat in data: 09 dec., 2018

In ce conditii se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost de catre Banca Transilvania?

Intrucat nu reiese clar de pe site-ul BT daca se va prelua cardul de credit WIZZ Bancpost in aceleasi conditii, ma gandeam ca poate ar fi interesant sa faceti un articol pe tema asta.

Postat in data: 31 oct., 2018

Pot face un credit in Romania daca lucrez in Germania? Daca da, care sunt conditiile?

Eu si partenerul meu de viata lucram in Germania de 4 ani Si 6 luni, cu contract de munca. Ma intereseaza daca putem face un credit in Romania si care ar fi conditiile!
Va multumesc frumos!

Postat in data: 23 ian., 2018

Ce conditii trebuie sa indeplineasca un girant?

Buna ziua! Vreau sa stiu ce conditii trebuie sa indeplineasca un girant, ce vechime trebuie sa aiba la un loc de munca. Va multumesc!

Postat in data: 24 oct., 2017

Indemnizatia de crestere a copilului se ia in considerare la acordarea unui credit?

Sunt in concediu post-natal si vreau sa va intreb daca bancile iau in considerare indemnizatia de crestere a copilului la acordarea unui credit.

Postat in data: 10 ian., 2017

Pot lua credit de la o banca din Romania daca lucrez in Anglia? De ce acte am nevoie? Ce conditii trebuie indeplinite?

Postat in data: 24 iul., 2016

Am credit in CHF la Volksbank, preluata de Banca Transilvania. Ce ne sfatuiti sa facem?

Buna ziua. Am un credit in chf si as dori daca se poate cateva lamuriri. Inca de anul trecut cand aparuse discutiile de conversie in lei m-am adresat verbal sucursalei unde am platit rata. Functionarul respectiv mi a spus ca se lucreaza la o procedura si inca nu se cunosc detalii. Intre timp Volsbank este cumparata de banca transilvania si s-a scris in presa ca vom fi chematii individual toti clietii pentru a gasi solutii ptr fiecare. Tot din presa afla ca vor incepe negocieri cu bancile cu asociatia aursf si anpc. Am sunat la asociatia aursf si mi s-a trantsmis sa trimit la dansii toate documentele contractului impreuna cu o procura ca sa negocieze dancii. Ce ne sfatuiti dvs ca sa facem avand in vedere toate aceste aspecte? multumesc.

Postat in data: 25 mart., 2015