Etichete: radiere

Cum pot fi stearsa de Provident din Biroul de Credit?

Am scos un imprumut de la Provident in 2017, pe care l-am achitat, iar acum cand m-am dus la banca pentru a lua un credit Prima Casa, am aflat ca sunt raportata la Biroul de Credit. La telefon mi-au spus ca nu se poate sterge, ca as fi avut datorii, dar eu habar nu am avut de aceasta situatie. Ce pot sa fac?

Postat in data: 14 iul., 2020

Cum pot sa fiu stearsa din Biroul de Credit de catre BCR?

Am fost raportata la Biroul de Credit de catre BCR dupa ce am preluat un contract de leasing pe firma. Am avut intarzieri la plata ratelor, insa banca nu m-a informat ca ma raporteaza la Biroul de Credit si ce consecinte voi suporta, de exemplu ca am acum probleme sa fac un imprumut pentru casa.

Se pot sterge restantele din Biroul de Credit, puteti sa ma ajutati?

Postat in data: 04 dec., 2019

Cum m-a radiat Ferratum din Biroul de Credit pentru ca nu am fost anuntat

Buna ziua! Am inteles ca puteti sa ma ajutati cu ceva informatii despre
posibilitatea de a fi sters din Biroul de Credit, unde am fost bagat abuziv de o
banca pe nume Ferratum pt o suma de 500 lei.
Eu am incercat sa obtin un credit, nestiind de raportarea celor de la Ferratum, care nu m-au anuntat inainte de a ma raporta. Multumesc

Postat in data: 24 aug., 2019

Aveti un model de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit, unde am fost raportat de mai multe IFN-uri?

Puteti sa-mi dati un model de cerere pentru stergerea din Biroul de Credit? Am mai multe IFN-uri care m-au raportat, fara sa ma anunte sau sa ma avertizeze in vreun fel ca o sa am probleme mai tarziu daca voi cere un credit la banca.

Postat in data: 09 aug., 2019

Cum pot fi sters din Biroul de Credit, daca am fost raportat de Provident, fara sa ma anunte?

Buna ziua.

Sotia mea a facut un imprumut la Provident iar acum dupa ce a mers la banca pentru un credit Prima Casa, i s-a spus ca are o problema, a fost raportata de Provident la Biroul de credit. Dar ea nu a stiut de acest lucru, nu a fost anuntata niciodata de Provident. Ce se poate face sa fie stearsa din baza de date din Biroul de Credit?

Postat in data: 08 aug., 2019