Etichete: transfer interbancar

La un transfer international nu se stie locatia banilor. Ce pot sa fac?

Sunt client Libra Bank si am facut un transfer international din contul meu personal de euro cu bani obtinuti din vanzarea apartamentului meu, bani virati tot in LibraBank pentru achizitionarea unui apartament.
A doua zi mi s-au cerut documente justificative referitoare la provenienta banilor, pe care le-am trimis, si ulterior am primit si op-ul.
Am fost informati de catre banca ca au rejectat acest transfer pe motivul ca mesajul Swift trimis de banca intermediara Libra a fost incomplet, a lipsit field 53A/54A(field in care se mentioneaza ca transferul a fost facut cu ajutorul bancii intermediare si ei nu l-au inclus in mesajul Swift).

Le-am transmis acest lucru celor de la Libra Bank foarte amanuntit prin email, greseala fiind a lor, si tot ceea ce mi se aduce la cunostinta este faptul ca ei nu stiu unde se afla banii si ca nu pot lua legatura cu banca intermitenta. Am pornit si o investigatie in acest caz pentru care am platit 25 euro la ei tot pentru greseala lor, si astazi este
deja a 10-a zi lucratoare in care Libra Bank nu imi ofera nici o informatie referitor la locatia banilor/stadiul transferului.

Toata aceasta intarziere ma face sa pierd bani, sa intarzii aici cu plata pentru apartament si de asemenea imi cauzeaza probleme de sanatate.

Totodata mentionez ca transferul a fost realizat prin Wire si a avut la baza mesajul swift.
Va multumesc si doresc mult sa ma ajutati.

Postat in data: 17 iul., 2023

Cat dureaza un transfer de la ING la BCR?

„Buna ziua. Am făcut un transfer de la ING către BCR online din aplicația home bank, ieri în jurul orei 15:00 ar putea întra banii astăzi pana în ora 12 ? Mulțumesc”

Postat in data: 13 mart., 2023

Cand imi intra banii in cont, daca suntem la aceeasi banca?

Dacă sa făcut transferul la ora 18:10 când îmi întra banii in cont la bt, suntem
la aceeași banca

Postat in data: 10 nov., 2022

Cand intra banii cu un transfer cu taxa de urgenta de la BT la Raiffeisen?

Buna ziua! Daca azi am transferat de la BT la Reiffeisen,până în ora 15 cu taxă de urgentare,banii vor intra mâine sau azi?

Postat in data: 01 sept., 2022

Cand intra banii in cont, cu un transfer de la BT la Raiffeisen?

Buna ziua,am primit un transfer de la BT in contul meu de Raiffaisen,sâmbătă,îmi puteți spune când intra banii in cont? Multumesc o zi buna

Postat in data: 29 aug., 2022

Cât durează un transfer bancar între BCR și ING?

Bună ziua , cât durează transfer bancar între BCR și ING ? Am făcut transfer la ora 12:30

Postat in data: 26 aug., 2022

In cat timp intra banii din contul ING in contul Banca Transilvania?
ing credit robor ircc

Cineva mi-a transferat la ora 01:00 dimineața după contul lui personal ING de lei pe contul meu Banca Transilvania tot de lei, dar banii nu au intrat nici până la ora aceasta, este ceva normal? Mulțumesc

Postat in data: 06 iul., 2022

Nu au intrat banii trimisi din contul HSBC din UK Wales la Raiffeisen in Romania. Cat dureaza?
durata plati incasari raiffeisen

„Bună ziua. Am trimis banii in contul băiatului din UK Wales in România Rădăuți. Banca mea este HSBS . Au trecut 9 zile
lucrătoare și nu au intrat banii. Banca din România este Raiffeisen. Mulțumesc frumos.”

Postat in data: 16 mai, 2022

Cand intra banii la un transfer Banca Transilvania – BRD?
banca transilvania transfer

Bună ziua! Astazi la ora 12 mi-a transferat o persoana niste bani din contul lui de la Transilvania catre contul meu de la Brd. cand ar intra banii?

Postat in data: 20 mart., 2022

Cat dureaza transferul de bani din aplicatia George (BCR) in ibanul meu BT?
aplicatia_George-autentificare

salut, mi-a trimis cineva acum cateva ore o suma de bani pe ibanul meu (BT) de pe o aplicatie George (BCR) insa nu stiu exact cat dureaza transferul.

Postat in data: 14 nov., 2021

Cat dureaza un transfer de bani de pe card BCR pe card Raiffeisen?
card-george-bcr

Bună ziua, daca o persoana mia transferat dupa card BCR pe cardul meu Raiffeisen sambata la ora 23, în cat timp intra banii? Eu cred ca trebuia sa între ca este online card pe card.

Postat in data: 24 oct., 2021

Cat timp dureaza un transfer de bani de pe un card BCR pe un card BT?

Am transferat o suma mica de bani de pe un card BCR pe un card BT de aproximativ 40 de minute si nu mi-au intrat banii. Cat timp dureaza?

Postat in data: 07 nov., 2017

Un transfer de la BCR la Raiffeisen nu a ajuns nici dupa 4 zile. E posibil?

Mi-a facut cineva un transfer bancar BCR pe 10.12.2015 si nici pana la aceasta ora (14.12.2015) nu mi au intrat banii in cont (RAIFFEISEN BANK). E posibil asa ceva?

Postat in data: 18 dec., 2015

Cât durează un transfer interbancar din Anglia către Banca Transilvania?

Cat dureaza un transfer interbancar din Anglia catre Banca Transilvania? Am primit fluturasul cu salariul din 28.08.2015 si nu au intrat banii in cont.

Postat in data: 03 sept., 2015