Etichete: indemnizatie copil

Pot obtine un imprumut pe indemnizatia de crestere a copilului?

„Pot obtine un împrumut pe indemnizatia de crestere a copilului? Tin sa mentionez ca eu nu am fost angajata am fost eleva la postliceala”

Postat in data: 21 sept., 2023

Poate banca sa-mi puna poprire pe indemnizatia de crestere a copilului?

Postat in data: 31 oct., 2022

Poate firma sa-mi vireze banii pentru concediul de maternitate, in cazul unei popriri?

Buna ziua, sunt in concediu de crestere copil (fetita are 6 luni jumate), firma unde lucram a primit in contul ei suma pt.concediu meu de maternitate.

Acum firma are poprire de la Anaf, mai poate firma sa-mi vireze concediu in contul meu sau nu, din cauza acestei popriri??? Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns, ca nu stiu cum zice legea!!!Va multumesc.

Postat in data: 02 apr., 2019

E legal sa se puna poprire pe alocatia copilului pentru un credit Cetelem din 2007?

Am avut un credit de la Cetelem luat in 2007 si acum m-am trezit cu cardul in care incasez alocatia si indemnizatia copilului blocat de Raiffeisen. Este legal sa mi se opreasca banii pentru copil? Si de ce sunt anuntat abia acum de datoria din 2007, care intre timp a devenit exagerat de mare, de peste 4.000 de lei?

Postat in data: 19 oct., 2017

Se poate pune poprire pe contul bancar in care primesc pensia alimentara?

Urmeaza sa primesc pensia alimentara in cont bancar. Se poate pune poprire pe cont? Mentionez ca am avut in trecut o problema si la cateva banci am contul
blocat.

Postat in data: 06 iun., 2016