Etichete: in plus

Credius nu vrea sa-mi ramburseze sumele achitate in plus la credit, decat dupa 90 de zile. Ce pot sa fac?
credius credit abuziv

Am avut doua credite la Credius Ifn pe care le am inchis in data de 15.01.2024.N am stiut exact ce suma am de achitat pentru ca nu s au deranjat sa mi raspunda la mail urile in care sm solicitat o situatie
exacta.Am achitat mai mult ,prin transfer bancar ,cu aproximativ 830 ron.

Am sunat apriape in fiecare zi sa inchida acele fredite si sa mi restituie diferenta.Astazi,mi su transmis ca,conform procedurii interne,voi primi diferenta in 90 zile.Am cerut sa mi se spuna unde
este stipulat acest aspect in contract si mi s a raspuns sec,, Nu e,, ,asteptati 90 zile.

Este aberant sa astept 3 luni sa mi se returneze banii mei.Ei se folosesc de ce nu le apartine.Va rog sa mi vomunicati cui trebuie sa ma adresez.
Va multumesc”

Postat in data: 20 ian., 2024

Vodafone mi-a facut un abonament in plus, fara sa stiu. Ce pot sa fac?
vodafone-reclamatie-abonament

Buna ziua. Am următoarea situație cu Vodafone: avem abonament la ei din 2004. Pe parcurs s au mai adăugat 2 Nr, deci avem 3 Nr pe ab. In iulie 2019 am luat un telefon pe ab, plăteam x suma servicii vdf și 5 e terminalul. in iulie 2021 ii spun soțului să meargă la vdf, că tot atât îmi vine de plata ,să vadă de ce. Nu știu ce îl păcălea aia de acolo și rămâne așa. In 28 decembrie hotârm sa ne luam un tel pe ab. Zic domnișoarei problema, îmi zice că da, încă plătesc acel terminal și că trebuie făcut cerere și scos de la ab, și prelungește unul din ab, îl mărește, sa ne poată da telefon.

Acum, merg și întreb de ce am factura așa mare?

Cu mare stupoare aflu că am 4 abonamente, in loc de 3 și că toate sunt prelungite pe încă 2 ani.

Cum pot renunța la acel abonament de 6 euro (am primit o carteluta in pachetul telefonului, e acolo, da nu știam că mi s-a mai făcut încă un abonament, și cum pot sa nu îmi prelungească abonamentele pe cele 2 numere?

Logic și normal era să îmi prezinte situația de la început, sa știu că se prelungesc abonamentele toate și că a a mai făcut unul în plus. Ok, am acceptat și am semnat contractul, car eu știam că doar pe unul din numere se face, pe acela se prelungește .menționez că acel abonament este de 22 e. Mulțumesc

Postat in data: 22 feb., 2022

Sumele platite in plus la rata creditului BCR pot fi poprite?

Am avut rata la BCR pe care o plateam luna de luna prin bancomat , bancomat unde nu puteam plati cu virgura, astfel ca plateam in plus fata de rata cate 0,9 o,2 bani , dar au fost si situatii cand banca imi cerea sa-i platesc in plus sume cuprinse intre 9 -16 lei pentru diferite comisioane ,in plus.

Astfel incat s-au adunat in 5 ani suma de 350 lei. Aceasta suma se paote constitui suma poprita in contul altei banci, ori aceasta suma trebuia sa diminuieze ultima rata la BCRt Poate fi considerata suma poprita 0,20 bani, 0,70 ,0.90 banit va rog sa ma ajutati.

Postat in data: 24 iun., 2019