Etichete: reclamatie BRD

Unde gasesc numarul de client BRD?
nume utilizator aplicatie brd

„Unde găsesc numărul de client brd?”

Postat in data: 11 feb., 2024

Mi-au furat banii din contul BRD prin transferuri PayPal. Ce pot sa fac?
brd drept semnatura banca

„Zilele trecute cumnatei mele i-a fost spart contul BRD și i-au fost sustrași 30.000 de lei în două tranșe.

În jurul orei 00 a făcut doua transferuri prin PayPal, cumnata mea neavând aplicația bănci instalata în telefon, nu a putut sa verifice, si-a dat seama abia la amiaza când a vrut sa plătească chiria.

A sunat la banca, a blocat contul și a spus ca trebuie sa aștepte, dar nu i-a dat prea mari speranțe, sugerandu-i sa meargă la politie.

Ce pot face în această privința, încotro sa ne adresăm pentru a încerca să recuperăm prejudiciul?”

Postat in data: 29 ian., 2024

De ce nu pot sa activez aplicatia myBRD?

„Bună ziua !! Un mic ajutor vă rog frumos, încerc să-mi activez my BRDE dar nu mai am numărul de telefon. Momentan mă aflu în Germania și aș vrea să îmi folosesc cardul pentru a primi salariul, mă puteți ajuta?”

Postat in data: 22 ian., 2024

De ce nu pot accesa aplicatia YOU BRD?
nu functioneaza you brd

„Nu pot accesa aplicatia youbrd,când încerc sa ma conectez apare un Salut și un cerc câte se învârte,apoi omo spune eroare,verificați date mobile/reincearca.Încerc de 24 ore,am reinstalat aplicatia,am golit cache,memoria,degeaba! Date mobile am.Ni știu ce se intampla”

Postat in data: 21 ian., 2024

De ce nu pot activa aplicatia YOU BRD pe telefon?
you brd problema activare

„De ce nu pot activa cardul YOU Brd pe telefon? Am încercat, dar când introduc Cnp și nr telefon îmi spune „Ups, a apărut o eroare, încercați mai târziu”.
Aștept un răspuns! Mulțumesc!”

Postat in data: 20 ian., 2024

Cum pot depune online o cerere pentru amanarea ratelor la BRD?
reclamatie brd

„Buna ziua. Îmi doresc să fac o amânare de rate pentru un credit de nevoi personale pentru 2 luni de la BRD și nu știu procedura online pentru a depune o cerere.”

Postat in data: 17 ian., 2024

De ce nu functioneaza aplicatia YOU BRD?
nu functioneaza you brd

„Nu funcționează aplicația YOU BRD! De ce?”

Postat in data: 16 ian., 2024

Unde gasesc codul de client pentru aplicatia YOU BRD?
nume utilizator aplicatie brd

„Am nevoie de codul de client pentru a ma conecta la aplicația you brd”

Postat in data: 07 ian., 2024

De ce nu functioneaza aplicatia YOU BRD cu noul numar de telefon?
nu functioneaza you brd

„Va rog mult daca ma puteti ajuta cu o problema.Sunt plecata pt 4 luni în Anglia si aplicația mea brd nu mai functiaza de 3 săptămâni.

Nu mai aveam nr vechi asa ca am pus unul nou, am primit mail ca e ok, s.a schimbat cel vechi cu cel nou dar dupa ce trec de face is si buletin tot imi zice ca nr nu e bun si eu nu am cum sa ajung la banca si facturile casei le platesc doar pe youbrd.

Am tot încercat sa ii contactez dar cand pun 3 sa fiu transferat la un operator imi zice ca nu am tastat nimic si inchid.Pe facebook, mail si pe pagina brd de pe google îmi trimit toti acelasi mesaj ca sa sun la ei.Cum sa sun daca îmi inchid apelul sau pe nr cu 0800 deja mi se inchide la început.

Mulțumesc mult pt eventualul răspuns”

Postat in data: 06 ian., 2024

Cum pot fi scos din Biroul de Credit de catre BRD?
BRD - reclamatie-cont-inactiv

As dori sa intreb si eu daca pot fi scos din Biroul de Credite de la BRD in care am fost introdus pentru neplata unor rate la un card de credit .

Mentionez ca la o perioada dupa ce am facut cardul ( aproximativ o jumatate de an) am pierdut numarul de telefon inregistrat la banca ( cartela fiind magnetizata) .

Mentionez la fel ca la solicitarea cardului am spus agentei ca eu nu sunt din acelasi oras , atunci fiind la facultate si sa imi treaca adresa de pe viza de flotant dar ea a zis ca se trece doar adresa din buletin .

Ca urmare eu neputand fiind anuntat pe telefon , sau la locul de munca, eu avand salariul la BRD , (pe email nu am fost informat ) doar prin plic de la BRD an ajuns sa fiu raportat la biroul de credite .

Credeti ca as putea solicita stergerea din Biroul de Credite deoarece nu am fost informat?

Multumesc.”

Postat in data: 05 ian., 2024

BRD mi-a inchis overdraftul fara sa ma anunte. Ce pot sa fac?
reclamatie brd

„BRD ne-a anulat overnight fara sa ne anunte. Acum incearca sa spuna ca nu ne-am actualizat dosarul juridic si ca ne-ar fi notificat ca ne inchid contul. Contul nu l-au inchis, doar dobanzile au disparut. Va rog sa ne ajutati, BRD a fost mereu abuziv in relatia cu noi.
Multumesc.”

Postat in data: 21 dec., 2023

Banca mi-a luat banii din cont pentru un credit neplatit de 15 ani. Ce pot sa fac?

„Bună ziua..am facut un credit pt un tv în 2007,iar nu am plătit creditul la IFN,din motive personale, am venit în străinătate sa muncesc ca tot omul,și miam deschid un cont la Brd unde am transferat ceva bani în contl după care acum.dupa 15 mia oprit suma de 90 de milioane vechi..firma recuperare se afla la Miercurea Ciuc..ce pot face în situația de fata…va multumesc”

Postat in data: 16 dec., 2023

Nu pot deschide aplicatia YOU BRD. Ce pot sa fac?
problema aplicatia you brd

„Ce se intampla cu aplicatia YOU BRD ? nu o mai pot deschide apare ,,HELO,, si nu se mai incarca deloc . am urmat toate indrumarile descrise in aceasta pagina , dar degeaba .”

Postat in data: 12 dec., 2023

Banca refuza sa-mi inchida contul poprit. Este legal?
brd-inchidere-cont-reclamatie

„Va scriu in legatura cu inchiderea unui cont la BRD care nu a fost folosit niciodata , precizez ca are si poprire instituita banca refuzand inchiderea lui, din cauza ca este poprire pe cont.

Ca urmare am rugamintea daca ma puteti ajuta cu formularea unei cereri de inchidere cont sa o depun la banca mai sus mentionat.
Va multumesc”

Postat in data: 12 dec., 2023

De ce nu pot deschide aplicatia YOU BRD?
you brd problema token

„De ce nu pot deschide aplicatia YOU BRD? ami cere număr client pentru activare”

Postat in data: 08 dec., 2023

De ce nu pot sa accesez aplicatia YOU BRD?

„Buna ziua in legatura cu aplicatia you brd de o saptamana nu pot sa o accesez eu sunt in spania si nu pot merge personal la banca,am sunat si am vb. cu oparatorul bancii dar fara rezultat pt ca el imi spunea cum sa imi fac aplicatia dar pe mine nu ma lasa sa intru in ea imi spune ca nu am conexiune la internet dar am si wifi si date mobile si nu stiu ce sa fac .Pana acum o saptamana am intrat pe ea fara
probleme.Multumesc frumos.”

Postat in data: 05 dec., 2023

De ce nu mai pot sa intru in aplicatia myBRD?

As dori sa știu ce pot face pentru a putea intra în aplicația MyBRD. Până acum o lună nu a fost nici o problema dar de 10 zile îmi apare când deschid aplicația : Hello si după 10 min indica eroare de conexiune sa verific internetul care funcționează fără probleme.

Am instalat, dezinstalare ,șters memoria caché de la aplicație și nimic. Am un Motorola care este compatibil după cum indică aplicația ( nu am avut problema până acum o lună) si eroarea apare la orice ora incerc sa intru in aplicatie. Nu ajung nici să pun parola doar ce am explicat mai sus . Am un depozit la termen și as fi dorit să îl renovez.
Aștept o soluție la problema.
Vă mulțumesc.”

Postat in data: 05 dec., 2023

De ce nu functioneaza aplicatia YOU BRD?

„De ce nu functioneaza aplicatiaYou Brd ?Nu vreau si nu am timpul necesar sa merg mereu la banca sa rezolv,am sunat la ei,am parcurs toti pasii necesari,orice ai face nimic nu merge! Aplicatia este
varza!!!!”

Postat in data: 11 nov., 2023

Banca mi-a respins cererea de despagubire la asigurarea de viata a creditului. Ce pot sa fac?

Imi permit sa va contactez pentru ca am vazut ca raspundeti la mesaje pe reclamatiibanci.ro.
As fi vrut sa va cer un sfat pentru ca am impresia ca ati vazut multe litigii cu bancile.

Tata a contractat in 2017 un credit de la BRD, care era conditionat de o asigurare de viata cesionata in favoare bancii.
El a decedat pe 30 sept 2020. Am notificat banca imediat, si am facut cererea de despagubire. Am primit raspuns ca nu se accepta, pe motiv ca decesul a fost dintr-o cauza pre-existenta incheierii asigurarii.
Practic:
– eu nu dispun de nici un contract de asigurare, conditii, clauze, nu stiu daca s-a completat un chestionar de sanatate, ce a fost declarat etc Am doar un nr al politei de asigurare
– am trimis 3 solicitari scrise la BRD Asigurari fara raspuns, in care le cer copii ale contractului de asigurare
– in agentie angajatii bancii refuza sa imi comunice orice informatie

Am primit acum o notificare de plata restanta a creditului (indica ei acolo 94 zile intarziere desi au trecut 3 ani). Notificarea e adresata tatalui meu, ca si cand ei nu ar stii ca a murit.

Ce optiuni credeti ca am?
Mi se pare in mod evident un abuz al bancii, dar nu stiu ce sanse de castig am. Nu stiu daca tata a semnat ceva, dar in mod cert nu i s-a dat un exemplar din conditiile de asigurare si nu i s-au explicat excluderile. Asigurare care se numeste „Deces din orice cauza” 🙂 Produsul de credit e specific pentru pensionari, el fiind pensionat pe caz de boala, si a decedat din cauza bolii pentru care s-a pensionat, banca nu putea spune ca nu stie.

Dincolo de fond, ma intreb daca pe proceduar de forma nu as putea sa anulez datoria. Am auzit vorbindu-se de o posibila prescriptie de 3 ani, dar nu stiu de cand incepe sa curga termenul.

Va multumesc daca aveti cateva sfaturi sa imi dati”

Postat in data: 26 oct., 2023