Etichete: scumpit

Vodafone m-a pacalit: mi-a scumpit factura pentru depasirea netului, iar acum imi cere taxa de despagubire. Ce pot sa fac?
reclamatie vodafone

Am si eu o problema cu cei de la Vodafone, sunt abonat din anul 2001, iar in luna iulie 2022 m-au pacalit sa trec 3 cartele ale copiilor la abonament , si ca pentru acele cartele de 5 euro nu o sa platesc nimic in plus, si ca voi avea si facilitatea ca in loc de 28 zile o sa am luna intreaga.

La a doua factura cu stupoare am constatat ca suma este mai mare deoarece s-a depasit Netul pentru cele trei cartele. Am sunat si le-am comunicat ca m-au pacalit ca nu vreau sa platesc un cent in plus, eu nu stau sa verific cat net folosesc copii.

Ca sa reziliez cele trei cartele si sa trec din nou la cartela imi cer 114 lei taxa
de despagubire pentru fiecare. Dar nu am beneficiat de nimic, mi-am platit facturile toate, am fost pacalit si acum vreau sa renunt la pacaleala. De ce trebuie sa platesc taxa de debransare? Ce trebuie sa fac? Multumesc frumos.

Postat in data: 06 oct., 2022

Vodafone mi-a scumpit abonamentul fara acordul meu, iar apoi m-a executat silit. Ce pot sa fac?

Am facut un abonament la Vodafone de 49 de euro pe doi ani, dar dupa doua luni m-au sunat si mi-au spus ca trebuie sa-l schimbe, pentru ca lor nu le convine, asa ca mi l-au scumpit, l-au facut de 62 de euro, cu mai putine minute si mai putini giga net. Eu am fost plecat din tara, si pentru ca nu am platit cat mi-au cerut ei, m-au dat la o firma de recuperare, Kredyt Inkaso, care vrea sa ma execute silit. E legal? Au voie sa faca asa ceva?

Postat in data: 28 feb., 2019