Etichete: credit nevoi personale

La care banca refinantez un credit de nevoi personale?

dobanzi-refinantare-credite
La care banca refinantez un credit de nevoi personale?
dobanzi-refinantare-credite

Postat in data: 17 mart., 2021

Care banci au cele mai mici dobanzi pentru refinantarea unui credit de nevoi personale?

dobanzi-credite-nevoi-personale
dobanzi-credite-nevoi-personale

Postat in data: 07 oct., 2020

Daca sotia este codebitor la credit, poate sa-i opreasca 33% din salariu?

am o intrebare legata de o datorie bancara. Am un credit Prima casa la care sunt la zi si un credit de nevoi personale la care am ramas restant. Mi s-a comunicat de catre un executor judecatoresc pentru a recupera legal banii datorati bancii … intrebarea este dc am acest credit Prima casa dc mi s-a facut oprire pe 50% din salariu si la sotie 33% din salariu pentru ca este codebitor la imprumutul meu? va multumesc frumos

Postat in data: 12 feb., 2017

Cum mi se poate sterge de la Biroul de Credit o datorie achitata la un credit?

Am avut in anul 2006 un credit de nevoi personale de la CEC BANK pe care lam lichidat in 2011. Acum am vrut sa fac un alt imprumut de la o alta banca si figurez cu o restanta la biroul de credit. Am fost la cec bank sa rezolv aceasta problema dar miau spus ca la ei nu am nici o datorie si dosarul imi este inchis din 2011. Mi-au dat ceva la mana cum ca nu figurez in evidentele lor cu nici un fel de datorie, dar nu este suficient. Ce pot face? Cum mi se poate sterge din biroul de credit aceasta datorie pe care nu stiu sa o am.

Postat in data: 29 iul., 2015

Am pierdut contractul de credit si desfasuratorul. Ce pot sa fac?

Am pierdut contractul de credit de nevoi personale. Este posibil sa nu mi-l fi dat banca? Restul actelor le am (chitante, notificari, viramentul initial), mai putin contractul si desfasuratorul.

Postat in data: 24 apr., 2015