Etichete: emis

Pentru inchiderea cardului Avantaj ce trebuie sa fac?
card avantaj inchidere

Postat in data: 04 ian., 2023

De unde pot scoate bani de pe cardul Livret A emis de Banque Postale din Franta?

Am un card de franta se numește livretA e un card Postal de unde pot scoate bani?

Postat in data: 15 feb., 2022

Daca am card emis in Europa, pot scoate euro de la un atm in Romania?

Daca am card BancoPosta din Italia sau un oarecare card emis in Europa, pot scoate euro de la un atm in Romania??.multumesc

Postat in data: 02 feb., 2022

Cum inchid cardul de credit Card Avantaj, emis de Credit Europe Bank?
card avantaj inchidere

As dori inchiderea cardului Card Avantaj. Ce trebuie sa fac?

Postat in data: 28 ian., 2022

Pot sa scot bani in Romania de pe un card Postbank Vpay emis in Germania?
card posbank

Buna ziua, am un card PostBank pe care l-am facut in Germania, le care incasez salariul. Daca merg in Romania, pot scoate si de acolo bani de pe el? E un card tip V Pay, Girocard, nu e Visa sau Mastercard. Multumesc

Postat in data: 18 apr., 2020

Un card emis in USA este compatibil cu bancomantele din Romania?

Cardul emis in US este eligibil cu bancomatele romanesti?
va multumesc

Postat in data: 05 feb., 2019

Care e cursul valutar daca scot lei de la un bancomat in Romania de pe un card in euro emis in Italia?

Am scos de la un bancomat BCR 2000 de lei de pe un card Mastercard emis de o banca din Italia, Casa di risparmio, iar cand am verificat pe internet banking am vazut ca mi-a luat din cont 485,32 euro, adica la un curs de schimb de 4,12 lei pentru un euro, ceea ce e foarte putin, fata de cursul oficial de 4,5 lei.

Am scos bani de pe card si la un ATM de la Banca Transilvania, iar cursul de schimb a fost corect, de 4,5 lei.

Cand am intrebat la BCR, au spus ca acesta e cursul Mastercard. E corect? Ce pot sa fac?

Eu stiam ca trebuie sa platesc doar comisionul de 2 euro pentru retrageri de numerar, nu si acest curs foarte mic, din cauza caruia am pierdut 40 de euro.

Postat in data: 30 dec., 2016