Etichete: reclamatie BCR

Cum se poate debloca contul de salariu, daca poprirea o plateste angajatorul?

„Buna ziua, pe contul meu BCR a fost instituita o poprire. Angjatorul meu a validat poprirea catre executor. BCR a precizat ca va popri o treime din venit chiar daca este slalariu pana cand executorul nu va modifica in baza de date popriri ca acel venit este exceptat.

In cazul in care in momentul solicitarii deblocari atasez adeverinta de salriul fluturasul si adresa de validare banca poate opera in mod legal inca o retinere de o treime? Multumesc”

Postat in data: 29 feb., 2024

Cum pot schimba numele de utilizator (Alias) la aplicatia George BCR, fara sa merg la banca?
aplicatia george bcr nu se deschide

„Cum îmi pot schimba utilizatorul alias fără să merg la bancă am sunat dar nimeni nu mă ajută”

Postat in data: 12 feb., 2024

Ce fac daca am uitat PIN-ul aplicatiei BCR, George?
aplicatia_George-autentificare

„Buna seara mă scuzați că va deranjez dar am uitat pin BCR cum pot să-mi găsesc parola”

Postat in data: 30 ian., 2024

Cum pot sa deblochez contul BCR, fara sa merg la banca?
BCR, inchidere cont

„Buna seara.Cum pot sa dezblocez contul blocat fics de 1 an (nu am stiut nimic,nu am fost anuntata) fara sa merg la banca ca ma aflu dupa hotare.In legatura ca a fost blocat contul ,la rindul sau si alocatia a fost suspentata de 1 an de zile.MULTUMESC”

Postat in data: 18 ian., 2024

george-eroare-aplicatie

„Buna ziua ,
Mi s-a blocat contul George cu eroarea 300.9, ma aflu un străinătate, ce pot sa fac?”

Postat in data: 16 ian., 2024

Cand deschid aplicatia George BCR, imi cere sa actualizez sistemul de operare. De ce?
aplicatia george bcr nu se deschide

„Cand deschid aplicatia George bcr , imi cere sa actualizez sistemul de operare. Cand vreau sa fac actualizare primesc mesajul ca SO este actualizat. In magazinul Google Play daca vreau sa descarc din nou apl.George apare mesajul ca aplicatia nu fuctioneaza cu acest aparat.

Daca Accesez George din browser , dupa ce introduc username imi cere sa validez codul afisat in apicatia pe mobil , dar pe mobil nu se deschide aplicatia.

Date despre telefon:

HUAWEI P9 Lite
EMUI: 5.01
Android:7.0

multumesc”

Postat in data: 13 ian., 2024

Cat este comisionul pentru Ordinul de Plata Conditionat (OPC) la refinantarea creditului?
comisioane ordine de plata conditionate opc

Refinanțez un credit de la BCR (37.000lei) cu cei de la CEC, iar pentru plata creditului prin OPC îmi cer cei de la BCR 1600 lei.
Ce pot sa fac?”

Postat in data: 09 ian., 2024

Cum pot sa-mi actualizez numarul de telefon la BCR?
bcr reclamatie

„Bună ziua as dori actualizare număr de telefon la BCR”.

Postat in data: 04 ian., 2024

In cat timp intra banii de pe cardul BCR in contul ING?

„Bună! Aseară mi sa facut transfer de pe card BCR pe ING în cât timp trebuie sa între bani în contul ING?”

Postat in data: 29 dec., 2023

Am uitat numele de utilizator pentru aplicatia BCR. Cum il aflu?
nume utilizator aplicatia bcr

„Am aplicația bcr și nu mai știu codul de utilizator. Cum pot sa-l aflu?”

Postat in data: 28 dec., 2023

Pot sa recuperez un imprumut facut online pe numele meu de alta persoana?
frauda credit online

„Aș dori să știu dacă mai pot să-mi recuperez un împrumut de 52000 Ron , făcut online la BCR , de către o persoană care mi-a arătat i platforma pe care era o sumă mult mai mare și mi-a zis ca mă ajută să fac acest împrumut , pt a putea retrage suma de pe acea platformă .am făcut acest lucru iar în contul meu nu a mai intrat nicio sumă !

Am vazut ca bani au fost transferați prin moonpey , către pers fizice, revolut și alte companii .
Am depus petiție on-line, am trimis către bancă , iar banca mi-a trimis e-mail ca nu a putut recupera nimic
Am depus și plângere la poliție ! Problema este ca eu mai am credite și când am fost la bancă sa mai
fac încă un credit , banca nu mi-a dat mai mult de 12000 , iar on-line mi-a dat 52000 ! Mă puteți ajuta?”

Postat in data: 17 dec., 2023

Cum inchid contul BCR, daca nu sunt in Romania?
BCR, inchidere cont

„Locuiesc in afara Romaniei si doresc sa inchid un cont curent la BCR, si cand am contactat BCR pentru asta au spus ca pot face inchide contul doar prin prezentarea la un sediu BCR.

Stiti cumva daca exista alte modalitati de inchidere a contului, care nu necesita deplasarea pana in Romania pentru asta?”

Postat in data: 11 dec., 2023

Cum gasesc numele de utilizator (alias) la aplicatia George BCR?
aplicatia george deblocare

„Cum pot găsi codul de utilizator sau Alyas pt ca nu mai merge aplicația George BCR și am cardul blocat și sunt in Italia?”

Postat in data: 08 dec., 2023

Alocația copiilor se mai virează pe card, dacă este blocat?

„Buna ziua.
De câteva săptămâni un comerciant străin încearcă să-mi retragă bani din cont fără acordul meu. Astăzi am blocat cardul din aplicație. Întrebarea mea este,alocația copiilor se mai virează pe card dacă el este blocat?”

Postat in data: 05 dec., 2023

Cum pot gasi numele de utilizator la aplicatia George BCR?
aplicatia george deblocare

„Cum pot găsi numele utilizator nu mai pot întra în banking sant în strainatate”

Postat in data: 13 nov., 2023

Se poate pune poprire pe pensia alimentara?

„Ieri mi s-a executat silit 2300 si ceva de lei din contul de economii al fetitei mele, bani proveniti doar din pensia alimentara. Am primit o scrisoare in care mi s-a cerut anterior sa platesc acea suma in
termen de 1 zi, nu stiam ca trebuie sa platesc acea suma ca urmare a incheierii unui proces cu un angajator, eu achitand inainte ce s-a executat in plus fata de mine cand am castigat procesul.

Problema pe scurt e ca banca din cate stiu nu are dreptul sa imi ia asa banii cum vor ei mai ales ca nu am alte venituri decat cele din pensia alimentara a fetitei si sunt si plecata din tara de cand m-am
recasatorit. De aceea pensia de la tatal biologic mergea in contul de economii al fetitei, ei au luat de acolo daca in cont nu era nimic, totusi nu mi se pare normal.”

Postat in data: 09 nov., 2023

Cum se deblocheaza aplicatia George BCR?
aplicatia george deblocare

„Cum sa deblocheaza aplicatia george?”

Postat in data: 08 nov., 2023

Cum aflu numele de utilizator la aplicatia George BCR?
problema george bcr

„Cum se aflu numele utilizator aplicația George?”

Postat in data: 26 sept., 2023