Etichete: poprire cont bancar

Cati bani poate sa-mi opreasca din indemnizatia pentru copil, daca am poprire?

„Bună ziua,am 2 popririi la Cec Bank din Ianuarie 2024,astăzi mi-a intrat Indemnizația de creştere copil după 2 luni de când am făcut dosarul.

Întrebarea mea este:De ce mi-au blocat jumătate din Indemnizația pe 2 luni ținând cont că legea spune 50% din venitul net lunar.În condițiile care eu am primit Indemnizația pe Decembrie şi Ianuarie,în Decembrie nefiind poprire pe cont.Vă multumesc!”

Postat in data: 19 feb., 2024

OTP Bank imi opreste din alocatia copilului. Ce pot sa fac?
OTP Bank refinantare credit

„Buna ziua domnule Coman ,sunt o mămică și nu reușesc să rezolv situația cu alocația copilului ,are o proprire pe contul la OTP Bank unde copilul încasează alocația și de vreo 2 ani i se oprește lunar 80 se lei în fiecare lună ,as dori daca se poate să mă ajutați să știu exact pașii de parcurs ,pentru a opri acesta situație ,va mulțumesc!o zi buna!”

Postat in data: 17 feb., 2024

Daca angajatorul imi opreste deja 1/3 din salariu, este normal sa ramina blocat contul bancar?

buna ziua,
as avea si eu o intrebare. Daca angajatorul imi opreste deja 1/3 din salariul, este normal ca ,contul bancar sa ramina blocat si orice suma care imi intra in cont sa ii retraga pe toti banca? Si daca imi intra in cont alte sume decit salariul este normal sa ramina blocate ???

Postat in data: 23 feb., 2022

Ce demersuri pot sa fac daca mi s-a pus poprire pe contul in care imi intra indemnizatia si alocatia pentru copil?

Buna ziua! Ma puteti lamuri si pe mine va rog, mi s-a pus proprire pe un credit personal mai vechi de 5-6ani, (nu am fost anuntata telefonic si domiciliul l-am schimbat), mentionez ca in contul imi intra indemnizatia si alocatia copil. Ce demersuri pot sa fac?

Postat in data: 29 ian., 2016

Cum pot sa scot toata alocatia poprita din contul la Libra Bank?

Am fost fost azi la Libra Bank sa ridic alocatia copiilor, acolo mi-au zis ca am propire pe cont. Nu am putut ridica suma de 168 Ron cat au cei doi copii din cauza ca au deschis un cont de 50 Ron din banii respectivi, au zis ca pot doar sa imi dea diferenta. Stiu ca exista lege ca nu au voie sa se atinga de alocatie, cum pot sa scot alocatia respectiva toata, adica 168 ron?

Postat in data: 28 dec., 2015