Etichete: deblocare cont

Am contul Sparkasse blocat de Vodafone. Cum il deblochez?

„Bună seara , locuiesc în Germania și astăzi m-am trezit ca am contul blocat de către Vodafone ,am cont bancar la Sparkasse ,eu în 2021 am avut un contract cu dânșii în decembrie dar plăteam 130 de euro maxim și în noiembrie 2022 eu am părăsit Germania aducând copiii aici din România la întoarcerea mea în ianuarie 2023 o colega mia adus factura cu suma de 1000 și ceva de plata bani care eu nu iam plătit
ca nu știu limba și nu am avut cum sa comunic cu ei ca să pot plăti în rate ,acum Vodafone mi-au blocat contul iar cei de la banca spun ca nu pot debloca ,se poate face ceva și în cazul meu ?

va cer ajutorul deoarece pe data de 28 acestui luni mie îmi întra salariu și rămân fără bani având în vedere ca în cont ieri mia întrat și suma de 250 de euro recalcularea de la SWP curent și aceia sunt
blocat acolo va rog sa ma ajutați dacă se poate ca nu știu cum și unde sa ma adresez am dat mesaj și la email care dumneavoastră lati comunicat unui domn la Sparkasse dar nu am primit niciun răspuns,
sper sa a puteți ajuta dvs.va mulțumesc pt înțelegere și aștept răspunsul dvs.”

Postat in data: 25 dec., 2023

Cum trebuie sa arate adeverinta pe care angajatorul o trimite bancii pentru deblocarea contului poprit?

Cum trebuie sa fie facuta adeverinta catre banca ING trimisa de angajator, pentru deblocarea diurnei?

Postat in data: 08 mart., 2022

Este legal ca banca sa-mi puna poprire pe pensia alimentara?

Bună ziua. Am și eu o problema. Azi pe contul de la banca ING cu poprire, mi-a fost virata pensia alimentara pe Ianurie s-o februarie de către sora fostului soț. La explicații a detaliat ce sunt respectivii bani și de la cine. Cei de la banca mi-au oprit banii respectivi urmând sa ii vireze la Bej.

Am luat legătura cu Bej-ul care mi-a transmis ca nu are banca de ce sa le vireze acei bani fiind specificat clar pentru ce sunt.

Luând legătura cu banca din nou, aceștia mi-au zis ca bej-ul trebuie sa le transmită un mail în care sa le specifice ca banii proveniți de la terțe persoane, nu de la fostul soț, nu trebuie virate în contul lor.

Sunând din nou la Bej, acesta mi-a spus ca nu e de datoria lui sa dea acest mail, el nevazand ce bani mi-au întrat în cont si de unde,ci ca banca trebuie sa facă acest lucru,el-Bejul urmând sa rasp băncii tot prin mail.

Ma puteți ajuta cu un rasp și cu o baza legala (ex o lege) la cum trebuie sa procedez pentru a rezolva problema?

Postat in data: 15 feb., 2022

Cum pot sa deblochez contul BCR fara sa merg la banca?

Am oprire pe cont BCR și îl am blocat. Cum pot sa-l deblochez fara sa ajung la banca?

Postat in data: 23 ian., 2022

Cum trebuie sa procedez sa mi se deblocheze conturile poprite la BCR, Raiffeisen si Volksbank?

Cum trebuie sa procedez sa mi se deblocheze conturile dupa ce am terminat cu poprirea pe salariu? Am la trei banci cont si toate sunt blocate, din luna ianuarie am terminat de platit. BCR, Volsbank si Raiffaisen.

Postat in data: 26 mart., 2015