Etichete: linie de credit

La un credit de 1.700 lei de la Viva Credit am platit 13.000 lei si dobanzile tot cresc! Cum pot sa scap de el?
reclamatie linie de credit viva credit

„Bună ziua!

Vă rog foarte mult să mă îndrumați unde se mai pot face reclamații pentru ifn-uri!

Am achitat pentru un credit de 1700 lei împrumutați la Viva credit peste 13000 lei!

Într-adevăr am depus, am mai folosit!

Însă după calculele mele am depus 100% din valoarea împrumutată + aproape 50% peste, doar dobânzi!

În continuare vor 3200 lei, dobânzi plus ca în continuare dobânzile cresc!

Mulțumesc”

Postat in data: 06 mart., 2024

Ocean Credit imi cere 8.000 de lei pentru un imprumut de 4.000 de lei! Ce pot sa fac?
ocean credit linie de credit dobanda

„Bună ziua!

Cei de la OCEAN CREDIT mi-au trimis un contract pe care din disperare l-am și semnat, însă de la o sumă de 4000 lei împrumutată, acum vor 8000 lei! Ce e de facut?”

Postat in data: 24 feb., 2024

Am luat 38 de milioane de la Credit Prime si platesc in fiecare luna 13 milioane. E normal?
credit prime rata credit

„Buna ziua am luat 38 de milioane de la credit prime și plătesc pe fiecare luna 13 milioane ce banca este asta am salariu de 2300 eu din ce mai trăiesc am un copil mic nu se gândesc

Ei vor să plătesc atât mult nu se poate așa ceva sincer eu in 24 de luni înseamnă că plătesc patru sute de milioane nu se poate sincer”

Postat in data: 16 feb., 2024

Am cerut la Hora Credit un imprumut cu 0% dobanda, dar am primit o linie de credit cu dobanda mare. Ce pot sa fac?
hora credit reclamatie

„Bună ziua!Va rog sa ma ajutați cu un „incident”cu HoraCredit. Am solicitat un împrumut fiind CLIENT NOU,în valoare de 1.000 lei ptr.30 de zile.Telefonic mi s-a aprobat 1.560 lei ,erau ptr.investigatii medicale ptr.care erau documente,ptr.1 an.

Eu am rambursat împrumutul la o luna,am achitat și o dobânda și acum am primit un răspuns la email cu dobânda peste dobânda. NISTE HOTI.Va rog sa ma ajutați.”

Postat in data: 11 dec., 2023

De ce trebuie sa platesc pentru un credit cu 0% dobanda la Credit Prime?
credit prime dobanda

„Buna am facut un credit in valoare de 1500 de lei prima luna 0 % dobanda si acum vad ca trebuie sa platesc 1859 de lei. Ce pot sa fac? Multumesc pt raspuns”

Postat in data: 04 mart., 2023

Viva Credit nu vrea sa-mi amane ratele la credit. Este legal sau un abuz?
viva credit linie de credit

Am un credit la “VIVA Credit”, aceștia m-au contactat după ce am făcut solicitarea și mi-au spus ca in cazul IFN’urilor nu se aplica. Poate au încercat abuziv sa ii determine pe clienți sa își exercite dreptul acesta?

Postat in data: 04 aug., 2022

Hora Credit nu vrea sa-mi inchida linia de credit, daca nu platesc dobanda. E legal?
hora credit reclamatie

„Bună ziua. Am o întrebare. Ieri, duminica seara, am făcut o solicitare la Hora Credit pentru un împrumut de 300 RON. M-am trezit cu o linie de credit aprobata de 2000 de lei.

Astăzi am sunat la ei sa o închid – nu aveam nevoie de linie de credit și mi-au spus ca o pot închide dacă plătesc dobânda 80 de Ron – bani în plus fata de cei 2000 de Ron.

A se menționa ca banii respectivi nici nu au intrat măcar încă în contul meu și de pe o zi pe alta am de returnat 80 de Ron în plus ca să închid linia. E legal??”

Postat in data: 16 mai, 2022

Cu cat timp inainte banca trebuie sa ma notifice ca ma raporteaza la CRC?

Am facut o linie de credit la ING pe firma, linie care anul trecut a fost transformata in credit pe 36 luni. din pacate am avut 3 luni intarziere de plata si mi-au reziliat contractul dandu mi 15 zile de achitare.

Din pacate este o clauza generala in contract in sensul ca ei spun, ca in cazul in care nu platim la data prevazuta in contract,
au dreptul sa rezilieze contractul.

Nu sunt de rea credinta incerc sa recuperez restantele dar nu pot sa mai fac nimic cu rezilierea.

Exista o prevedere in legislatie cu cat timp inainte tb sa ma notifice ca ma raporteaza la CRCt sau nu este ca si la BIROUL DE CREDITt

MULTUMESC
anticipat