Etichete: recupera

Cum pot recupera banii de la banca Santander in Romania?
card santander debito

Cum pot recupera banii de la banca Santander in România? Dacă ști la ce banca am putea merge cu nr de cont. Sotia a avut niște bani în cont și nu știm cu să vedem dacă îi mai are nu mai are cardul la pierdut.”

Postat in data: 28 mart., 2024

Cum pot recupera banii din investitia in crypto cu aplicatia Paybis?
inselatorie paybis bitcoin crypto wallet

„Bună seara
De ceva timp mă lupt cu „morile de vânt” , sa pot primi banii din investiția cu crypto.

Dintr-o reclama pe Facebook, am inceput . La început mi sa spus că debla o suma minima , pot avea un câștig destul de mare. In prezent am terminat cu așa zisa investiție , in aplicatia Paybis, dar pentru a putea să îmi iau banii „câștigați” , trebuie să îmi trimită un card ATM bitcoin . I

deea este că pentru acest card mi s-au cerut niste sume foarte fabuloase. Singura dovada de plata o pot scoate de la banca cu tranzacțiile. Nu știu dacă într-adevăr este pe bune sau am fost păcălită.

După cum mi se spune … Ei trebuie să îmi trimită un card bitcoin pentru a-mi scoate banii… Bineînțeles am platit foarte multi bani, pentru activare , pt transport , pt multe… Acum de vrei 2 zile îmi spune că a scos banii și mii trimite, că sa mai plătesc o taxa și primesc banii… Eu nu am primit nimic până acum , nu am văzut nici un ban . As putea recupera acești bani ?”

Postat in data: 12 mart., 2024

Mai pot recupera din Coinbase Wallet banii investiti in actiuni Hidroelectrica si Romgaz?
coinbase wallet frauda

„In 24.10.2023,m-a apucat prostia,sa incerc si eu sa iau actiuni de 1250 lei.
Cand am intrat pe reclamele alea,nu a durat mult si am fost sunata de la Mures cu nr. 0365228385 de un barbat,care m-a intrebat ce doresc,i-am spus ca vreau sa iau si eu actiuni la Hidroelectrica de suma minima.
Mi-a spus ca ma va pune in legatura cu alta persoana care ma va indruma.

Apooi m-a sunat alta persoana de pe nr.0040365228366 care aparea a fi o persoana cumsecade si printre altele m-a intrebat daca am auzit de ROMGAZ spunand ca valoarea va creste de colosal si ca e pacat sa nu pun mai multi ca a doua zi voi avea banii inapoi dublu.apoi aceasta persoana a intrat pe whatsapp sa-mi trimita contractul si sigla si altele.S-a recomandat Dinu Codrut,dar ca pe whatsapp este Rick .
A doua zi,ca si cum m-ar fi hipnotizar,ca nu-mi explic cum am putut sa-i cad in plasa,mi-a scapat sa-i spun ca am un depozit ce 10000 la care nu pot umbla.

m-a convins sa descarc app Any Desk ,si apoi m-a convins sa desfiintez depozitul,tot spunand ca a doua zi pot sa retrag banii. Eram atat de ametita,incat nu am remarcat ca eram pe aplicatie cand am intrat in NEO BT sa desfiintez depozitul.El a vazut imediat ca mai este un depozit si desi i-am spus ca nu este al meu si nu pot umbla la el,a intrat,a schimbat parolele la Neo di BT,de nu am mai putut nici eu sa intru si a desfiintat si al 2-lea depozit.

Nu am mai avut ce face,decat sa sper ca intradevar voi recupera banii.
M-a amanat cateva zile ,apoi mi-a zis sa descarc app Coinbase wallet si sa vad,ca acolo apare suma de 4500 $ din banii mei depusi si 6100 si ceva surplus,care chipurile a incercat sa-i retraga si nu a putut.
Dar eu am vazut ca retragereaavea doua optiuni,retragere si crypto.

Ulterior am primit de la Coinbase un email ca pt.a putea retrage summa de 10677 $,trebuie sa alimentez contul cu 1964$,reprezentand dovada ca am contul functional.
Am raspuns ca eu nu mai am nici un ban,aia au fost tot ce aveam.

A intrat iar pe fir Dinu Codrut ,amenintandu-ma ca ma da la ANAF ca nu-i platesc comisionul,etc.
Pe alta parte si de la Coinbase mi-a trimis iar un e mail ca ma da in judecata internationala,daca nu platesc.

In 04.12.2023,m-am dus la Politie in Brasov si am depus reclamatie,doar ca am primit un nr.de inregistrare 54 55 22/ 04,12. spunand ca sunt f.multe sesizari,o sa dureze si nu-mi asigura ca se vor recupera banii.
Problema mare este si ca sotul meu nu stie,nu puteam sa-i spun pt.faptul ca are alta fire si ca e bolnav ( dementa usoara sub tratament).
Eu nici nu puteam vorbi de acasa sa nu ma auda.
Cu banca,imi blocase contul ,ca au vazut operatiuni suspecte.

Pana la urma am schimbat cardul de banca,am schimbat si cartea de identitate si telefonul pe care am reinstalat aplicatia BT.,de frica sa nu mai aiba ei posibilitatea de a urmari telefonul.Dinu avea foto cardului si buletinului.
S-a mai intamplat ca sa ma sune persoane binevoitoare ca sa ma ajute sa recuperez banii si-mi aparea pe telefon – ! Suspiciune de spam.
oricu m eu le-am spus ca nu mai am aplicatia BT pe telefonul de pe care vorbesc si le-am spus si ca a trebuit sa fac SESIZAREA LA POLITIE.
Am istoricul conv.pe whatsapp cu Dinu Codrut si e mailul de la Coinbase.

Si ca prostia sa fie pe de-antregul in 02.02.2024,le-am virat 5500 lei,sperand ca o sa-mi trimita banii

Acum recent in 28 si 29 febr.m-a sunat cineva,spunand ca ma poate ajuta,dar trebuie sa platesc 2500 lei pt.deblocarea sumei si trebuie sa-i comunic codul care este la Coinbase,ceea ce nu am mai facut. Stiu ca acel cod este secret si daca intradevar sunt acei bani,ei pot dispune de toti.Si cu aceasta persoana a acceptat sa intre pe Whatsapp si de acolo am vazut ca se numeste Radu Nergrescu. si ma sunase de pe un nr.Regatul Unit +447440464952

Am nevoie de mai mult ajutor pt. recuperare bani din Coinbase walet,dar din aplicatie acum nici nu mai
vad daca mai sunt banii,sau s-au evaporat.”

Postat in data: 02 mart., 2024

Cum pot recupera banii investiti in actiuni pe platforma Rominvest?
rominvest platforma investitii inselatorie

„Bună ziua,va rog mult sa îmi spuneți cum fac ca să pot recupera banii investiți pe platforma Rom Invest market ,,aceeași metoda cu sa investim tot mai mult ca merge bine pe Nvda ba pe s&p500,,am ajuns la suma de 19 mii euro plus rofitul și asa zis bonusul companiei în 2 luni sau făcut 31000USD ,apoi ne.au pus sa facem retragerea prin Coinbase ,,i.au blocat au cerut acel procent de 40% ptr deblocare în 24 ore sigur am crezut și am mai adaugat15000 USD,,și acum suntem sunati ca ne ajuta sa ii retragă,dar nu ne vor da banii noștri,ci ai companiei înapoi pe platforma de investiții,, ce sa facem??am făcut petiție on.line la politie și ASF…dar nici un răspuns!”

Postat in data: 25 feb., 2024

Am fost inselat prin metoda bitcoin Moonpay. Mai pot recupera suma depusa?
moonpay teapa inselatorie criptomonede

„Bună ziua am fost inselat prin metoda bitcoin mon pay oare mai pot recupera suma depusa ete vorba de 500 de ron. Va mulțumesc frumos pentru înțelegere și va doresc o zi buna.”

Postat in data: 05 feb., 2024

Am fost inselat de Asset-ace. Pot sa mai recuperez banii?
asset ace teapa cripto

„Salut.Am fost și eu înșelat de Assed-Ace,am de pus aprox. 1250 USD în contul lor au ridica soldul la aprox 3500usd au deschis ei o poziție care acum este de 5200usd și vor sa mai pun în contul 1400usd sa poată finaliza tranzacția.Eu nu vreau sa mai depun ca sigur pierd banii .”

Postat in data: 11 ian., 2024

Cum pot recupera banii investiti pe platforma bitcoin Paybis?
paybis retragere bitcoin

„Cum imi pot recupera banii investiti pe platforma bitcoin cu Paybis zicandu-mi ca banii sunt sub forma de bitcoin si nu se pot transfera in contul meu banca si sunt blocati intr-un fel de portofel extern pe Wallet dar nici de acolo nu-i pot avea ca sunt numai probleme care sunt costuri cerute pe incerteze. Va rog sa ma informati ce trebuie facut.”

Postat in data: 02 dec., 2023

Asset-ace.org este o teapa, daca ma pun sa platesc pentru a-mi recupera banii investiti in criptomonede?
asset ace teapa cripto

„Buna ziua,cum îmi pot recupera banii din administrarea pentru tranzacții asset ace,aceștia mă pun pe coinbasse sa plătesc o sumă de bani pentru a îmi lua banii înapoi,ceea ce nu mi se pare ok,unde mă pot adresa să îmi pot recupera bani va rog ajutatima”

Postat in data: 01 dec., 2023

Am tranzactionat bitcoin pe platforma invest-revolut cu un asa-zis broker, pana cand mi-a zis ca banii sunt blocati in blockchain. Cum pot sa recuperez banii?
invest-revolut teapa bitcoin

Buna ziua! Am si eu o problema: am tranzactionat pe o platforma invest-revolut cu un asa zis broker, transferurile le faceam prin binance pana la un moment dat cand mi-a spus ca suma este blocata pe blochain.

M-a contactat alta persoana care a spus ca este de la blochain si pt. a-mi debloca suma tb sa mai depun, sa mai depun…

Am trimis mesaj celor de la Binance si au zis ca pare a fi o înselaciune.                Va rog, sa ma ajutati cu pasii care ar tb sa îi urmez pt a-mi recupera suma depusa.
Multumesc!

Postat in data: 02 dec., 2022

Am fost pacalit de un broker sa cumpar bitcoin, iar acum nu mai raspunde. Cum pot recupera banii?
cumparare bitcoin moonpay

Am vost păcălit de un broker care după ce am plătit tot ce mia cerut nu miam mai raspuns am vasut ca dumneavoastră sunteți familiarizat cu astfel de cazuri și sper sa ma puteți ajuta și pe mine sa îmi pot recupera bani.

Am plătit prin mompay pentru contul meu https://merricksinvest.cc acolo aveam 3738 de dorari si casa ai redrac mia zis ca drepuie sa plătesc 15 la 100 din suma 3400 de lei am plătit și misa spus ca adoua zi imi intra bani în cont și au trecut o luna și nu miau mai intrat bani în cont.

Postat in data: 27 nov., 2022

Am investit in bitcoin cu compania Merricks Invest si nu mai pot recupera banii, spun ca sunt blocati in blockchain. Ce pot sa fac?

Buna seara, am o problema am investit o suma de bani cu compania Mericks invest si acuma numi mai pot recuperam banii, tot spun ca sunt blocati in blockchain Oare ar fi o posibilitate sai recoper
Va Multumesc

Postat in data: 26 nov., 2022

Am fost pacalita sa investesc in bitcoin. Mai pot recupera banii?

Bună ziua, va scriu pentru ca am fost înșelată prin aplicarea Moonpay. ..Am fost abordata pe Facebook pentru a ma înscrie în aplicația telegram în investiții în crypto cu bitcoin…având foarte multe datorii și un soț bolnav care nu poate muncii…miam dorit sa fac rost de bani pentru a plăti datoriile dar nu am făcut decât sa sa ma bag în mai multe datorii,am investit sume in jur de 15 000 de lei la care mi sa propus ca voi câștigă 50000 de $ dar după ce am achitat tot în momentul în care trebuia sa primesc banii au șters contul de pe telegram și am rămas în paguba uriașă…..

As putea sa mai recuperez banii pierduți?? menționez ca am toate dovezile de plată din aplicația bitcoin și în extrasul de cont ca am achitat aceste sume …
Va rog sa ma îndrumați ce trebuie sa fac sa îmi recuperez banii
Va mulțumesc!

Postat in data: 04 nov., 2022

Am fost pacalita cu bitcoin. Ce pot face pentru a-mi recupera banii?

„Bună ziua, mi-am dat seama că am fost păcălita de o doamna pentru bitcoin, am dovezi cu plățile pe care le-am făcut, a doua persoana implicata este din România.

Ce pot face pentru a-mi recupera banii pe care i-am trimis?”

Postat in data: 05 iul., 2022

Datoriile se sterg dupa 3 ani, daca nu se pot recupera banii?
reclamatie-flanco

Buna ziua. Am avut un credit luat prin Flanco in 2012 pt niște bunuri, am plătit o parte din credit pana prin 2014, dar rămânând fără servici la aceea vreme nu am mai putut plăti restul creditului, aproximativ jumătate fiind plătit…aproximativ 2000 de lei, valoarea creditului fiind de 4000. Anul asta am trecut pe la banca sa verific dacă mai am contul deschis la banca și mi-au spus ca am proprire pe cont in valoare de 4000 de lei. Locuiesc in străinătate din 2016 iar ratele au rămas neplătite. Știam ca dacă nu se pot recupera sumele de bani după 3 ani, datoriile se șterg…dar se pare ca după ce s-a predat datoria de la Flanco către diverse firme de recuperatori, datoria e încă acolo.
Trebuie sa apelez la avocați pt a scapă de proprietarul pe cont?
Mulțumesc.

Postat in data: 19 dec., 2021

Cum imi pot recupera banii in urma unei fraude? Nu am mai primit produsul platit

Daca am trimis cuiva o suma de bani pentru a achizitiona un bun si acesta refuza sa-l trimit?, ce pot face ca sa-mi recuperez banii?
Mentionez ca nu am decat contul Iban si numele persoanei respective.
Cu ajutorul politiei se poate face ceva?

Postat in data: 27 aug., 2018