Etichete: petitie

Catre cine pot face o reclamatie impotriva executorului judecatoresc?

Buna ziua. Mi s-a instituit in luna Februarie o poprire pentru un credit neachitat. Mi s-a oprit atunci banii ce ii aveam in cont apoi luna urmatoare au virat bani catre ei atat firma cat si banca la care am contul pt salarii,adica mai mult decat acea treime care este legal (aici cred ca este vina bancii).

Am sunat la firma de executori pt a incheia un acord de plata,mi-au ridicat poprirea , am facut doua plati catre ei dupa care trebuiau sa verifice cat mai e restul de plata si sa imi comunice telefonic sau prin mail. Nu am mai primit raspuns. I-am contactat si cea care a raspuns mi-a zis ca probabil s-a acoperit suma. In luna Octombrie aflu de la firma ca mi sa pus din nou poprire pe salar, de la aceeasi firma de executori, pt acelasi credit si pe aceeasi suma de bani.

Mi-au ” explicat ” telefonic ca sa omis verificarea platilor anterioare, dar vor verifica dosarul si imi vor comunica raspunsul, si sa stau linistita ca daca se plateste in plus acei bani mi se vor restitui in cont. De o luna si ceva tot sun la ei si nimic.

Luna aceasta firma a mai virat catre ei acea treime din salariu. si de ceva zile nu imi mai raspunde nimeni la telefon. As dori sa ma sfatuiti ce as putea face, sau catre cine sa fac o reclamatie impotriva executorului. Multumesc

Postat in data: 16 nov., 2016