Etichete: cont

Cum pot obtine un extras de cont de la CEC Bank?
reclamatie cec bank

„Am nevoie de un extras de la banca CEC Bank dar sa imi fie transmis prin email. Eu am alocatii pe card si as dori foarte mult un extras pentru a mai adauga alocatii pe el.”

Postat in data: 18 mart., 2024

Pentru inchidere cont BCR George exista o cerere tip?
bcr inchidere cont

„Pentru închidere cont BCR George exista o cerere tip și dacă da unde o găsesc.
M-am pierdut in căutările oline.
Multumesc”

Postat in data: 13 mart., 2024

Cum pot sa mut banii dintr-un cont Santander in alt cont?

„Buna seara! Am bani într-un cont Santander Spania.. Si as vrea sa ii scot eu fiind in Germania.. Sa ii mut într-un alt cont.. Cum se procedează? Precizez ca nu am cardul sau aplicația de banking! Este
vreo solutie? Mulțumesc anticipat!!”

Postat in data: 11 mart., 2024

De ce nu pot retrage banii de la Stanleybet?
stanleybet reclamatie

„Stanleybet imi cere o dovada ca unul dintre cardurile folosite pentru jocuri de noroc este inchis, pentr ca eu sa pot face retragere banilor!

Mi au cerut pentru ultimele doua carduri,unul e activ unul nu….doar ca ei vor sa verifice si pe acela care e inchis. Si pana nu le dau ceea ce cer,nu mi permit sa retrag banii. Este normal?”

Postat in data: 03 mart., 2024

Cum inchid un cont Cetelem, daca nu-mi raspunde la telefon?
card-cetelem-inchidere

„Bună ziua. Încerc de mai multe zile să contactez pe cineva de la Cetelem pt a închide contul ( cardul) pe care l.am achitat în întregime. Bineînțeles , nu răspunde nimeni. Aștept câte 30-40 minute apoi îmi închid telefonul. Nu găsesc nicăieri un model pt cererea de închidere a contului . Vă mulțumesc pt eventualul răspuns”

Postat in data: 23 ian., 2024

Banca poate sa-mi puna poprire pe cont, pentru o intarziere de 3 zile la cardul de credit?
raiffeisen-reclamatie-card-credit-poprire

Bună,

Cum este posibil sa mi se pună poprire pe conturile firmei, pentru o întârziere de 3 zile de la scadenta pentru un card de credit??? Nu mai avem nici minimul de 30 zile??? Este abuz. Luna trecuta a fost mai frumos, mi s-a blocat suma datorata cu o zi înainte de scadenta.
Adică ei sunt stăpâni pe banii din contul meu.”

Postat in data: 22 ian., 2024

Un broker de la Ufina mi-a furat banii din cont cu aplicatia Anydesk. Mai am vreo sansa sa-i recuperez?
anydesk frauda

„Bună seara…aceeași înșelătorie am pățit și eu…unui broker Ufina i-am dat acces la telefon prin aplicatia anydesk si mai mult …..mi-au transferat din BT pay si creditul meu de nevoi personale ce mi-a fost aprobat de la banca de 10 mii de euro ce urma sa platesc sa iau un teren..bineinteles ca am fost la politie…suma investita asta e dacă o pierd..mi-am asumat…..dar mi-au furat banii mei din cont prin transfer în alt cont de BT asta e prea mult. Oare mai am vreo șansă să îi recuperez? Ar ajuta un avocat?”

Postat in data: 19 ian., 2024

Dobanda la creditul Hora Credit trebuie platita din ziua semnarii contractului sau de cand au intrat banii in cont?
hora credit clauza abuziva credit

„Bună ziua!
Am cerut un împrumut de la un IFN( Hora credit) pe data de 31.12.2023, în jurul orei 09.30, am sunat în departamentul de informații pentru a afla dacă voi primi suma respectivă in aceeași zi, colega mi a transmis faptul ca voi primii banii in maxim o ora in cont.

Astăzi suntem în data de 03.01.2024 și nu am primit banii.Am sunat în fiecare zi la aceștia și mi au spus ca in nu ar trebui să fiu comisionata pentru aceste zile deoarece nu mi au intrat acești bani și să sun astăzi, am discutat astăzi cu un coleg și mi a transmis faptul ca, nu îl interesează ce am vorbit cu o colega sau cu alții, trebuie să achit acea dobândă deoarece atunci s a semnat contractul, deși mi s a spus foarte clar faptul ca voi primii banii in ziua in care am depus și solicitarea, altfel aș fi solicitat depunerea în ziua de 03.01.2024, dacă ar fi știut ca nu îmi vor fi virați.
Aș dori sa aflu părerea dumneavoastră.
Vă mulțumesc!”

Postat in data: 03 ian., 2024

Banca mi-a luat banii din cont pentru un credit neplatit de 15 ani. Ce pot sa fac?

„Bună ziua..am facut un credit pt un tv în 2007,iar nu am plătit creditul la IFN,din motive personale, am venit în străinătate sa muncesc ca tot omul,și miam deschid un cont la Brd unde am transferat ceva bani în contl după care acum.dupa 15 mia oprit suma de 90 de milioane vechi..firma recuperare se afla la Miercurea Ciuc..ce pot face în situația de fata…va multumesc”

Postat in data: 16 dec., 2023

Banca mi-a retras toti banii din cont, pentru o restanta. Ce pot sa fac?

„Bună seara . Am o problema , banca ING mi-a retras toți bani din cont .. mia întrat salariul și iau luat pe toți. Aveam restanta și au luat toți bani…”

Postat in data: 09 dec., 2023

Se pot trimite lei intr-un cont de euro?

„Buna ziua ,as dorii sa ma ajutati cu urmatoarea problema.Acum aproape o luna cumnata mea mi a trimis din elvetia suma de 4000 ron.Precizez ca au fost trimisi in contul meu de euro pe care il detin la raiffeisen bank.Doar ca suma a fost trimisa in lei in contul de euro.Banii nu au ajuns nici la mine ca beneficiar si nici nu s au intors inapoi in contul persoanei care ia trimis.Multumesc.”

Postat in data: 04 dec., 2023

Este legal ca Hora Credit sa-mi transfere bani in cont, fara sa stiu cat am de platit?

„Bunã,am fost sunatã de cãtre cei de la hora credit şi am vb cu un domn care a zis cã imi trimite un mesaj sã apãs pe un link pentru detalii şi in momentul in care am apãsat deja ei imi transferau banii in cont,binențes cã nu vroiam nici o sumã mai ales cã nu
ştiam suma ratele care vor fi şi etc,asta sa intâmplat in 25.10.2023 şi in 27.10.2023 am returnat suma,am tot sunat la ei au zis sã le trimit email cu dovada plãții şi am trimis,ei zic cã nu au primit emailu.ce am de fãcut ?cã nu vreau sã mã trezesc cu
ratele lor imense,sã imi lichideze contul aş vrea.vã mulțumesc”

Postat in data: 30 oct., 2023

Daca transfer USD intr-un cont in lei, primesc lei sau tot USD?

„Am ordonat un transfer USD de la CEC si am primit lei la Raiffaisen.
Nù trebuia sa primesc tot USD?”

Postat in data: 28 oct., 2023

Ce se intampla daca transfer bani intr-un cont inchis?

„Am făcut ieri o gresala care cred ca nu o mai pot repara, am făcut un transfer online într un cont de Sparkasse (tot al meu personal fiind) care nu a mai fost folosit cred ca de mai bine se 6 luni. Aplicația de la banca nu o mai pot folosi iar cardul deși este încă valabil pana în 2024 îmi arata la bancomat ca a fost declarat pierdut, deteriorat adică nu mai exista.
Este posibil ca acel cont sa fi fost închis?”

Postat in data: 20 oct., 2023

Este legal ca banca sa ia din cont rata inainte de data scadentei?

„Este legal ca banca sa ia din cont rata inainte de data scadentei?
Practic, scadenta e pe data de 8, fixa. 8 era duminica, iar banca a luat banii pe data de 6, adica vineri.”

Postat in data: 08 oct., 2023

Cum aflu ce datorii am, daca nu-mi pot face cont la Biroul de Credit?
Stergere Biroul de Credit

„As vrea sa stiu ce datorii am si nu pot sa imi creez cont la biroul de credit pe website ,oare sti la ce adresa trebuie sa trimit cerea si ce sa scriu in acea cerere? Multumesc”

Postat in data: 29 aug., 2023

Ce trebuie sa fac daca banii transferati nu au ajuns in contul bancii?

„Am făcut un transfer bancar, prin ordin de plata, dintr-un cont al meu de la BRD, într-un cont laTBI Bank pentru rambursarea anticipata al unui credit al fratelui meu Atanasiu Petru, in data de 10.05.2023.
Nici până astăzi 19.05.2023 suma respectiva (5.170 lei) nu a intrat în contul TBI, cu toate că a plecat de contul BRD. Ce s-a putut întâmpla ? Cui să mă adresez ?”

Postat in data: 22 mai, 2023

Este banca obligata sa-mi recupereze banii furati din cont?

„Mi-a fost luata din cont BRD suma de 8400 lei dar prin cateva sume mai mici fara voia si instiintarea mea. Mai am vreo sansa sa-mi recuperez banii? Am facut eu reclamatie la banca. Este banca obligata sa-mi recupereze banii? Nu banca i-a oprit.”

Postat in data: 21 mai, 2023

Pot sa-mi deschid cont la o banca din Germania, daca am datorii in Romania?

Dacă am datorie la o banca din România pe care nu am plătit-o de 5 ani și ma angajez în Germania și îmi fac cont la o bana de acolo pot păți ceva?

Postat in data: 12 ian., 2023