Etichete: norme BNR

Cat este gradul maxim de indatorare pentru imprumuturile acordate de banci si IFN-uri?
hora-credit-reclamatie

Băncile și IFN urile pot acorda credite de nevoi personale pt un grad de îndatorare mai mare decât 69%? Ex pt pensie de 1840 lei cit este gradul de îndatorare peste care conform regulilor Biroului de credit?????

De ce unele bănci și ifn nu afișează informații despre profituri? Ex Hora Credit profit 0 cind practica dobânzi de 730-1200% pe an și lucrează cu DAE3000% cind În UE pt ei DAE30%. sint miște hoți legali care produc sărăcie, execuții silite, împrumută clanuri.scot valuta,cresc inflația. Ei nu sint supravegheați de BNR și ANSF, OPC? Am făcut informări la DNA. BNR. ANSF. ANPC. parlament ,președinte. Astept răspuns. dr ING… cu stima și mulțumiri anticipate

Postat in data: 24 oct., 2021

Cum se calculeaza gradul de indatorare pentru refinantarea mai multor credite?

Cum as putea obtine un credit de refinantare cand toate bancile la care am apelat imi socoteste gradul de indatorire actual?? Deci am credite la care pe luna platesc 1200 de lei, si daca doresc refinantarea creditelor si ma incadrez cu un salar de 2500, daca la aceasta suma ma incadrez la 40000 de lei oare nu este f bine? As plati lunar 1000 de lei deci acopera rata si raman si cu 1500 de lei in mana. Nu inteleg ce inseamna creditul de refinantare. Va multumesc anticipat

Postat in data: 31 aug., 2019